Tipy na nábytok do detskej izbičky

Tipy na nábytok do detskej izbičky

Vytvorenie priestoru pre vaše ratolesti na hranie a rast môže a malo by byť zábavným zážitkom. To znamená, že to môže byť aj náročné. Koniec koncov, krásna a funkčná miestnosť, ktorú bude vaše dieťa milovať tak teraz, ako aj na ďalšie roky, je dosť vysoká zákazka! Potrebujete malú radu? Máme vás pár tipov.
Toto užitočné zhromaždenie tipov na vytvorenie krásnej detskej izbičky je určené na to, aby vám pomohlo identifikovať súčasné a budúce potreby vášho dieťaťa a umožnilo vám nájsť tú najdôležitejšiu rovnováhu medzi praktickým a priam rozkošným. Či už začínate od nuly, alebo dúfate v zlepšenie existujúceho priestoru, určite tu nájdete zdravú dávku inšpirácie! 


Menej je zvyčajne viac 

Udržiavaním jednoduchého dekoru a minimálneho vybavenia vytvoríte viac priestoru na hranie a poskytnete neutrálne plátno, ktoré sa dá ľahko aktualizovať tak, ako vaše dieťa rastie. Posteľ na úrovni podlahy v dome sa zdvojnásobuje ako zóna na hranie a otvorené police umožňujú milovaným hračkám slúžiť ako očarujúce doplnky. Vybaviť detskú izbu vhodným nábytkom býva náročné, a to obzvlášť v prípade, že sa pokúšate zariadiť izbu pre dvoch alebo dokonca troch súrodencov. 

Priestor na hranie

Na trhu je obrovské množstvo výrobkov pre rôzne vekové kategórie detí. Často však býva ťažké zvoliť ideálny nábytok, ktorý bude pre deti atraktívny aj po rokoch. Nezabúdajte ponechať v izbe dostatok voľného miesta, aby malo vaše dieťa priestor na hranie. Čo sa týka malých izieb s viacerými deťmi, odborníci odporúčajú, aby jedno dieťa malo okolo seba šestnásť metrov kubických voľného vzduchového priestoru. 

Farby vplývajú na duševný vývoj dieťaťa, u školákov rozvíjajú tvorivosť, dokonca majú dosah aj na schopnosť učenia. Odborníci radia použiť v detskej izbe na veľkých plochách neutrálne alebo prírodné odtiene, prípadne jemnejšie odtiene pastelových farieb. Vyhnite sa kombinácii troch a viac farieb použitých na veľkých plochách, ako sú steny a skrine. 

Signal-nabytok.sk
Zľava

Akčné ceny na sedacie súpravy

  • Neobmedzená platnosť
  • Využilo 190 ľudí

Dekorácie v detskej izbe

A čo dekorácie v detskej izbe? Tie by sa mali meniť spolu so záujmami dieťaťa. Na jednej stene sa tak v priebehu rokov môže objaviť veľký krtko, o rok neskôr princezná a o 7 rokov popová skupina. Výmenou tapety, dominantného plagátu, samolepiek, osvetlenia alebo nového väčšieho koberca dosiahnete neuveriteľné dizajnové premeny miestnosti a dieťa sa opäť cíti ako v novom, hoci skriňa, stôl a komoda zostali pôvodné, spred štyroch rokov. 

V prípade, že už máte vybratú posteľ a študentský stôl, zjednoťte tieto prvky do jedného materiálového prevedenia a pridajte k nim pevnú a dostatočne veľkú šatníkovú skriňu na bežné oblečenie. Dnes to nie je problém, pri výbere si môžete vyskladať izbu z rôznych typov nábytku, avšak v rovnakom odtieni. Skriňa by mala byť dostatočne veľká aj na 2 sezóny, rozdelená na praktické priehradky, prípadne obsahovať rôzne šikovné „vychytávky“ vymyslené pre úsporné ukladanie odevov.  

Izbu určite neprepĺňajte nábytkom s cieľom schovať „neporiadok adolescenta“. Mladí ľudia ocenia aj pekný nočný stolík pri posteli, prípadne kreslo na leňošenie. Dúfame, že v tomto zhrnutí toho, čo by nemalo chýbať v akejkoľvek detskej izbe, či ide o batoľa, puberťáka či študenta, sme vám aspoň trocha pomohli a že sa inšpirujete v tom správnom smere pre výber nábytku do detskej izby pre vaše dieťa. 

Signal_nabytok

Detská komoda M5 minnie

Krásna komoda ktorá dokáže oživiť každú detskú izbu. Komoda je vyrobená z kvalitného lamina.

Písací stôl Standard biela

Jednoduchý písací stôl 120x60 cm

Detská posteľ CLASSIC 160x80 cm

Lacná detská posteľ so zábranou a úložným priestorom CLASSIC sa výborne hodí pre dievčatá, aj pre chlapcov do každej detskej izbičky

Bonipo odporúča