Akciové letáky COOP Jednota

Najčastejšie otázky pre COOP Jednota

  • Ako získam nákupnú kartu?
    V každej predajni nájdete tlačivo, ktorého súčasť je aj dočasná papierová nákupná karta, ktorú môžete používať ihneď po riadnom vyplnení odovzdaní tlačiva a registrácii žiadosti o vydanie plastovej karty. Neskôr po obdržaní plastovej karty si môžete vytvoriť aj jej digitálnu verziu v aplikácii Coop Jednota.
  • Ako si vytvorím digitálnu nákupnú kartu?
    Potrebujete na to, samozrejme, aplikáciu Coop Jednota. S ňou to potom môžete urobiť dvoma spôsobmi. Buď nasnímate číslo karty pomocou fotoaparátu na mobilnom telefóne, alebo zadáte číslo karty manuálne pomocou klávesnice. Samozrejme, musíte zdať osobné údaje ako meno, priezvisko, email. Následne sa vám zobrazí info o zaslaní aktivačného emailu na vašu emailovú adresu. Potvrdíte ju a dostanete správu o aktivácii vašej digitálnej karty.
  • Kde sa dozviem výšku všetkých zrealizovaných nákupov?
    Existuje niekoľko spôsobov. Dozviete sa to v aplikácii Coop Jednota, na webe coop.sk po zadaní EAN kódu vašej nákupnej karty a tiež telefonicky na bezplatnom čísle 0800 555 567.

Popis obchodu COOP Jednota

Coop Jednota patrí v súčasnosti k najväčším predajcom potravín v krajine. Zamestnáva vyše 14.000 ľudí a zákaznícku kartu má viac 1 milión zákazníkov. Ide o spotrebné družstvo, ktorého členmi je 30 regionálnych družstiev prevádzkujúcich väčšie či menšie predajne po celom Slovensku na princípe franšízy. Podľa prieskumov obchod predáva najviac slovenských výrobkov.

Formáty obchodov

Potraviny sú tie najmenšie predajne, ktoré sú najviac rozšírené aj v malých mestách, na sídliskách či na vidieku Je ich viac ako 1600 po celom Slovensku a tvoria asi 40 % z celkového obratu.

Supermarkety sú veľké predajne nachádzajúce sa v mestách a väčších obciach. Tento formát sa mimoriadne rýchlo rozvíja a v súčasnosti ich je na Slovensku asi 500. Z celkového obratu spoločnosti tvoria asi polovicu.

Tempo Supermarkety sú najväčšie predajne, aké spotrebné družstvo prevádzkuje. Nájdete v nich veľký výber potravinového aj nepotravinového sortimentu. Na Slovensku ich je asi 20 a predstavujú menej ako 10 % z celkového obratu.

 

Vlastné značky

Dobrá cena spája produkty, ku ktorým sa dostanete za tie najnižšie ceny. Ide o produkty každodennej spotreby a je ich naozaj veľa. Potraviny aj „nepotraviny“. Táto značka je určená a púta pozorných tých, ktorí pri nákupoch v prvom rade uprednostňujú čo najnižšiu cenu.

Tradičná kvalita sú predovšetkým mliečne, ale aj iné produkty. Pod touto značkou nájdete niekoľko stoviek rôznych produktov, ktoré majú svoju kvalitu a navyše prijateľnú cenu.

Mamičkine dobroty je značka produktov, ktoré v sebe spájajú tradíciu, kvalitu a neodolateľnú chuť. Človeku pripomenú domácu kuchyňu, chuť domov, skrátka „mamičkine dobroty“. Ide o produkty ako mlieko, tvaroh, bryndza, smotana, majonéza, horčica, med, džem a pod.

Domácnosť je značka čistiacich prostriedkov a iných produktov určených na upratovanie a starostlivosť o domácnosť.

