Poistite svoje auto a bývanie proti živlom výhodne a pohodlne

Poistite svoje auto a bývanie proti živlom výhodne a pohodlne
Z hľadiska finančnej hodnoty je dom alebo byt a tiež automobil to najcennejšie, čo ľudia vlastnia. Preto je dobré myslieť aj na to, že extrémne výkyvy počasia sú na našom území čoraz bežnejšie a na hnuteľnom a nehnuteľnom majetku môžu spôsobiť nemalé škody. Dá sa však vyhnúť tomu, aby ste ich opravy museli zaplatiť z vlastného vrecka.

Vaše auto pred živlami ochráni havarijné poistenie alebo PZP

V otázke ochrany automobilu pred živelnými udalosťami sa odporúča najmä havarijné poistenie. Táto poistka zaistí nárok na náhradu škody napríklad po krupobití, víchrici, požiari a pod.. Rozumieme však tomu, že nie každý motorista chce mať svoje auto havarijne poistené. V takom prípade sa môže spoľahnúť na PZP, v rámci ktorého sa dá dojednať pripoistenie živlu, na základe ktorého bude vozidlo chránené v prípade poškodenia následkom živelnej udalosti. Upozorňujeme, že pripoistenie živlu v rámci povinného zmluvného poistenia môže mať v porovnaní s havarijným poistením nižšie limity alebo viac výluk.

Živelná udalosť verzus dom či byt

Extrémne výkyvy počasia sú častými príčinami poistných udalostí. Napríklad povodeň alebo záplava môžu spôsobiť navlhnutie obvodových múrov a stien. K tomu si pripočítajte poškodenie podlahy, nábytku a všetkých vecí, ktoré máte doma položené na zemi, napríklad dekorácie. Asi už tušíte, že nehovoríme o malých škodách, ale dobrou správou je, že môžu byť preplatené z poistenia nehnuteľnosti a domácnosti. Preto by majitelia domov a tiež aj bytov určite nemali opomenúť poistnú ochranu svojho bývania.

Odporúča sa dojednať si komplexnú majetkovú poistku, teda nielen poistenie nehnuteľnosti, ale aj poistenie domácnosti. Poistenie bytu alebo domu sa vzťahuje na nehnuteľnosť a kryje škody, ku ktorým príde na stavbe ako takej. Ako sme spomenuli v našom príklade, môže ísť o poškodené steny, tiež okná, strechu či plot. Poistenie domácnosti kryje všetko, čo je v nehnuteľnosti uložené, teda jej vybavenie. Patrí sem napríklad nábytok, dekorácie, elektronika, športové náčinie či oblečenie.

Ak chcete svoj majetok zabezpečiť proti živlom, najlepšie, čo môžete urobiť, je porovnať si ponuky poistenia na stránke Netfinancie.sk. Do šikovnej online kalkulačky pre výpočet cien PZP alebo iných poistiek, stačí zadať potrebné údaje a za pár sekúnd sa na vám na obrazovke počítača, telefónu či tabletu zobrazí prehľad všetkých vygenerovaných ponúk. Na ňom nájdete okrem ceny všetky ostatné informácie, ktoré budete zvažovať pri výbere. Keď sa pre jednu z ponúk rozhodnete, stačí poistenie uzatvoriť a uhradiť poistné. Na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali do formulára, vám príde poistná zmluva, zelená karta a ostatné dokumenty.

Ako vidíte, váš majetok môže byť chránený pred živelnými udalosťami vďaka správnemu poisteniu. To si ľahko nájdete a dojednáte cez online porovnávacie kalkulačky, ktoré sme spomenuli v tomto článku. Vďaka nim všetko vybavíte cez internet a zaručene ušetríte.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

Spolupráca

Bonipo odporúča