Majte výdavky pod kontrolou

Majte výdavky pod kontrolou
Máte prehľad v tom, koľko mesačne miniete na povinné platby, jedlo či koníčky? Svoje výdavky môžete mať pod kontrolu vďaka mobilným aplikáciám. A možno čosi aj ušetríte!

Prehľad o každom eure

Naháňajú vám strach výpisy z účtov, alebo ich vôbec nekontrolujete? Máte prehľad vo svojich financiách, alebo sa vám pravidelne stáva, že pred výplatou zasvieti na účte nula? Ja najvyšší čas niečo zmeniť. Riešením sú mobilné aplikácie, vďaka ktorým budete mať  prehľad nielen v tom, na čo míňate najviac peňazí. Pomôžu vám zbaviť sa zlozvykov a nejaké to euro aj ušetriť.


Obálková metóda

Nie ste zástancom nových technológií či mobilných aplikácií? Ak chcete mať prehľad vo svojich financiách, skúste metódu, ktorú kedysi používali možno aj vaši rodičia. Nachystajte si obálky, označte ich a vložte do nej toľko peňazí, ktoré ste ochotní mesačne na jedlo, oblečenie a koníčky minúť. Nezabudnite kalkulovať aj s povinnými mesačnými platbami. Ich obsah pravidelne kontrolujte a snažte sa dodržať limit, ktorý ste si určili.

Mobilné aplikácie

Jedna, nie príliš dobrá správa na začiatok. Nebude to ľahké! Mobilných aplikácií, ktoré vám pomôžu spravovať vaše financie je hneď niekoľko. Vyberte si tú, ktorá vás na pohľad zaujme najviac, dôležitá je tiež prehľadnosť a jednoduchosť ovládania. Svoje príjmy a výdaje totiž budete do nej manuálne vkladať. Na konci mesiaca uvidíte, kde sú vaše slabé a silné stránky. Prekonajte prvotné zábrany a pasujte sa do role rodinného ekonóma.

Bonipo odporúča