Obrazy sú výnimočným interiérovým doplnkom. Nielen machové bodujú u verejnosti

Obrazy sú výnimočným interiérovým doplnkom. Nielen machové bodujú u verejnosti
Kým niektoré trendy vo svete bývania vôbec nezaregistrujeme, nad inými sa pozastavíme a mnohými si, dokonca s radosťou v srdci, ozdobíme interiér. Výnimkou nie sú ani obrazy, ktoré sa pred mnohými rokmi zaradili medzi obľúbené bytové dekorácie a aj keď dnes už vyzerajú úplne inak, širokú verejnosť ohurujú stále rovnako. Ktoré presne máme na mysli?

Machové obrazy ako výkrik modernej doby

Keď trendy vo svete bývania sledujete viete, že príroda má v slovenských a svetových domácnostiach zelenú. Snažíme sa do našich interiérov dostať čo najviac zeleného, čo by nie len dom či byt pekne zútulnilo, ale tiež prinieslo potrebnú sviežosť, ktorá našim domácnostiam často chýba. Okrem dreva a ostatných prírodných materiálov veľkú úlohu zohrávajú izbové rastliny. Pred niekoľkými rokmi ich zatienili machové obrazy, ktoré nie sú najlacnejšie, ale patria k dlhodobým bytovým dekoráciám, ktoré za obdiv určite stoja.

Machové obrazy si širokú verejnosť získali najmä vďaka tomu, že pôsobia upokojujúcim dojmom a celkovo prispievajú k vyššej kvalite vzduchu. Dokážu pohlcovať vlhkosť a tak pomáhajú znižovať pravdepodobnosť vzniku plesní a pôsobia antibakteriálne. Nadšení budú hlavne alergici a astmatici.

Ako sme už spomenuli, machové obrazy patria do kategórie náročnejších investícií. Áno, vydržia prakticky bez akejkoľvek starostlivosti päť až desať rokov, na druhú stranu poriadne prekračujú hranicu nejedného rodinného rozpočtu, preto stojí za zváženie, či ich skutočne potrebujete.Zdroj obrázka: Ground Picture / Shutterstock.com

Obrazy na celú stenu sú často lacnejšou alternatívou

Okrem toho, na trhu je veľa iných bytových trendov a veľa z nich sa týka práve obrazov. Keď sa zameriame na tento bytový doplnok zistíme, že hitom sa za posledné mesiace stali také obrazy, ktoré rozmerovo pokryjú celú stenu (alebo minimálne jej podstatnú časť). Tento trend mnohé domácnosti nahrádzajú tapetami so vzormi a rôznymi motívmi.

Čiernobiela nadčasovosť alebo výrazná abstrakcia

Keď vás to k obrazom ťahá, nech už sú akokoľvek veľké, oplatí sa zamerať na ich čiernobielu nadčasovosť alebo siahnuť po ich výraznejšej abstrakcii. V oboch prípadoch hovoríme o niečom, čo z módy v nasledujúcich rokoch nevyjde a návštevy sa pri nich s údivom pozastavia aj dnes. Čiernobiele obrazy na stenu do obývačky nájdu uplatnenie najmä v moderných konceptoch bytových jednotiek, ale pekne vyniknú aj v minimalisticky ladených rodinných domoch. Dokonale harmonizujú s industriálnym štýlom bývania, ale rovnako dobre zapadnú do gamour štýlu, ktorý definuje luxus a kovy.Foto: Dovido.sk


Spomenutá abstrakcia tiež zapadne do množstva štýlov bývania. Najviac sa bude vynímať v moderných príbytkoch, ale tiež v industriálnych domácnostiach, kde pôjdu ruka v ruke s kovovými prvkami, betónom alebo odhalenými tehlovými kvádrami.

Keby sme mali byť ešte konkrétnejší a vybrať aj farby daných abstrakcií, odporúčame vám hľadať spojenie zemitých odtieňov s pestrejšou žltou.

Viacdielne obrazy stále v kurze

Už nejaký ten piatok sa na vrchole rebríčka obľúbenosti držia tiež viacdielne obrazy - moderné bytové dekorácie skladajúce sa z troch alebo piatich častí spolu vytvárajú jeden celok. Presne to stále v móde ostáva a nechystá sa z nej odísť.Foto: Dovido.sk

Je teraz len na vás, či sa rozhodnete pre vopred tlačené motívy, alebo dáte prednosť napríklad vlastnej fotografii, ktorú necháte na viacdielny obraz natlačiť. V oboch prípadoch to bude zásah do čierneho, ktorým pekne vyplníte stenu v obývačke, spálni, detskej izbe, pracovni alebo jedálni či chodbe.

Bonipo odporúča