Kolobežka pre každého

Kolobežka pre každého

Kolobežky sa čím ďalej tým viac stávajú fenoménom. Kolobežkujú sa malí i veľkí. Z detskej zábavy sa vďaka rastúcej popularite stala aktivita, ktorú si zamilovali všetky vekové kategórie. Jazda na kolobežke je nielen zábavná forma, ako stráviť voľný čas, ale aj adrenalín, vďaka ktorému sa nikdy nebudete nudiť.

Kúpiť si ale tú správnu kolobežku nie je vôbec jednoduché, hoci sa to na prvý pohľad tak vôbec nemusí javiť. Výber však netreba podceniť.

V inSPORTline nájdete mnoho druhov kolobežiek. Poznáme kolobežky pre dospelých, pre deti, zjazdové, dirtové, ale aj freestyle kolobežky. Treba tiež rozlišovať medzi kolobežkami, ktoré sú vhodné na šport, tie na turistiku, zábavu či mestské kolobežky.


Pre koho sú kolobežky určené?

V dnešnej dobe kolobežky už dávno nie sú určené len pre deti, ale aj pre dospelých. Deti ich samozrejme stále milujú a radi sa na nich preháňajú po uliciach, no využíva ich už omnoho väčšia skupina ľudí. Nie je nič zvláštne vidieť pána v obleku urýchľovať si cestu do práce na kolobežke ulicami mesta. Nie len, že robí niečo pre svoje zdravie, ale aj pre prírodu a ešte k tomu nemusí čakať v zápche. Pre milovníkov adrenalínu existujú zjazdové kolobežky, na ktorých sa dá jazdiť veľkou rýchlosťou aj v náročnom teréne. Pre milovníkov hôr existujú horské, turistické kolobežky a pre akrobatov sú tu freestyle kolobežky, na ktorých sa dajú robiť rôzne kúsky

 

Kolobežky pre dospelých

Kolobežky pre dospelých majú zväčša väčšie kolesá a tvrdší plášť. Vhodné sú aj ako dopravný prostriedok namiesto auta či mestskej hromadnej dopravy. Dopravíte sa nimi do práce, školy či za zábavou. Veľmi často sú skladacie, takže sú praktické, ak ich potrebujete niekam odložiť. Kolobežky pre dospelých sú vhodné ako do ulíc, tak aj do nerovného terénu.

 

Kolobežky pre deti

Kolobežky pre deti sú vyrábané pre chlapcov i dievčatá už od dvoch rokov. Ak si myslíte, že vaše dieťa si kolobežku zamilujete, môžete kúpiť aj drahšiu, ktorá vydrží zopár rokov. Populárne sú rôznofarebné detské kolobežky s nafukovacími kolesami, skladacie či freestyle kolobežky do skateparku na skoky a triky.

Kolobežka

Freestyle kolobežky

Freestyle kolobežky si zamilujú odvážlivci, ktorí milujú adrenalín. Tieto kolobežky sú totiž vhodné na rôzne akrobatické kúsky. Majú malé kolesá a odľahčený hliníkový rám pre rôzne triky vo freestyle parkoch alebo na ulici. Na freestyle kolobežke zažijete skutočnú zábavu.

 

Zjazdové kolobežky

Zjazdové kolobežky si vyberú hlavne milovníci adrenalínu, ktorí sa radi vozia vysokou rýchlosťou. Vyrobené sú z veľmi odolných materiálov, osadené najlepšími komponentmi, aby boli takmer nezničiteľné. Zjazdové kolobežky majú znížené riadidlá, ktoré sú určené práve na zjazd.

Zjazdová kolobežkaDirtové kolobežky

Dirtové kolobežky sú freestyle kolobežky s nafukovacími kolesami. Vhodné sú aj do nerovného terénu. Tieto kolobežky majú riadidlá otočné o 360° a tiež špeciálny protišmykový povrch. Dirtové kolobežky tiež majú nášľapnú brzdu a gripy pre tlmenie otrasov.

 

Kolobežky podľa využitia

Pri výbere kolobežky záleží najmä na tom, ako a kde ju chceme využívať. 

 

Kolobežky na šport

Pokiaľ chcete kolobežku primárne na to, aby ste si zašportovali, najlepšou voľbou bude športová kolobežka. Kolobežky na šport sú vyrobené z odolnejších materiálov, majú aerodynamickejší tvar a väčšinou sú vybavené dvoma brzdami.    

 

Kolobežky na turistiku

Pokiaľ radi chodíte do hôr, no bežná pešia turistika vás už nebaví, takáto kolobežka bude tou správnou voľbou. Kolobežky, ktoré sú vhodné na turistiku, sa vyznačujú veľkými kolesami, aby jazda bola pohodlnejšia a majú mohutnejšiu konštrukciu.

 

Kolobežky na zábavu

Pokiaľ chcete trochu zábavy či adrenalínu, siahnite po dirtovej kolobežke, alebo po freestylovej kolobežne. Zábava je síce na každej kolobežke, no pri týchto druhoch zažijete aj trochu adrenalínu a vyskúšate niečo nové.

 

Kolobežky do mesta

Dochádzate do práce autom alebo Autobusom, pretože pešo to je príliš ďaleko? V tom prípade je pre Vás kolobežka ideálnym dopravným prostriedkom na kratšie až stredné cesty do práce. Kolobežky do mesta majú úzke riadidlá, malé až stredne veľké kolesá a zvyčajne jednu zadnú nášľapnú brzdu. Častokrát sa dajú jednoducho zložiť a v prípade potreby zavesiť na plece širokým popruhom.

 

V e-shope inSPORTline.sk nájdete stovky kolobežiek pre každého a na každú príležitosť. 

Bonipo odporúča