AliExpress zľavové kódy a kupóny

Akcia

✅ ZĽAVY až 70% ! - široký výber produktov (vhodné ako 🎁 DARČEK)

Na Aliexpresse prebiehajú zaujímavé akcie na super produkty!

 • Neobmedzená platnosť
 • Využilo 78 ľudí

Popis obchodu AliExpress

Internetový obchod AliExpress je celosvetovou legendou lacných nákupov. Platforma, ktorá v Číne pred niekoľkými rokmi vznikla dá sa povedať na zelenej lúke, vo svete zaujala pozíciu jednej z najznámejšíchspoločností. Čo je však ešte zaujímavejšie, nejedná sa o tradičného retailového predajcu. Vo svojej podstate sa bavíme o virtuálnom trhovisku, ktoré aktívne prepája zákazníkov s výrobcami prostredníctvom svojich vlastných distribučných kanálov. Spôsob fungovania je veľmi podobný ako u konkurenčných spoločností eBay a Amazon, s rozdielom že neponúka aukčný systém. Čo to znamená pre vás, ako pre koncového zákazníka? Nekonečný prístup k obrovskému množstvu sortimentu všetkého druhu za nízke ceny – oblečenie, hračky, bižutéria, doplnky, elektronika, príslušenstvo, náhradné súčiastky a diely, tovar pre vybavenie domácnosti, či dokonca kozmetika. Ak sa pýtate kde je háčik, odpoveď je najmä v kvalite. Rátať tiež treba s dlhšou dobou doručenia a prakticky nulovou záručnou lehotou. Samotný nákup sa realizuje výhradne prostredníctvom ich webového rozhrania, prípadne oficiálnej mobilnej aplikácie. Keďže ide o jednu z najväčších firiem na svete, AliExpress disponuje patričnou ochranou vašich citlivých údajov (platobné a osobné informácie) a tiež reputačným systémom, ktorý na platforme filtruje podvodných predajcov. Aj keď pri každom nákupe dochádza k obchodnému styku priamo s predajcom, technicky ste celý čas zastrešený AliExpressom, ktorý vás bude kompenzovať v prípade nedodanej alebo poškodenej objednávky

AliExpress ponúka sortiment bez obmedzení, no je tu určité „ale“...

Najväčší zmysel nákupu na AliExpresse spočíva hlavne pri drobnostiach ako lacnejšia spotrebná elektronika, suveníry, náhradné diely, rôzne doplnky či mobilné príslušenstvo. V rámci týchto kategórií budete vedieť oproti tunajším predajcom ušetriť nemalé peniaze a tiež minimalizovať riziko prípadných reklamácií, keďže pri tomto sortimente nedochádza tak často ku chybovosti. Nízkymi cenami vás môže lákať tiež nákup elektroniky ako napríklad telefóny či počítače, no v tomto prípade rátajte s možnými komplikáciami v rámci riešenia záručnej udalosti. Aj keď väčšina predajcov na AliExpresse spomína ročnú záruku, nespoliehajte sa na promptné vyriešenie ako by to bolo pri domácom predajcovi. Čínskeho predajcu v tomto prípade nezväzuje slovenská ani európska legislatíva. V mnohých prípadoch tiež budete musieť zabezpečiť dopravu poškodeného produktu k predajcovi. Vyhnite sa tiež nákupu kozmetických či potravinových prípravkov, ktoré nespadajú pod prísnu európsku regulatívu zaručujúcu ich zdravotnú nezávadnosť. Ak nakupujete produkty od takzvaných „no-name“ výrobcov (neznačkový tovar), majte na zreteli že kvalita bude zodpovedať cene. To, čo sa v konečnom dôsledku na AliExpresse rozhodnete kúpiť je však plne na vás. Výber je rozhodne veľmi bohatý a ceny atraktívne. Veríme, že si z danej ponuky určite niečo vyberiete. 

 

Zľavový kód AliExpress 

Aj pri nakupovaní na tomto trhovisku si viete uplatniť zľavové kupóny. Ako je už známe, priestor pre zadanie zľavového kódu nájdete v nákupnom košíku v rámci platobnej sekcie, kde vám systém priamo ukáže konkrétnu výšku zľavy z nákupu. Samozrejme aj u nás nájdete aktuálne a najnovšie zľavové AliExpress kupóny, s ktorými nakúpite ešte lacnejšie!

 

Výhody obchodu AliExpress

 •       Nízke ceny
 •       Väčšina predajcov ponúka poštovné zdarma
 •       Obrovský sortiment
 •     Efektívna ochrana proti podvodníkom vrátane garančnej schémy vrátenia peňazí pri nedoručení objednávky
 •       Množstevné zľavy u niektorých predajcov

 

Nevýhody obchodu AliExpress

 •     Problémová reklamácia drahšieho tovaru
 •     Prítomnosť falzifikátov
 •     Dlho trvajúce doručenie tovaru (hlavne z Ázie)

 

Čo o AliExpresse hovoria zákazníci? 

AliExpress je medzi slovenskými zákazníkmi veľmi obľúbený, najmä čo sa týka lacnejšieho sortimentu ako sú náhradné súčiastky, malá elektronika, príslušenstvo či hračky. Pri týchto produktoch dokážete nákupom z AliExpressu ušetriť v porovnaní s mnohými tuzemskými obchodmi nemalé peniaze pri porovnateľnej kvalite. Čo sa však týka drahších produktov, je treba byť obozretnejší. Či už kvôli samotnej kvalite, alebo  prípadným komplikáciám pri reklamácii.

Pozor si v súčasnosti tiež treba dávať na dodatočnú daňovú a colnú povinnosť, keďže v júni 2021 sa v EÚ menili s tým súvisiace podmienky. Aj keď sa to vo väčšine prípadov snaží AliExpress riešiť automatizovane, nie vždy je o tom Slovenská pošta oboznámená. Môže sa vám tak stať, že pri preberaní zásielky na Slovenskubudete dodatočne doplácať poplatok tuzemskému prepravcovi. Tiež je nutné podotknúť, že od vypuknutia globálnej pandémie sa v priemere o niečo predĺžili dodacie lehoty od predajcov z Ázie, s čím je treba rátať. 

Podobné kupóny

Zľava 10% na vybrané produkty Delphin

 • Platí do 21. 4. 2024
 • Ešte nikto nevyužil

ALMI SO ZĽAVOU 20%

 • Platí do 30. 4. 2024
 • Ešte nikto nevyužil

Obľúbené kupóny a akcie pre AliExpress

Akcia

✅ ZĽAVY až 70% ! - široký výber produktov (vhodné ako 🎁 DARČEK)

Na Aliexpresse prebiehajú zaujímavé akcie na super produkty!

 • Neobmedzená platnosť
 • Využilo 78 ľudí