Predajte veci, ktoré nepoužívate!

Predajte veci, ktoré nepoužívate!

Patríte k skupine ľudí, ktorí sa nevedia vzdať zbytočností? Je najvyšší čas urobiť poriadok s vecami, ktoré nepotrebujete alebo nepoužívate. Riešenie je jednoduché – predajte ich!


Večný zberateľ

Situácia, s ktorou sa stretol azda každý. Rozlúčiť sa s vecami, ktoré stratili účel alebo už nepotrebujete býva zložité. Ste zberateľ, ktorému pri pohľade na čokoľvek vo vašej domácnosti prebehne hlavou „určite sa mi to ešte zíde“ alebo „dnes vyhodím, zajtra budem potrebovať“? Povedzte svojmu zlozvyku rázne zbohom a všetky zbytočnosti, ktoré vám padajú na hlavu predajte. 

Veľké upratovanie

Vyčistite váš domov! A nielen utieraním prachu a vysávaním kobercov. Otvorte skrine, zásuvky aj krabice odložené v pivnici. Odložte sentiment a výhovorky, prečo si kvantum vecí vo vašej domácnosti drží stále stabilné miesto napriek tomu, že ich už dlhšiu dobu nevyužívate. Verte či nie, hoci pôjde o náročný proces, odmena bude sladká. Bude sa vám ľahšie, spokojnejšie a predovšetkým prehľadnejšie žiť. Pripravení na zmenu?

Nájdete, čo hľadáte

Prehľadnosť, ktorú vo vlastnej domácnosti získate je naozaj neoceniteľná. Pri kvante oblečenia, topánok či doplnkov musíte reálne strácať predstavu, čo máte. A tak sa pravdepodobne stáva, že pri každej návšteve obchodu niečo dokúpite. Celý obsah šatníka vyložte ideálne na posteľ a vytrieďte veci, ktoré reálne nosíte. Odložte bokom tie, ktoré ste nemali jednu a viac sezón oblečené a rovnako tie, o ktorých si myslíte, že sa vrátia do módy alebo do nich schudnete. Oblečenie, ktoré je staré a obnosené vyhoďte alebo použite na umývanie podlahy. Zachovalé kúsky predajte. Možností, ako na to a kde, je naozaj neúrekom.

Knihy aj dekorácie

Dnes, v dobe sociálnych sietí, búrz či rôznych typov bazárov dokážete predať naozaj čokoľvek. Nevhodné darčeky, dekorácie, ktoré sa dávno do vášho interiéru nehodia ale aj knihy, ktoré ste prečítali a netúžite ich mať doma. Stačí si uvedomiť, že veci, ktoré vám neslúžia, môžu potešiť niekoho iného. A navyše tým, že sa ich zbavíte získate nielen peniaze ale aj čas, ktorý ste venovali zbytočnému upratovaniu.

Získajte zľavu

Odkladáte v pivnici starý mixér či hriankovač napriek tomu, že ste si dávno kúpili nový? Verte, že ak ste ich neodniesli do opravy a zapadli prachom, už tak zrejme ani neurobíte. Existuje niekoľko obchodov s elektronikou, ktoré vám dajú zľavu na nákup, ak prinesiete ten starý. Tak prečo to nevyužiť?

Online predaj

Vytriedili ste všetky zbytočnosti, ktoré zahlcovali vašu domácnosť a neprinášali vám žiadny osoh? Tlieskame! Ste na najlepšej ceste, ako zarobiť. Existuje totiž hneď niekoľko online portálov, kde ich môžete z pohodlia domova predať. Stačí ak danú vec odfotíte, pridáte popis, cenu a „obchod“ sa môže začať. Myslite však na to, že prvý dojem neurobíte na druhý krát, preto si na fotke dajte záležať. Oslovte potencionálneho kupujúceho nielen pútavým ale predovšetkým pravdivým opisom stavu, v akom sa dané oblečenie či vec nachádza. A na záver ešte jedna rada. Neprestreľte to s cenou! Inak sa môže veľmi ľahko stať, že nepredáte a ocitnete sa v začarovanom kruhu, ktorý plní vaše skrine a životný priestor.

Bonipo odporúča