Zoznam článkov

Ušetrite miesto v malom byte vďaka týmto trikom

Mnoho mladých ľudí začína svoj samostatný život v garsónkach alebo v jednoizbových bytoch. Ako tam však zmestiť všetko potrebné? Treba hľadať šikovné riešenia. Niektorí si volajú dizajnérov, iní sa zase púšťajú do zariadenia sami. Dobrou voľbou na začiatok sú vstavané nábytky, ktorých výhodou je, že všetko je ukryté. Izba s takýmto nábytkom sa premieňa ľahkým vysunutím vstavaných častí. Hlavnou otázkou tu je ale rozpočet. Nemajte obavy, na nete sa dajú nájsť aj lacnejšie kúsky. Poďte sa preto pozrieť na triky, ktoré dokážu aj z vášho malého bytu urobiť veľký domov.
Celý článok

Tipy na nábytok do detskej izbičky

Vytvorenie priestoru pre vaše ratolesti na hranie a rast môže a malo by byť zábavným zážitkom. To znamená, že to môže byť aj náročné. Koniec koncov, krásna a funkčná miestnosť, ktorú bude vaše dieťa milovať tak teraz, ako aj na ďalšie roky, je dosť vysoká zákazka! Potrebujete malú radu? Máme vás pár tipov.
Toto užitočné zhromaždenie tipov na vytvorenie krásnej detskej izbičky je určené na to, aby vám pomohlo identifikovať súčasné a budúce potreby vášho dieťaťa a umožnilo vám nájsť tú najdôležitejšiu rovnováhu medzi praktickým a priam rozkošným. Či už začínate od nuly, alebo dúfate v zlepšenie existujúceho priestoru, určite tu nájdete zdravú dávku inšpirácie! 

Celý článok

Zariaď si svoj home office

V období koronakrízy mnoho z ľudí začalo pracovať z domu na “home office” Práca spoza kuchynského stola nás už po niekoľkých týždňoch omrzela. Na správnu prácu z domu každý potrebuje aspoň nejaký kút v miestnosti, kde ho nik nebude rušiť a bude sa v ňom môcť práci venovať tak efektívne ako v kancelárii v práci. Preto vám prinášame tipy, na ktoré by sme mali myslieť, ak si pracovný kútik chcete doma vytvoriť.
Celý článok

Čo by nemalo chýbať vo vašej spálni

Každý z nás má doma spálňu alebo aspoň kút, kde hľadá odpočinok. Častokrát sa však stretávame s tým, že ľudí nekvalitný spánok viac unaví, ako nakopne a to, samozrejme, nie je dobre. Možno by ste sa čudovali, ale nekvalitný spánok nevzniká len zo zlého životného štýlu, prepracovanosti alebo stresu, ale tiež aj z prostredia, kde spíme a vlastne na čom spíme. Ak sa v posteli prehadzujete počas priebehu celej noci, môže to byť len preto, že spíte na nekvalitnom matraci. 

Samozrejme, stres je istý aspekt, ktorý nám bráni v pokojnom spánku, a čím menej stresu budete mať, tým lepšie sa vám bude spať. Aj správny matrac je niekedy zárukou toho, že náš spánok bude kvalitnejší a efektívnejší. Jednoducho taký, aký má zdravý spánok byť.

Celý článok

Vyskladaj si kúpeľňu

Kúpeľňa je miesto, v ktorom si každý z nás dopraje po náročnom dni v práci oddych a kúsok relaxu, ktorý častokrát je na nezaplatenie. Po celom dni na nohách je fajn si dopriať kúsok oddychu v podaní sprchy či kúpeľa. Avšak, aj k tomuto potrebujete vytvoriť tie správne podmienky na oddych.
Celý článok

Obývačka v jednom tóne

Obývačka v jednom tóne, alebo lepšie povedané tón v tóne, je módnym a štýlovým trendom dnešného bývania či realizácie pri výbere bytov, domov či iných obytných plôch. Je super, ak všetko ladí, ale dokážu ladiť aj nábytky či iné príslušenstvo v rovnakých tónoch a farbách?

Určite áno. Istotne ste sa veľakrát stretli s tým, že izba bola presvetlená a krásna a vyzerala luxusne, a pritom v nej nemuselo byť nič poriadne. Presne o tomto je zariaďovanie bytov či izieb tón v tóne alebo v jednom tóne tej istej farby.

Celý článok

Jedáleň v štýle minimalizmu

Tradičnej jedálni odzvonilo. Minimalizmus určuje trendy aj v zariadení domácností a nevynechal ani jedáleň. Vieme, že zariadiť obývačku v minimalisickom štýle je omnoho jednoduchšie, ako zariadiť jedáleň. Máme pre vás tipy na to, ako si zariadiť jedálenskú časť v dome či byte v štýle minimalizmu.
Celý článok

Provensálsky štýl zariadenia: Objavte šmrnc francúzskeho vidieka!

Provensálsko je veľmi originálna vidiecka oblasť vo Francúzsku. Pre provensálsky štýl interiéru je typický útulný šmrnc francúzskeho vidieka. Rustikálna naivita, útulnosť a zvláštna jednoduchosť sú hlavnými charakteristikami tohto štýlu. Ak máte radi všetko jednoduché a originálne súčasne, môžete zariadiť svoj byt v štýle Provence.
Celý článok

7 tipov pre perfektnú pracovňu

Aj vy ste v poslednom čase boli viac na home office? Plánujete si zariadiť vlastnú pracovňu?  Či už plánujete zaradiť iba pracovný kút v rohu miestnosti, alebo máte pre pracovňu samostatnú izbu, existuje niekoľko základných vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť. Či už tam budete tráviť celý pracovný týždeň, alebo len pár hodín, je dôležité, aby vaša pracovňa bola pohodlným a príjemným miestom na trávenie času a efektívnu prácu.
Celý článok

Malý byt? Tieto vychytávky vám ušetria priestor v kuchyni!

Malý byt znamená malú kuchyňu. Pomocou dômyselného plánovania a organizácie je možné vytvoriť premyslený priestor, ktorý je funkčný, štýlový a bude pre vás postačujúci na všetko, čo potrebujete. Vyskúšajte tieto priestorovo úsporné vychytávky a vyťažte maximum z vašej malej kuchyne. Jednotlivé doplnky môžete zakúpiť napríklad aj v obchode 4Home.sk.
Celý článok