Provensálsky štýl zariadenia: Objavte šmrnc francúzskeho vidieka!

Provensálsky štýl zariadenia: Objavte šmrnc francúzskeho vidieka!
Provensálsko je veľmi originálna vidiecka oblasť vo Francúzsku. Pre provensálsky štýl interiéru je typický útulný šmrnc francúzskeho vidieka. Rustikálna naivita, útulnosť a zvláštna jednoduchosť sú hlavnými charakteristikami tohto štýlu. Ak máte radi všetko jednoduché a originálne súčasne, môžete zariadiť svoj byt v štýle Provence.

Provensálsko vo vašom byte a dome

Keď dizajnujete obývaciu izbu, spálňu alebo kuchyňu mestského bytu, nie je ľahké premeniť vaše nápady na realitu. Budete musieť starostlivo zvážiť tisíce detailov. Všetko, čo súvisí s vidiekom je však omnoho jednoduchšie. Preto je provensálsky štýl taký obľúbený. V každom priestore vyzerá skutočne harmonicky. Nebojte sa zariadiť útulný dom v provensálskom štýle, aj keď má malú plochu.

mojnabytok

Jedálenská stolička RAVENNA RA038

Pohodlná jedálenská stolička RAVENNA RA038 vyrobená pre milovníkov provensálskeho štýlu

Stôl RAVENNA RA016

Stôl 90/2S Ravenna je unikátne stvorený pre milovníkov provensálskeho štýlu, ktorý zbožňujú elegantný štýl

Nazov produktu 2

cena_produktu €

Vitrína Avinion RETV80

Elegantná vitrína AVINION RETV80 z fascinujúceho sektorového systému AVINION

Farby, materiály a nábytok

Provence má svoje vlastné povinné črty, takže každý detail hrá jedinečnú úlohu. Osobitná pozornosť by sa mala venovať farbám. Steny a stropy sú často dekorované vo svetlých pastelových farbách, hlavne bielej. Materiály sú tiež veľmi dôležitými detailmi. Na vytvorenie rustikálnej jednoduchosti môžete použiť drsnú omietku a dobre ošetrené drevo. Nábytok musí byť vyrobený z dreva a maľovaný vo svetlých alebo svetlých farbách lúk, aqua, levandule alebo tyrkysovej farby. Takáto hra svetla by mohla pomôcť vytvoriť pocit večného leta a tepla z južného Francúzska.

Mojnabytok.sk
Mojnabytok.skNový kupón
3%
Zľava

Zľava 3% na všetko okrem už zľavnených produktov

  • Platí do 30. 6. 2024
  • Využilo 5 ľudí
Mojnabytok.sk
Mojnabytok.skNová akcia
Zľava

Akcia "V záhrade na čerstvom vzduchu" na Mojnabytok.sk

  • Platí do 31. 8. 2024
  • Využil 1 človek

Rozdiel medzi štýlmi Provence a Vintage 

Všeobecne platí, že oba tieto štýly majú veľa spoločných bodov. Používa sa staršie vyzerajúci nábytok, starožitnosti a farebný dizajn. Najdôležitejšou vlastnosťou štýlu Provence je však uvoľnená a útulná atmosféra vidieckeho domu. Vidiecka jednoduchosť sa prejavuje harmóniou s prírodou a mimoriadne príjemným dojmom z priestoru. Vintage je  bez rustikálnych motívov. 

Bonipo odporúča