Ako začať trénovať šteniatko?

Ako začať trénovať šteniatko?

Chystáte sa zaobstarať si šteniatko?  Aby sa z neho stal váš verný priateľ, je dôležité šteniatko trénovať. Bez správneho začiatku nemôžete chcieť zázraky. Psík by sa mal trénovať od šteniatka. Vďaka našim tipom to hravo zvládnete!

Šteniatko potrebuje veľa lásky, no čím skôr ho začnete trénovať, tým lepšie. Keď psík dosiahne prelom siedmeho až ôsmeho týždňa, začneme psíka cvičiť. V prvom rade je dôležité, aby ste ho často oslovovali menom a nijak inak. Čím častejšie bude počuť z vašich úst nejaké slovo, tým skôr mu dôjde, že hovoríte na neho a že to je jeho meno, na ktoré má reagovať.


Ďalším krokom je zadovážiť si pamlsky na odmenu. Ak psík počúvne nejaký povel, odmeňte ho pamlskom. Takto si psík spojí tréning s príjemnou činnosťou a bude mať motiváciu pokračovať.

zoohit

Barkoo uzol z bravčovej kože

100 % bravčová koža zaistí dlhotrvajúcu zábavu pri žuvaní, rôzne veľkosti sú vhodné pre malých i veľkých psov, ideálne posilnenie zubov a zhryzu.

Pedigree Denta Stix

Špeciálna štruktúra a čistiace aktívne látky redukujú tvorbu zubného kameňa a povlaku

Hill's Prescription Diet k/d + Mobility Kidney + Joint Care Original

Podpora metabolizmu kĺbov pri osteoartróze u dospelých mačiek a pri chronických ochoreniach obličiek (všetky IRIS-štádia)

Zoohit.sk
Zoohit.skNová akcia

Prvými častými povelmi, ktoré by psík mal vedieť od samého začiatku, je SADNI, ĽAHNI a DAJ LABKU! Ak sa naučí tieto, tri zvyšné už pôjdu o niečo jednoduchšie. Skúšajte sa s ním hrať, aby prišiel na to, že ak váš príkaz počúvne, dostane pamlsok.

Taktiež odporúčame od začiatku učiť psíka na svoje miesto, kde chcete, aby oddychoval alebo spal v noci, v čase, keď máte prácu alebo potrebujete chvíľu pokoja. To isté aj s hygienou. Aby vám neocikal celý dom, odporúčame so šteniatkami chodievať von aspoň 5-krát do dňa a tiež aspoň raz aj v noci. Ak sa psík vyšpiní na trávu, odmeňte ho. Ak to urobí vo vnútri, mláčku umyte, ale psíka netrestajte

zoohit

Dibo zmes jednohubiek pre psov (čiastočne vlhké)

Zmes mini jednohubiek obsahuje mäkké malé kostičky a srdiečka s kuracím, jahňacím, bachorom a lososom.

Chewies kostičky (čiastočne vlhké)

Chutné a šťavnaté kostičky vhodné napr. pri tréningu - rôzne chutné druhy bez cukru

Výhodné balenie Wolf of Wilderness Snack - Wild Bites 3 x 180 g

Výborne znášané, stráviteľné a cenené -bezobilninovésnacky Wolf of Wilderness - Vlčie sústo pre utíšenie malého hladu, jediný zdroj bielkovín, vyrobené v Nemecku, obohatené o bylinky

 

Bonipo odporúča