Prírodná kozmetika a ekodrogéria

Prírodná kozmetika a ekodrogéria

Prírodné produkty zažívajú v posledných rokoch svoj boom. Čoraz viac ľudí vyhľadáva alternatívne riešenia k prípravkom, ktoré sú bežne dostupné v obchodoch. Mnohí radšej siahajú po prírodnej kozmetike a drogérii ako po chemicky upravených výrobkoch. Upriamujú sa na produkty pochádzajúce z rokmi osvedčených receptúr starých mám.


Prírodná kozmetika aj ekodrogéria v PreZdravie.sk

Prírodná kozmetika aj ekodrogéria z PreZdravie.sk je pripravená z prírodných materiálov. Až na niekoľko málo výnimiek môže obsahovať len látky rastlinného alebo živočíšneho pôvodu a tie sa musia získať povolenými spôsobmi. V prírodných výrobkoch nájdete na prvých miestach spravidla rastlinné oleje, napríklad mandľový, olivový, palmový, kokosový, avokádový, či olej z jadier slnečnice. V ekodrogérii sa zase môžete stretnúť s tým, že prípravky majú na začiatku zoznamu zložiek vosky. Napríklad balzamy sú často vyrábané z včelieho, candelilového alebo kanaubského vosku. Vosky a oleje sú na prírodných produktoch uvádzané ako prvé, pretože v tom danom výrobku je ich najviac, tvoria takzvaný kľúčový základ čistého prírodného prípravku.

 

Prírodná kozmetika pre mužov aj pre ženy

Nie len ženy využívajú rady prírodnú kozmetiku. Preto na PreZdravie.sk nájdete prírodnú kozmetiku aj pre mužov. Rovnako ako v sortimente pre ženy tu nájdete kozmetiku na pleť, telo a vlasy. Pre rodičov, ktorí chcú pre svoje bábätko len to najlepšie, majú aj široký výber starostlivosti o najmenších. Aj tehotné a dojčiace ženy by si mali dávať špeciálny pozor na to, akú kozmetiku používajú. V tehotenstve každá žena ocení kvalitný prírodný krém či olej na bruško, alebo na prsia, ktorý pomôže predchádzať striám a upokojí napnutú a svrbiacu pokožku. 

Elasti-Q telový krém proti striám

Prečo používať ekodrogériu?

S pojmom ekodrogéria ste sa už určite stretli. V dnešnej dobe sa pojmy ako znečistenie ovzdušia, vody ale aj pôdy skloňujú čím ďalej, tým viac. Pokiaľ Vám záleží nie len na svojom zdraví a zdraví svojej rodiny, ale aj na našej zemi a prírode, tak by ste mali nahradiť čo najviac klasickej drogérie tou s prívlastkom eko. 

Každý drogistický výrobok označený ako "EKO" musí spĺňať prísne kritéria. Všetky látky, ktoré obsahuje sa musia dokázať voľne rozložiť v prírode bez jej znečistenia. Okrem toho je omnoho šetrnejšia k ľudskej pokožke, preto ju často môžu používať aj ľudia s citlivou pleťou, či rôznymi alergiami. Ďalšou výhodou je, že ekodrogéria nesmie byť testovaná na zvieratách. 

Pokiaľ teda chcete svojou trochou prispieť k spomaleniu znečisťovania zeme, či zastaviť testy na zvieratkách a ani vaše zdravie Vám nie je ľahostajné, ekodrogéria je pre Vás tou správnou voľbou. 

EKO Prací prášok

Prečo práve PreZdravie.sk?

PreZdravie.sk sa zameriava výlučne na kvalitnú prírodnú kozmetiku a ekodrogériu. Prípravky, ktoré ponúkajú, sú starostlivo vyberané. Ponúkajú to najlepšie z prírody pre vaše skutočné zdravie. V ponuke majú aj viacero prípravkov, ktoré sú v zľave a tak kvalitnú kozmetiku viete kúpiť za výhodnejšiu cenu.

Vyberte si kvalitu a vaša pokožka, zdravie ale aj naša Zem sa vám poďakuje.

 

Bonipo odporúča