12 tipov, ako zarobiť na materskej dovolenke

12 tipov, ako zarobiť na materskej dovolenke
Pri slove dovolenka v spojení s materská sa pravdepodobne nejeden rodič ironicky pousmeje. Každý, kto však už na materskej bol, alebo práve je, nám dá za pravdu, že každé euro navyše padne vhod. Rozmýšľate, ako prispieť do rodinnej kasy a pri tom nezanedbať starostlivosť o vaše ratolesti? Ste na správnej adrese! Máme pre vás 12 tipov, ako zarobiť na materskej dovolenke.

1.Dotazníky

Práca z pohodlia domova, ktorá vám denne zaberie len pár minút. Z biedy vás to nevytiahne, ale euro navyše poteší. Existuje hneď niekoľko slovenských portálov na vypĺňanie dotazníkov. Napríklad Talk online panel či Výskumy.sk.

2.Blog

Založte si blog. Napríklad o materstve. Alebo o varení pre deti. Akákoľvek téma, ktorá vám je blízka, je vhodná na založenie blogu. Poradíte tak iným mamičkám alebo oteckom. Zároveň to bude pre vás menší únik z reality do vlastného sveta.

3.Influencing

Buďte influencer. Téma, ktorá blízko súvisí s blogovaním. K svojmu blogu si jednoducho založte sociálne siete, postujte o blogu, a ostatné už príde samo. Ak bude váš obsah kvalitný, raz-dva prídu prvé spolupráce. A hoci toto slovo nemajú ľudia radi, stanete sa influencerom.

4.Copywriting

Ak vás bude blogovanie skutočne napĺňať, môžete písať články aj pre iných. Pod copywriting patrí aj textovanie e-shopových produktov či písanie popisov k postom na sociálne siete. Pokiaľ máte radi strohé ale vecné články, možno bude pre vás vhodný PR. Začať môžete na jaspravim.sk


materska_pero

5.Ručné práce

Objavte v sebe kreatívnu stránku. Možno vám to nakoniec pôjde tak od ruky, že svoje diela budete môcť predávať. Pokiaľ sa necítite na založenie vlastného e-shopu, svoje výrobky môžete predávať cez sashe.sk. Na zaregistrovanie vášho obchodu však budete potrebovať živnosť.

6.Stráženie detí

Čas, ktorý trávite doma, môžete využiť aj na babysitting iných detičiek. Navyše, je to 2v1. Nielenže vám to zarobí peniažky, vaše dieťatko bude mať doma parťáka. Deti sa zabavia aj samé a vám tak ostane čas aj na ten blog či ručné práce. 

7.Stráženie zvieratiek

Ak nie ste alergik a vaša rodinka má pozitívny vzťah ku zvieratkám, nevidím, kde je problém. Môžete strážiť niekomu psíka, mačičku alebo škrečka, kým je na dovolenke. Zatiaľčo vám zvieratko robí radosť, ešte aj zarábate.

8.Katalógový predaj

Staňte sa Avon Lady alebo predávajte Oriflame. Okrem týchto značiek je kopec ďalších na výber. Predávate z pohodlia domova. Väčšinou to funguje na princípe provízie a nie je potrebný žiaden registračný poplatok.

9.Doučovanie

Vynikáte v matematike? Alebo v angličtine? Nech už je to čokoľvek, doučujte. Napríklad aj klavír. Nemusíte ani nikam chodiť. Žiaci môžu chodiť priamo k vám, kým vaše dieťa spinká.

10.Mystery shopping

Predstierajte, že ste kupujúci a zarábajte. Spoločnosti zvyknú najať falošných kupujúcich, ktorí navštívia ich obchod. Takto dostanú feedback na kvalitu ich služieb, predajní a zamestnancov. Nie je to nič náročné. 

shopping

11.Predaj detských vecí

Vaše dietky už vyrástli z oblečenia a len sa vám to kopí v skrini? Väčšina vecičiek po novorodencoch ostane nevyužitá alebo vo výbornom stave. Nie každý má na nové oblečenie pre bábätko. Skúste im preto predať to svoje. 

12.Cashback

Zaregistrujte sa na portáloch, ako je napríklad Tipli.sk a dostávajte späť peniaze z každého online nákupu. Nakupovať online budete tak či tak. Prečo potom nevyťažiť z toho maximum? Navyše získate peniaze aj za zaregistrovanie a odporúčanie priateľom.

Nápadov, ako zarobiť peniaze na materskej dovolenke je mnoho. Hoci nejde o žiadne tisíce, aspoň s privyrobíte. Navyše váš čas pretavíte do niečoho zmysluplného. Určite vám padne vhod, keď na chvíľu “vypadnete” zo sveta plienok.

Bonipo odporúča