Ako si vybrať správne plavky na svoju postavu v Astretexe?

Ako si vybrať správne plavky na svoju postavu v Astretexe?

Milujete leto a sladké leňošenie pri vode? K tomu neodmysliteľne patria plavky. Každá z nás chce vyzerať dokonale, no aby sme vyzerali sexi, plavky musia správne sedieť. V Astratexe nájdete množstvo rôznych strihov, farieb či vzorov, no vybrať si tie správne nie je jednoduché. Ak poznáte svoju postavu, bude sa vám model vyberať ľahšie.

Každá postava má svoje prednosti, ktoré sa dajú vďaka správnemu strihu plaviek vyzdvihnúť. Drobné nedostatky sa zase dokážu jednoducho ukryť. Vyzerať sexi v plavkách tak môže každá žena.


Jednoduché tipy 

Základným pravidlom je výber. Treba si dať záležať a nájsť plavky, ktoré sedia "ako uliate". Správne plavky by sa nemali nikde zarezávať, ale ani byť voľné. Nemenej dôležitá je aj farba, ktorú je dobré si vybrať podľa farby pleti a vlasov. Plavovláskam a hnedovlasým ženám väčšinou pristanú teplé odtiene. Blondínam a ryšavkám zase sekne zelená alebo ružová farba. Okrem farby je dobré poznať aj svoj typ postavy a opticky tak zvýrazniť to, čo je na nás najkrajšie a naopak zamaskovať to, na čo nechceme priťahovať pozornosť. Našťastie, na Astratex.sk majú plavky pre každý typ postavy. 

 

Plavky pre postavu v tvare presýpacích hodín

Ak máte postavu v tvare presýpacích hodín, máte vlastne ideálnu ženskú postavu. Ste veľmi sexi a ženská. Napriek tomu môžete mať výhrady voči zadočku či širším bokom. Postavu presýpacích hodín môže mať aj žena štíhla, ale aj moletka. Ženám s postavou v tvare presýpacích hodín pristane takmer akékoľvek ženské oblečenie aj plavky. Obliecť si môžu dvojdielne i jednodielne alebo tankiny s dlhšou sukničkou. Dovoliť si môžu aj výraznejšie vzory a farby. Ako uliate vám ale sadnú aj asymetrické strihy s väčšou podprsenkou a nohavičkami.

 

Dámske plavky

 

Plavky pre postavu v tvare trojuholníka

Pre túto postavu sú príznačné užšie ramená a širšie boky a stehná. Ideálne je preto vybrať si plavky, ktoré odpútajú pozornosť od spodnej časti vašej postavy. Najviac budú ženám  s postavou v tvare trojuholníka pasovať plavky s výrazným vzorovaným alebo vrstveným vrškom a jednofarebnými nohavičkami. Dobre tiež vyzerajú horné diely so šnurovaním za krkom alebo s plastickými vzormi.

 

Dámske plavky

 

Plavky pre postavu v tvare obráteného trojuholníka

Ak máte postavu v tvare obráteného trojuholníka, máte výrazné ramená alebo hrudník, no nevýrazné boky a zadoček. Ženy s takouto postavou by si mali vyberať hladký a menej nápadný vrchný diel plaviek a pozornosť by mali upútať nohavičky. Ideálne, aby spodný diel plaviek mal volániky alebo rôzne vzory. Čím väčšie vzory na nohavičkách budete mať, tým viac vám opticky pomôžu. Perfektné sú napríklad veľké bodky, kvety či široké vodorovné pruhy. Vybrať si môžete aj jednodielne plavky, dobre budete vyzerať aj v dvojdielnych či tankinách.

 

Dámske plavky

 

Plavky pre postavu v tvare hrušky

Pre postavu typu hrušky je typická trojuholníková postava. Charakteristické sú malé prsia, úzke ramená a širšie boky. Ženy s postavou v tvare hrušky potrebujú odpútať pozornosť od dolných partií a pritiahnuť zraky na hrudník. Ideálne pre takýto typ postavy sú celé plavky, ktoré majú spodnú časť jednofarebnú a tmavú a hornú časť vzorovanú. Horný diel môže byť aj s volánmi, nariasený alebo môže byť bohatý na masívnejšie vzory. Prsia tiež opticky zväčšia bodky alebo širšie vodorovné pruhy.

 

Dámske plavky

 

Plavky pre postavu v tvare jablka

Pre postavu v tvare jablka je charakteristický širší hrudník, väčšie bruško, málo viditeľný pás, často splývajúci s hrudníkom. Ženy, ktoré majú postavu v tvare jablka, by si mali vybrať plavky, ktoré vytvárajú optický klam a dotvoria chýbajúci pás. Perfektné sú napríklad plavky so vzorovaným alebo svetlým predným dielom doplneným o čierne vykrojené boky. Pás sa tiež dá zvýrazniť rôznymi pruhmi či znakmi, ktoré budú pútať pozornosť práve na brušku. Ideálne sú jednodielne plavky alebo tankiny, ktoré sú na hru so vzormi skvelé. Pomôcť vedia aj plavkové sukničky alebo pareo previazané okolo pása.

 

Dámske plavky

 

Plavky pre chlapčenskú postavu

Chlapčenská postava je síce štíhla a atletická, no tiež jej chýba pás. Ženy, ktoré majú práve tento typ postavy, majú zvyčajne aj menšie prsia. Aby ste v plavkách vyzerali dokonale, treba opticky zvýrazniť práve pás a hrudník, ale podceniť by ste nemali ani spodnú časť tela. Chlapčenskú postavu zvýraznite kvetinovými vzormi. Zvoliť tiež môžete jednodielne plavky so sukničkou alebo tankiny. Sedieť vám budú i športové nohavičky s bohato zdobeným vrchným dielom. Čo rozhodne nekupujte, sú plavky so športovým strihom.

Dámske plavky

 

 

Bonipo odporúča