Hľadáte najlepšie ceny? Porovnávajte a nakupujte online

Hľadáte najlepšie ceny? Porovnávajte a nakupujte online
Popularita online nakupovania sa medzi zákazníkmi teší čoraz väčšej obľube. Dôvodom je nielen ušetrený čas, nákup z pohodlia domova či kancelárie ale predovšetkým ceny. Najvýhodnejšiu sumu vami vybraného produktu či služby pritom nájdete za pár sekúnd. Ako na to a na čo si dať pozor?

Šetrite čas

Po poslednej skúsenosti ste sa aj vy zaprisahali, že sa oblúkom vyhnete preplneným nákupným centrám a kamenným obchodom? Doba pokročila, internet prináša neuveriteľné možnosti a tak kúpou elektroniky, nového bicykla, oblečenia, obuvi či dokonca drogérie viac nemusíte strácať čas. Za pár minút, v pohodlí domova nakúpite všetko, čo potrebujete bez zbytočného stresu a vo veľa prípadoch za naozaj atraktívne ceny. Stačí len vedieť, ako na to! Porovnávače cien, ktoré za vás vybraný tovar vyhľadajú, ponúknu najlepšiu cenu, dokonca informujú o dostupnosti tovaru a cene za jeho doručenie sa medzi spotrebiteľmi tešia mimoriadne veľkej obľube. A niet sa čomu čudovať. Prinášajú množstvo výhod, ktoré si nenechajte ujsť ani vy! Od dnes šetrite nielen čas, ale aj peniaze.

5 výhod online nakupovanie 

 •         Cena – v internetových obchodoch nakúpite oveľa výhodnejšie ako v kamenných predajniach. Navyše, tovar, ktorý hľadáte, môžete v tom istom momente porovnať s rovnakým alebo príbuzným na iných e-shop.
 •         Čas – nakupovať môžete kedykoľvek a kdekoľvek sa rozhodnote. Sami uznajte, že kvôli novej žehličke nemusíte absolvovať okružnú jazdu po všetkých predajniach s elektrom vo vašom meste a vystáť si radu pri pokladni. Online obchody sú otvorené 24 hodín denne, 7 dní v týždni a 365 dní v roku.
 •         Výber – online nakupovanie nepozná hranice. Všetko, čo si dokážete predstaviť pár klikmi kúpite. Žiadna z predajní neponúka 25 druhov bielej košele ani nedisponuje umývačkami riadu od všetkých popredných výrobcov.
 •         Informácie – nie je nič horšie, ako predavač, ktorý nemá práve svoj deň alebo nevie, čo ponúka. Výhodou online nakupovania je, že produkt či služba, o ktorú máte záujem je detailne popísaná a za pár minút sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť.
 •         Doručenie – vybraný tovar si môžete nechať doručiť kuriérom až domov alebo do práce, v prípade, že by vám pohyb predsa len chýbal, pre balík s výhodne nakúpeným tovarom si môžete zájsť na poštu či do zásielkovne.

Porovnávajte!

Kto by nechcel ušetriť? Poznáte ten pocit, keď sa vám podarilo niečo kúpiť v zľave alebo za veľmi výhodnú cenu? V prípade online nakupovania nemusíte čakať len na sezónne výpredaje a strácať čas návštevou viacerých predajní, aby ste našli najvýhodnejšiu cenu. Online porovnávanie je oveľa jednoduchšie, efektívnejšie a prehľadnejšie. Vyhľadávací nástroj umožňuje pár klikmi skontrolovať ceny a porovnať ich v rámci viacerých e-shopov, ktorý daný produkt ponúkajú. Často sú ceny nižšie aj výrazne nižšie, ako v kamenných predajniach.

Ako fungujú porovnávače cien?

Hromadné porovnávanie cien konkrétnych produktov, z rôznych e-shopov, ktoré vybraný produkt ponúkajú, sú pre zákazníka ochotného minúť peniaze často kľúčové. Najnižšia cena je pochopiteľne presne to, čo hľadá. Okrem ceny vstupuje do procesu rozhodovania aj veľmi dôležitá vizuálna stránka, dôveryhodnosť e-shopu a tiež recenzie. Nielen tie, ktoré sa týkajú produkty ale aj online obchodu a spokojnosti s ním. Veľmi jednoduchým spôsobom sa v prípade online nakupovania a porovnávania, dostanete k najvýhodnejšej cene.

Výhody nákupu cez porovnávač cien

  •         Rýchlosť - zadajte názov, číslo či značku produktu, ktorý chcete kúpiť a jedným kliknutím sa zobrazí ponuka e-shopov.
  •         Cena – porovnávač vyfiltruje e-shopy, ktoré tovar ponúkajú a zoradí ich podľa ceny od najlacnejšieho po najdrahší.  
  •         Dostupnosť – v rámci rýchleho prehľadu vidíte nielen cenu ale aj to, či vami vybraná produkt má e-shop k dispozícii skladom.
  •         Doprava – Nákup môže predražiť spôsob dopravy. Rovnako v porovnávači cien vidíte, ktorý z e-shopov má dopravu zadarmo, alebo o akú sumu sa vaša objednávka navýši.
  •         Recenzie  - pri nákupe tovaru, ktorý si neviete prezrieť či chytiť sú recenzie spokojných/nespokojných zákazníkov vo veľa prípadoch tiež rozhodujúce.
  •         Jednoduchý nákup – ak ste pomocou porovnávača  našli to, čo ste hľadali, rýchlym preklikom budete presmerovaní na domovskú stránku e-shopu, kde svoj nákup jednoducho dokončíte.

Riziká online nakupovania

Výhody nad nevýhodami online nakupovania výrazne prevyšujú. O tom niet najmenších pochýb a ak nevyskúšate, nebudete vedieť zhodnotiť. Pri istých druhoch produktov možno za nevýhodu považovať fakt, že tovar reálne pred kúpou nevidíte, neviete odhadnúť materiál či veľkosť. Sledujte dôkladne popis produktu a nemôže sa stať, že nákup skončí sklamaním. I keď, každý z e-shop ponúka zákazníkovi možnosť vrátenia či výmeny tovaru. Rovnako sledujte dodaciu lehotu a vyberte si bezpečnú formu platby. Ak patríte medzi „začiatočníkov“ v online nakupovaní a ste ešte stále nedôverčiví, plaťte tovar na dobierku. Platba kreditnou kartou má asi výhod najviac.

Obľúbený nákupný radcovia

Heureka - líder v oblasti cenových porovnávačov sa zameriava na veľmi široké spektrum produktov. Zákazníci na jednom mieste nakúpia takmer čokoľvek.

Najnakup – podobne ako Heureka, ktorej sa snaží konkurovať, ponúka spotrebiteľovi široký sortiment tovaru.

Pricemania – tretí porovnávač cien, ktorý sa zameraní od predošlých dvoch príliš nelíši.

Favi a Biano – dva porovnávače, ktoré sa zameriavajú na nábytok, vybavenie domácnosti, dekorácie a všetko, čo potrebuje vaša domácnosť.

Glami  - porovnávač cien, ktorý zastrešuje oblečenie, obuv, doplnky aj šperky. Vyhľadávač módy prehľadá stovky e-shopov.

Predtým, ako nakúpite, porovnajte!

Bonipo odporúča