Čo by nemalo chýbať vo vašej spálni

Čo by nemalo chýbať vo vašej spálni

Každý z nás má doma spálňu alebo aspoň kút, kde hľadá odpočinok. Častokrát sa však stretávame s tým, že ľudí nekvalitný spánok viac unaví, ako nakopne a to, samozrejme, nie je dobre. Možno by ste sa čudovali, ale nekvalitný spánok nevzniká len zo zlého životného štýlu, prepracovanosti alebo stresu, ale tiež aj z prostredia, kde spíme a vlastne na čom spíme. Ak sa v posteli prehadzujete počas priebehu celej noci, môže to byť len preto, že spíte na nekvalitnom matraci. 

Samozrejme, stres je istý aspekt, ktorý nám bráni v pokojnom spánku, a čím menej stresu budete mať, tým lepšie sa vám bude spať. Aj správny matrac je niekedy zárukou toho, že náš spánok bude kvalitnejší a efektívnejší. Jednoducho taký, aký má zdravý spánok byť.


Aká je ponuka matracov?

Prinášame vám širokú ponuku možností pre správny výber matraca, ktorý je často problémom, prečo sa nevyspíte tak, ako by ste chceli a potrebovali v rámci svojich možností vstupu do ďalšieho pracovného dňa. A nielen to. Matrac môže slúžiť aj ako podpora imunitného systému. Aby imunitný systém pracoval na plné obrátky, teda tak, ako sa od neho v konečnom dôsledku očakáva, každý jeden z nás potrebuje sedem až osem hodín neprerušovaného, pokojného a kvalitného spánku. 

Veľakrát sa stretávame s názorom, keď ľudia tvrdia, že osem hodín spia. Ale povedzme si narovinu, nie je osem hodín ako osem hodín. Čas spánku sa ráta od chvíle, kedy váš spánok začne byť kvalitným, čo podľa rôznych štúdií nemá väčšina z nás. Väčšina ľudí má kvalitný spánok tak štyri hodiny z celej noci. Pod pojmom kvalitný spánok myslíme to, že človek iba neleží alebo nebdie, ale že kvalitne zaspal a sníva. A ako sme spomenuli, to častokrát nejde tak jednoducho, ako by sme si mysleli, chceli alebo očakávali. Prinášame vám teda matrace a tipy na tie, na ktorých sa váš spánok jednoznačne napraví, bude pokojnejší, kvalitnejší a pohodlnejší

Dormeo.sk
Dormeo.skNová akcia

Matrac je skrátka pomocník nad zlato. Veľa ľudí na to zabúda a pri kúpe matraca nerozmýšľa nad kvalitou a berie ten najlacnejší, lebo si povie, že v konečnom dôsledku je jedno, na čom sa vyspí. Matrac by však mal byť investíciou do budúcna a mal by stáť za to. Je to jedna z vecí, ktorú vystihuje veta, že za kvalitu si treba priplatiť a pri matraci by sme jednoznačne na to nemali zabúdať. 

Od nášho kvalitného spánku závisí naša nálada, naše fungovanie v priebehu pracovných aj nepracovných dní a celkovo náš výkon či vyprodukovanie energie. Matrac by mal byť pevný a vzdušný, je lepšie, ak je tvrdší, a to kvôli tomu, aby vaša chrbtica, bez ohľadu na polohu, v ktorej spávate, po čase nebola úplne zdeformovaná. Spánok je veľmi dôležitý a vy dbajte na to, aby bol kvalitný. Je len na vás, ako si vážite samých seba a to, aký spánok a pokoj svojmu telu doprajete. 

dormeo

 

Matrac Air+ Select

Kvalitný matrac s výškou až 27 cm s 5 zónami pohodlia kombinuje ocenenú technológiu penových pružín Octaspring® s tradičnými taštičkovými pružinami

Matrac Ergo Comfort

Vedecky navrhnutý tak, aby poskytoval chrbtu maximálnu oporu, správne zakrivenie chrbtice a uvoľnenie reflexných bodov.

Matrac Aloe Vera

Poskytuje dobrú oporu a dokonale sa prispôsobí vašej unavenej a napätej chrbtici.

Bonipo odporúča