Dosť bolo manuálnej práce. Takto začnete zarábať na internete

Dosť bolo manuálnej práce. Takto začnete zarábať na internete

Internet priniesol do našich životov rôzne možnosti ako si zarobiť a dať manuálnej práci zbohom. Pre mnohých ľudí je dokonca práca s využitím internetu jedinou pracovnou náplňou. Je pritom isté, že tento trend bude z roka na rok stúpať. Ako to pre seba čo najlepšie využiť? Ako sa dá na internete zarobiť? Povieme si o tom v našom článku.


Online kurz/doučovanie

Na úvod niečo pre vzdelaných alebo pre tých, ktorí v niečom vynikajú a chcú sa o svoje vedomosti s niekým podeliť. Na online doučovaní sa dá totiž celkom slušne zarobiť. Môžete si takto privyrábať popri práci, no v prípade, ak už máte stálu klientelu, dokážete sa s online doučovaním uživiť aj v rámci hlavného pracovného pomeru. Čo k tomu treba? Na začiatok úplne postačí stabilné pripojenie na internet, Skype alebo Google Hangouts.

Nemusíte doučovať iba školské predmety. Môžete sa tiež podeliť so svojimi znalosťami či skúsenosťami, ako sú napríklad ručné práce alebo rôzne domáce opravy, prípadne hoci aj len s tým, ako uvariť chutnú romantickú večeru. Jedinou podmienkou je, aby ste sa dopredu dobre pripravili a danú tému sa snažili podať čo najpútavejšie. Samozrejme, vaša vlastná webstránka s videami venujúca sa danej téme je len vítaným bonusom.


Virtuálny asistent

V dnešnej dobe práca z domu naberá na atraktivite. Robiť virtuálneho asistenta je jednou z prvých možností takéhoto zárobku. Je totiž mnoho manažérov či riaditeľov spoločností, ktorí na bežné prevádzkové veci nemajú čas. Tu prichádza vaša chvíľa využiť vaše organizačné schopnosti, a prácu manažérov uľahčiť i na diaľku. Môžete napríklad pridávať obsah na webstránku, Facebook, odpovedať na e-maily, vypĺňať rôzne tabuľky či vytvárať a starať sa o databázu klientov. Priestor na vašu sebarealizáciu je v tomto smere naozaj veľký.

internet_praca


Blogovanie

Ak máte radi písané slovo a láka vás si ním aj trochu zarobiť, písanie blogov je ten najlepší začiatok. Keď váš blog dokáže zaujať pútavou témou alebo nejakým zaujímavým nápadom, ľudia sa k vám budú vracať. Pre vás to znamená vyššiu návštevnosť vašej webstránky a s tým spojenú možnosť zárobku cez reklamy. Môžete tak začať napríklad s affiliate marketingom, čo znamená, že na svojej stránke môžete predávať reklamný priestor. Výška zárobku sa potom odvíja od návštevnosti. Čím vyššia návštevnosť, tým plnšie vrecká. 

Možno vás trápi otázka - ako si založiť blog? Popravde, nie je nič jednoduchšie. Jednou z najlepších možností je vydať sa cestou platformy WordPress (je aj zadarmo) alebo Webnode, a predplatiť si vhodný hosting, na ktorom váš blog pobeží.


Bonusový tip

Aj na tvorbe webstránok či blogov sa dá slušne zarobiť. Hoci obe zmienené platformy WordPress i Webnode sú pomerne jednoduché a zvládne ich aj úplný laik, nie každý je ochotný sa tomu venovať, prípadne na to nemá čas.


Dropshipping

Plánujete si založiť e-shop, len ste sa ešte nerozhodli? Bojíte sa prípadného neúspechu? V tom prípade je pre vás dropshipping ako stvorený. Je to vlastne tzv. online podnikanie bez rizika. Neriešite platby ani tovar. Jediné, čo vás zaujíma je marketing a helpdesk. V niektorých prípadoch však môžete prísť do styku s platbami od klientov a tovar potom objednávate od dodávateľa. Všetko závisí od dohody a podmienok, ktoré si dohodnete s dodávateľmi.

 

Zopár výhod a nevýhod dropshippingu

  • Skúšanie – možnosť vyskúšať si online predaj bez rizika.
  • Provízia – nie je síce veľká, ale získate aspoň potrebné znalosti z online marketingu.
  • E-shop – ideálna zastávka za vašim e-shopom. Ak vám to nepôjde, nič sa nedeje.
  • Technická realizácia – je tu veľa technických obmedzení.
  • Kvalita produktov – nemáte dosah na kvalitu tovaru ani služieb, všetko ide totiž cez tretiu stranu, ale aspoň nič neriskujete.

internet

Kreatívna činnosť

Pokiaľ ste plní nápadov a chceli by ste ich speňažiť, aj tu je cesta. Bola by predsa škoda si ich nechať len pre seba. Čudovali by ste sa, koľko ľudí dokáže oceniť dobrý námet na knihu, článok alebo svoj blog. Dokonca za to aj radi zaplatia. S nápadmi sa môžete podeliť napríklad na stránkach Innocentive.com. Dokáže tu zarobiť hoci aj iba pútavý slogan na reklamu alebo nápad na podnikanie. Stačí sa tam len zaregistrovať a môžete začať radiť za peniaze.

Dobrým nápadom je tiež zaregistrovať sa na stránkach jaspravim.sk a jaudelam.cz, kde je možné ponúkať svoje služby. Portfólio možností je tu naozaj obrovské a myslí sa na všetko – od písania rôznych textov, článkov, blogov, tvorbu webstránok, rôznych grafík, fotografovania, prekladov až po predaj svojich vlastných výrobkov.

V dnešnej modernej dobe ste sa už určite stretli s pojmom digitálny nomád alebo freelancer. Väčšinou ide o skúseného programátora, šikovného textára, dizajnéra alebo profesionálneho fotografa. Všetko sú to činnosti, vďaka ktorým si môžete na internete zarobiť veľké peniaze. Môžete zarobiť až toľko, že si môžete plniť svoje sny, cestovať, a zároveň si zarábať tým, čo vás naozaj baví. Existuje množstvo portálov, kde je možné prezentovať a predávať výsledky takejto práce. Jedna z najznámejších je napríklad webstránka Fiverr.


Záver

Internet zmenil doslova svet. V súčasnosti je vďaka nemu možné to, čo predtým nikdy nebolo. Napríklad v pohodlí domova si môžete zarábať tým, čo vás naozaj baví. Alebo môžete spoznávať krajiny po celom svete a predávať svoje cestovateľské zážitky. Záleží len od vás a od vašej fantázie. Možnosti zárobku na internete sú totiž nevyčerpateľné a budú stále pribúdať.

Bonipo odporúča