Hodinky pre každého

Hodinky pre každého

Tik-tak. Hodinky sa stali bežným doplnkom, ktorý mnohí milujú. Pri ich výbere treba ale zvážiť, či ich budete nosiť do spoločnosti, do práce alebo na šport. Každá príležitosť má totiž svoje špecifiká. Luxusné hodinky sa skvelo hodia na rôzne podujatia, do divadla, na party či promócie. Na športové hodinky zas budete mať iné požiadavky. Očakávať od nich skôr budete parametre ako stopky či prepojenia s inteligentným telefónom a ďalšie užitočné funkcie.


Vyberte si tie správne hodinky

Najdôležitejšie je vedieť, či chcete dámske, pánske alebo detské hodiny. Každé totiž majú svoje špecifiká, odlišný materiál a tiež funkcie. Nájdu sa však aj hodinky, ktoré sú takzvane univerzálne a pasujú ako mužom, tak ženám.

 

Aké hodinky si vybrať?

Hodinky si treba kupovať podľa toho, kam a kedy ich budete nosiť. Tie na každodenné nosenie by mali byť najmä pohodlné a odolné. Oceníte tiež, ak budú vodotesné a budú mať funkcie, vďaka ktorým hodinky nebudú len okrasou, ale aj praktickým doplnkom. Hodinky do spoločnosti by mali byť výrazné, pútavé a oslňujúce. Ich primárnou funkciou by totiž malo byť doplnenie outfitu. Spoločenské hodinky nemusia byť veľmi praktické, skôr by mali zaujať a tak mnohí vsadia predovšetkým na dizajn. V prípade športových hodiniek rozhoduje komfort, pretože by pri športe nemali obmedzovať. Ich veľkou výhodou sú špeciálne funkcie, ktoré milovníci pohybu patrične ocenia.

 

Existuje viacero typov hodiniek. Vybrať si môžete z analógových, digitálnych, kombinovaných, vreckových, inteligentných či univerzálnych. Ich funkcie a materiály sú však odlišné a tak je dobré poznať, čo jednotlivé typy hodiniek ponúkajú.

 

Analógové hodinky

Analógové hodinky sú klasickým typom. Majú ručičky, ktoré ukazujú čas. Perfektne sa hodia na každodenné nosenie do školy či práce. Veľakrát bývajú zdobené a tie sa hodia aj na spoločenské podujatia.

 

Hodinky

 

Digitálne hodinky

Digitálne hodinky ukazujú čas na displeji. Vhodné sú na bežné nosenie či k športovému outfitu. Ich výhodou je, že majú viacero funkcií, ktoré ocenia športoví nadšenci.

 

Digitálne hodinky

 

Kombinované hodinky

Hodinky do voza i do koča. Čas ukazujú pomocou ručičiek, no majú aj digitálny displej. Používať ich tak môžete na bežné nosenie i športovanie, ale do spoločnosti sa nehodia.

 

Kombinované hodinky

 

Vreckové hodinky

Vreckové hodinky sú špecifickým typom hodiniek. Mnohí ich vnímajú ako retro, predsa len svoju éru zažili predovšetkým v minulom storočí. Aj dnes sa však nájdu páni, ktorí na ne nedajú dopustiť a zoberú si ich k obleku.

 

Vreckové hodinky

 

Outdoorové, športové a inteligentné hodinky

Inteligentné hodinky a športtestery ocenia predovšetkým milovníci športu. Keďže idú s dobou, dajú sa prepojiť s inteligentným telefónom a majú funkcie, ktoré sa športovcom nadmieru hodia. Ich obdobou sú aj outdoorové a športové hodinky. môžu mať rôzne prídavné funkcie, ako napr. barometer, kompas, osvetlenie, teplomer, či výškomer. 

 

Športové hodinky

 

Univerzálne hodinky

Univerzálne hodinky sú asi najčastejšou voľbou. Spĺňajú totiž estetické požiadavky spoločenských hodiniek a sú tiež dostatočne odolné, aby ste s nimi mohli športovať. Preto, ak milujete šport a tiež spoločenské podujatia, sú ideálnou voľbou.

 

Dôležitý je aj remienok

Na výbere remienka záleží. Vhodne zvolený remienok totiž vydrží dlho, ten nevhodne vybratý sa môže rýchlo opotrebovať. Remienok totiž prichádza do kontaktu s počasím či potom. Preto je lepšie vsadiť na odolnejší materiál, ktorý dlhšie majiteľovi vydrží. Koža je najpríjemnejším materiálom na každodenné nosenie. Oceľ je zase vysokoodolná, no jej nevýhodou je vyššia hmotnosť. Plast je ľahký a nespôsobuje alergické reakcie, čiže ideálny na šport. Guma je ľahký a vodeodolný materiál, takže sa dá používať na šport i každodenné nosenie. Silikón má rovnaké vlastnosti ako guma. Titan je najodolnejší materiál, je ľahký a antialergénny. Textil je veľmi ľahký a pohodlný, no rýchlejšie sa zašpiní a obnosí.

 

Či už chcete kvalitné a drahšie hodinky na denno-denné nosenie, štýlové lacné módne vychytávky, luxusné kúsky na výnimočné príležitosti, v e-shope TimeStore.sk si určite prídete na svoje.

Bonipo odporúča