Nákupné šialestvo Black Friday je za dverami

Nákupné šialestvo Black Friday je za dverami
Black Friday a Black Week sú fenomény, ktoré získavajú na popularite nielen v Amerike, ale aj na Slovensku. Tieto udalosti sa stali synonymom pre veľké zľavy a nakupovanie za výhodné ceny.

Slovo "Black Friday" je v súčasnosti synonymom pre jednu z najväčších nákupných udalostí roka. Zmocníte sa ho alebo vás zasiahne?


Čo je Black Friday?

Black Friday má pôvod v Spojených štátoch a spojený je s obdobím po Dňu vďakyvzdania, ktorý sa slávi v štvrtý štvrtok v novembri. Toto obdobie sa považuje za začiatok vianočného nakupovania. Postupne sa však tento deň stal širšie známym pre svoje masívne zľavy a zľavové akcie.

Prečo sa používa termín Black Friday?

Názov "Black Friday" bol prvýkrát použitý v 60. rokoch 20. storočia v Philadelphii v USA. Na tento deň po Dni vďakyvzdania prichádzali masy ľudí do mesta, čo spôsobovalo dopravné zápchy a zhromaždenie na uliciach. Polícia v Philadelphii používala termín "Black Friday," aby popísala tento chaotický deň. Neskôr sa názov rozšíril do iných častí krajiny a stal sa bežným označením pre deň s nákupným bláznovstvom.Kedy je Black Friday na Slovensku?

Black Friday a Black Week sa dostali na Slovensko v priebehu posledných rokov a stali sa dôležitým obdobím pre slovenských spotrebiteľov. V roku 2023 toto nákupné šialenstvo pripadá na 24. novembra 2023. 

Mnoho kamenných a aj online obchodov sa zapája do týchto akcií a ponúka atraktívne zľavy na rôzne produkty. Väčšina obchodov otvára už skoro ráno a zákazníci sa môžu tešiť na obrovský výber tovaru za výhodné ceny.

Black Week, ktorý sa rozšíril spolu s Black Friday, predstavuje týždňovú sériu od 20.11. - 26.11.2023 zľavových akcií, ktorá začína pred samotným Black Friday a trvá niekoľko dní. To dáva ľuďom viac času na plánovanie a nákupy, a zároveň umožňuje obchodníkom predávať viac produktov za zvýhodnené ceny.

Black Friday a Black Week sú nepochybne dôležitou súčasťou súčasného nakupovania nielen v Amerike, ale aj na Slovensku. Tieto akcie ponúkajú obrovské príležitosti pre získanie kvalitného tovaru za výhodné ceny. Je však dôležité mať na pamäti, že nákupy by mali byť zamerané na skutočné potreby a nie len na impulzívne rozhodnutia. Ak si dáme pozor a plánujeme svoje nákupy, môžeme sa tešiť z výhodných zliav a príjemných nákupných zážitkov.

Bonipo odporúča