Junior združuje produkty pre deti ako sú detské plienky, detské obrúsky, detské mydlo, detská výživa, krupica, čaj a pod. Okrem detí však po týchto zdravých a čistých pochutinách neraz siahnu aj dospelí.

Premium spĺňa nároky náročných spotrebiteľov, ktorí si potrpia na kvalitu, no v Coop Jednota pritom za výhodnú cenu. Nájdete tu prémiovú kávu, čokoládu, oleje, konzervy, cestoviny a iné potraviny, ktoré sa môžu rovnať tým najlepším zahraničným značkám.

Limitovaná (výročná) edícia je rad výrobkov vytvorený pri príležitostí výročia 20 rokov Coop Jednota. Ide o 20 najobľúbenejších produktov z radu Coop Jednota zabalených do unikátneho výročného balenia. Nájdete tu napr. mlieko, maslo, keksy, ryžu, minerálku, olej, chrumky atď.

 

Ďalšie služby

Okrem predaja potravinových a nepotravinových produktov poskytuje Coop Jednota aj ďalšie služby.

Coopkasa je nová moderná služba, ktorá umožňuje platiť zákazníkom faktúry (poukazy, šeky, poštové poukážky, bankové zloženky) vydávané spoločnosťami, ktoré na základe nich prijímajú platby za svoje služby poskytnuté zákazníkom. Každá takáto spoločnosť sa stáva partnerom služby coopkasa.

Coop CashBack je tradičná služba, ktorá vám pri platbe umožní okrem platby za tovar aj vybrať hotovosť. Využiť ju môžete vo všetkých predajniach označených logom Coop CashBack.

Dobíjanie kreditu – všetky prevádzky umožňujú dobíjanie kreditu cez platobný terminál u operátorov Orange, Telekom, O2 a 4ka.

Nákupné poukážky v hodnote 5 alebo 20 eur môžete použiť napr. ako darček pre vašich blízkych. Môžete nimi platiť vo všetkých obchodoch Coop Jednota a platia aj na nepotravinový tovar vrátane alkoholu a cigariet.

 

Mobilná aplikácia

Jednoduchá aplikácia je akýmsi interaktívnym sprievodcom nákupmi. Môžete si v nej digitalizovať vašu nákupnú kartu, čo vám umožní vidieť aktuálnu výšku vášho nákupného košíka počas nákupu v predajni a ďalšie informácie.

Digitálna nákupná karta kedykoľvek k dispozícii. Prehľadný zoznam všetkých predajní vám pomôže nasmerovať sa k najbližšiemu obchodu Coop Jednota v okolí. Aktuálny zoznám ponúk a akcií vás navedie v správny čas na výhodný nákup. No a samozrejmosťou sú aktuálne letáky, ktoré máte v aplikácii okamžite a vždy po ruke.

Okrem toho nájdete aj rôzne iné užitočné informácie o vašom nákupe, vernostných zľavách, predajniach, otváracích hodinách a pod.

 

Výhody nákupu v Coop Jednota:

-          Nízke ceny

-          Veľký výber

-          Domáce produkty

-          Niekoľko vlastných značiek

-          Mimoriadne široká sieť predajní

-          Nákupná karta (aj digitálna)

 

Nevýhody nákupu v Coop Jednota:

-          Miestami horší prístup k zákazníkom

 

Čo hovoria o Coop Jednota zákazníci

Obchod je obľúbený naprieč všetkými spoločenskými vrstvami. A to najmä z dôvodu, že je prakticky za každým rohom. Zákazníci často hovoria o originalite a dobrých cenách, nakupujú totiž známe a overené produkty. Vlastné značky pomáhajú zákazníkom zároveň v orientácii medzi jednotlivým sortimentom.

V niektorých mestách či obciach, v niektorých predajniach sa zákazníci stretávajú s horším ľudským prístupom zo strany zamestnancov alebo SBS-károv. Občas sa nájdu sťažnosti na kvalitu niektorých druhov tovaru.