Tipy, ako ušetriť peniaze: Nakupujte tovar v zľave!

Tipy, ako ušetriť peniaze: Nakupujte tovar v zľave!
V každom ročnom období sa na nás valia z každej strany. Zľavy, akcie a výpredaje sú pokušením pre zákazníkov a zdá sa, že obchodníci veľmi dobre vedia, ako „zaútočiť“ na našu peňaženku. Poradíme vám, na čo si dať pozor, aby váš nákup skutočne výhodným bol.

Plánované nákupy

Trh ponúka nekonečné množstvo výrobkov a tovaru v každom segmente. Patríte medzi ľudí, ktorí nemíňajú zarobené peniaze bezhlavo a každú investíciu si dôkladne premyslia? Plánované nákupy dokážu ušetriť peniaze a čas preverí aj vašu potrebu, či danú vec skutočne potrebujete. Väčšina e-shopov prichádza s bohatou ponukou výrobkov  a rovnako ponúkajú možnosť vložiť tovar do nákupné košíka bez povinnosti platenia, alebo si jednoducho vybrané kúsky oblečenia, kozmetiku, elektroniku či nové lyže uložíte do „obľúbených“. Okrem pohodlného návratu k nákupu, bez zbytočného opakovaného vyhľadávania, môžete týmto spôsobom sledovať aj cenu. A k začnú výpredaje, ihneď viete zhodnotiť, koľko pri nákupe ušetríte. 

Nástrahy zliav a výpredajov

Výpredajové šialenstvo prichádza niekoľko krát do roka a podľahnúť lákavým cenám nie je vôbec zložité. Otázkou je, či vo výpredajoch reálne ušetríte alebo len naletíte červeným cenovkám a šikovným trikom obchodníkov. Predtým, ako otvoríte ponuku e-shopu alebo navštívite kamennú predajňu si ujasnite, či danú vec potrebujete alebo ju len chcete. Rovnako, či by ste boli ochotní do nej investovať peniaze aj v tom prípade, ak by v zľave nebola. Inak som môže veľmi ľahko stať, že sa vaša domácnosť premení na skladisko síce zlacnených, ale nepotrebných vecí. A to je len začiatok.

Praktiky v online prostredí

Nie je nič pohodlnejšie, ako v pohodlí domova a pár klikmi nakúpiť a vyhnúť sa davom ľudí, bažiacich po výhodnej cene. Kým v predajni na vás nikto s kúpou netlačí, online prostredie využíva praktiky, ktoré často nútia k rýchlemu a bezhlavému míňaniu. Pri vybranom tovare sa vám môže zobrazovať informácia, koľko ľudí si ho tiež prezerá, kedy bol tovar naposledy zakúpený či dokonca to, že sa o chvíľu vypredá a vy máte poslednú možnosť. V konečnom dôsledku sa však veľmi ľahko môže stať, že to, čo ste ušetrili si priplatíte napríkad na poštovnom.

Dôveruj, ale preveruj!

Ak chcete seriózne pri nakupovaní ušetriť myslite na to, že nie každá zľava skutočnou zľavou je. Praktiky obchodníkov sú rôzne. Niektorí napríkad umelo navýšia cenu produktu, aby ju o pár dní mohli znížiť. Zákazník si v konečnom dôsledku zakúpi tovar za plnú sumu alebo s minimálnou výhodou. Nehovoriac o tom, že suma za ten istý produkt môže byť v rôznych e-shop rozdielna. Ak si teda robíte zálusk na novú práčku, bicykel či televízor, poslúžiť môže porovnávač cien. Ten za pár sekúnd vyhľadá vami zvolený produkt za najnižšiu cenu s priamym odkazom na obchod, ktorý ho ponúka. Dôverujte, ale preverujte! Fantastické zľavy nemusia mať totiž s výhodnými ponukami nič spoločné a vo veľa prípadoch sú naozaj len návratom k priemernej trhovej cene.

 

Bonipo odporúča