Aký potenciál zárobku ponúka Amazon?

Aký potenciál zárobku ponúka Amazon?
Pasívny príjem, možnosť realizácie popri zamestnaní, minimálne náklady. Takto by sa dalo špecifikovať podnikanie na Amazone. Znie to príliš jednoducho na to, aby to bola realita? Budete sa čudovať, ale je to tak. Na to, aby ste mohli začať zarábať peniaze na Amazone, musíte len zistiť, ako na to. Tu je pár možností, ako na Amazone zarobiť.

Affiliate

Najjednoduchší spôsob, ako zarobiť peniaze na Amazone, je zaregistrovať sa do ich Affiliate programu. Ak máte svoje vlastné publikum, nie je to pre vás žiadna práca, iba pasívny príjem. Na svoj web alebo blog si len umiestnite banner alebo hyperlink s preklikom na Amazon. Pokiaľ sa návštevník vášho webu preklikne na Amazon cez váš link, získavate províziu. Reklama môže byť už v dnešnej dobe natívna a nenútená. Nemusíte sa báť, že by bol váš blog prepchaný nelogickou reklamou.

Publikovanie Kindle

Ďalšou možnosťou, ako zarobiť na Amazone peniaze, je predávať vlastné knihy v digitálnej forme. Amazon sa prostredníctvom služby Kindle Direct Publishing stane vašim publisherom. Kníh je však veľa, a tak musíte prísť s niečím originálnym. Môžete napríklad pre svoje publikum urobiť knihe vlastný marketing. Keď budú vaši klienti digitálnu knihu kupovať, zároveň sa bude dostávať na lepšie priečky. Časom ich môže dosahovať aj organicky, čiže bez reklamy.

Amazon handmade

Zaregistrujte sa do služby Amazon Handmade, a predávajte svoje výrobky. Služba je podobná portálu Etsy alebo jej slovenskému ekvivalentu Sashe. Jediné, čo budete potrebovať, je zaregistrovať sa a vyplniť formulár. Za minimálny poplatok dostanete vlastnú webovú stránku a eshop, cez ktorý budete objednávky spracovávať.

Rada odborníka

Aby vaše podnikanie nebolo stratové, dobre si premyslite, čo budete predávať. Výber správneho tovaru a marketing tvoria gro úspešného podnikania. Na Amazone dokonca nájdete sekciu “Best Sellers”, ktorou sa môžete Inšpirovať.

Amazon FBA

Nemáte sklad a ani zamestnancov, ktorí by riešili za vás customer support? Presne pre vás je tu služba Fulfilment by Amazon. Jediné, čo potrebujete zaistiť, je váš dodávateľ. Vyberte si dodávateľa pre váš tovar, dohodnite si s ním podmienky a predávajte. Tovar pôjde od dodávateľa priamo do skladov Amazonu. Tovar je tam zabalený, odoslaný a doručený. Ide o skutočne dobrý predajný plán, pokiaľ predávate tovar medzinárodne.

Amazon

Merch od Amazonu

Ste dizajnér a máte radi módu? Nemáte však kapitál na založenie vlastnej značky? Super! Využite službu Merch by Amazon. Amazon sa postará o tlač, balenie aj zákaznícku podporu. Vymyslite si dizajn vlastného oblečenia, nastavte výber farieb a cenu. Ostatné nechajte na Amazon. Za každý predaný kus dostanete autorskú odmenu. Odrátané z nej budú dane, poštovné a náklady na výrobu. 

Amazon Služby  

Prostredníctvom Amazonu môžete predávať aj svoje vlastné služby. Čakali ste to? Mnoho ľudí o tom nevie, no Amazon Services patrí medzi najjednoduchšie spôsoby, ako zarobiť na Amazone. Neplatíte za registráciu, ani marketing. Musíte však byť poistení. Služba je vhodná pre každého, kto má čo ponúknuť. Či už ste učiteľom klavíra, angličtiny alebo Photoshopu.


Pre viac inšpirácie sa popozerajte po Google. Je mnoho ľudí, ktorí napísali knihu alebo ebook pre tých, ktorí by chceli začať podnikať. Možností, ako podnikať prostredníctvom Amazonu je viac. Možno nezarobíte hneď tisíce, a určite vás to bude stáť nejaký čas. No keď budete trpezliví, príde sladká odmena v podobe pasívneho príjmu. A podnikať budete môcť pokojne aj z chatky na Bali.

Bonipo odporúča