Nenechajte svojich štvornohých miláčikov mrznúť

Nenechajte svojich štvornohých miláčikov mrznúť

Dážď, sneh aj mráz. Počasie, si už dlhšiu dobu nevyberá a pred jeho vplyvmi sa treba chrániť teplejšími kúskami oblečenia. Kupujete si zateplené bundy, čiapky, rukavice. A myslíte pri tom aj na vášho štvornohého miláčika? Skutočne potrebuje ten váš špeciálne oblečenie? Alebo to považujete len za módny výstrelok? Svetríky či bundičky pre psíkov vôbec nie sú len trendy záležitosťou. Pre niektoré plemená sú v chladnejšom období nevyhnutnosťou.


Obliekať či nie?

Čuduj sa svete, aj psy sú skutočne náchylné na prechladnutie. Kedy je obliekanie psa vhodné a kedy sa naopak nehodí?  V zásade platí, že okrem srsti si niečo navyše zaslúži váš psík už s prvým výrazným znižovaním teploty. Ak teplota naopak neklesne pod cca 10 °C a psíka naobliekate, môžete uškodiť jeho imunite. Správny výber oblečenia závisí  od toho, či ide o šteniatko, krátkosrstého či nízkonohého psa. Ku každej rase treba pristupovať individuálne. Vo všeobecnosti platí, že čím menšie plemeno, s jemnejšou a srsťou bez podstady, tým viac pozornosti v zime vyžaduje. Väčšie psíky, ktoré sú uspôsobené pobytu v chladnom podnebí (husky, malamuty, salašnícke psy a pod.) naopak obliekať vôbec netreba. Tieto plemená skôr trpia v lete počas horúčav a v zime sú najspokojnejšie.

 

Pes v snehu

Obliekanie v zime by malo byť samozrejmosťou pre bezsrsté plemená psíkov, ktorým chýba vrstva, ktorá by ich zahriala. 

 

Otužujte!

Aj pri psoch je otužovanie veľmi dôležité. Pokiaľ sa bavíme o menších bytových plemenách, tak s pribúdajúcimi chladnými dňami ho berte na krátšie prechádzky a radšej častejšie. Vyhnite sa dlhodobému postávaniu na chlade či nebodaj priväzovaniu pred obchodom. Tak sa nemôže zahriať pohybom a veľmi rýchlo sa môže podchladiť. Psíka chráňte vhodným oblečením hlavne vtedy, ak je nepriaznivé počasie a chystáte sa vonku pobudnúť dlhší čas a bez toho, že sa prirodzene zahreje pohybom. Pamätajte si, že štvornohý miláčik, ktorý si na obliekanie navykne, bude na vlhko a zimu náchylnejší ako ten, ktorého neobliekajú majitelia vôbec. Svoje návyky viac nemeňte!

 

Ani tesné, ani voľné

Ideálne oblečenie pre psa by nemalo byť ani príliš tesné ani voľné. Zakrytý by mal byť predovšetkým hrudník, vrchná časť brucha a chrbát. Topánky pre psíka sú vhodné hlavne v zimných mesiacoch, keď sú chodníky posypané soľou. Niektorí psíkovia sú na labky veľmi citlivý a posolené či štrkom posypané chodníky im môžu spôsobovať rany a bolesti. Oblečenie, ktoré zakryje celé telo vášho štvornohého miláčika radšej zvážte. Pri pohybe sa totiž telo psíka prirodzene prehreje a môže prísť k prechladnutiu. Oblečenie rovnako ako to vaše pravidelne čistite, pranie sa odporúča v menšej dávke prášku, bez aviváže.

 

Oblečenie pre psa

Krásne a funkčné oblečenie za skvelé ceny nájdte v e-shope zoohit.sk

 

Dážď

V daždi môžte obliecť do štýlového pršiplášťu či nepremokavej bundičky väčšinu plemien. Ak psík žije s vami vo vnútri, teplotný šok a vlhké počasie by mohol znášať ťažšie. Navyše mokrá srsť zapácha a okrem labiek majú často psy mokré aj bruchá. Odev do dažďa ochráni vášho štvornohého miláčika a vás odbremení pri čistení a kúpaní po venčení, hlavne pokiaľ má váš spoločník srsť náročnejšiu na úpravu.

 

Sneh

V prípade snehu platí v zásade to isté, ako keď vonku neúnavne prší. V zimnom období zadovážte svojmu psíkovi, pokiaľ to potrebuje, teplejšie kabátiky, ktoré zahrejú, chránia podstatnú časť jeho tela alebo môžete zvoliť teplejšie vestičky, ktoré zateplia hrudník a bruško psa.

 

Mráz

Suchá a mrazivá zima je v rámci chladných mesiacov pre psíkov aj ich majiteľov azda najlepšie zvládnuteľná. Krátke vychádzky, ktoré netrvaj viac ako pár minút, zvládnu aj psy s podsadou bez oblečenia. Šteniatka, krátkosrsté psy a psy bez podsady, ktoré žijú s vami vo vykúrenej domácnosti môžu zažiť teplotný šok. V takom prípade voľte hrejivý odev a nezabudnite psíka otužovať už od jesene.

 

Oblečenie pre psa

Nezabudnite sledovať zľavy a zľavové kupóny e-shopu Zoohit.sk v Inspinariu a nakúpte krásnu a teplúčku výbavu pre svojho miláčika výhodne. :)

 

 

Bonipo odporúča