Ako vybrať najlepší ohrievač do domácnosti?

Ako vybrať najlepší ohrievač do domácnosti?

Za oknami zúri zima a mráz. Ak sa ani vy neviete doma zohriať pod všetkými prikrývkami, ktoré ste našli, je na čase zaobstarať si vhodný ohrievač. Počas chladných mesiacov patria práve ohrievače k skvelým pomocníkom, ktoré nájdu uplatnenie v každej domácnosti. Neviete si vybrať zo širokej ponuky? Poradíme vám, na čo pri výbere ohrievača myslieť a ktoré značky patria podľa recenzií k tým najlepším. Preskúmali sme za váš desiatky ohrievačov do domácnosti a stovky recenzii a našli sme víťaza. Najlepší pomer ceny a výkonu má jednoznačne infračervený ohrievač ARDES 4B01. Súboj to bol ale tesný, preto sa poďte s nami pozrieť aj na ďalšie miesta.


Ideálna voľba

Výber ohrievača nie je jednoduchou záležitosťou. Pred samotnou kúpou si dobre premyslite, kde ho budete využívať a čo od neho očakávate. Zvážte tiež či pôjde o hlavný alebo doplnkový zdroj tepla, aký zdroj energie sa v miestnosti, kde bude využívaný nachádza ale i cenu, ktorú ste ochotný do ohrievača investovať. Na trhu nájdete ohrievače elektrické, teplovodné, naftové, olejové, plynové či infračervené.  Ohrievač ARDES 4B01 sa právom radí medzi tie, ktorých kúpou rozhodne neurobíte krok vedľa. Tento karbónový ohrievač ponúka 2 úrovne vykurovania, úsporu energie, bezhlučnú prevádzku či rukoväť na jednoduché prenášanie. V konkurencii ostatných typov obstál na výbornú a právom mu patrí prvenstvo.

 

Typy ohrievačov

Nenechajte sa zlákať iba nízkou a výhodnou cenou. Ponuka ohrievačov je skutočne široká, zorientujte sa v ich základných rozdieloch, ktoré vám výber uľahčia.

  • Elektrické ohrievače –pracujú na princípe špirál, ktoré sa zahrejú a do vzduchu šíria zohriaty vzduch. Ide o jednoduché zariadenia s ventilátorom, konvektorom alebo kombináciou oboch, avšak s vysokým komfortom používania. Ich výhodou je, že za pomerne krátky čas vykúria miestnosť, nie sú ale vhodné ako jediný zdroj tepla. Ich cena sa pohybuje už od 15€.

  • Plynové ohrievače – pri tomto type ohrievačov myslite nielen na to, že potrebujete prívod plynu alebo propán-butánové fľaše. Hoci dokážu vykúriť aj väčšie priestory a možno ich použiť na plnohodntné vykurovanie, dôležité je zabezpečiť aj odťah spalín. Fungujú na princípe fúkania alebo sálania a kúpiť ich môžete už od 40€. Treba však brať do úvahy menšie bezpečnostné riziko. Takže najmä pokiaľ máte doma malé deti alebo aktívnych zvieracích maznáčikov, tak tomuto typu ohrievačov sa radšej vyhnite. 
  • Infračervené ohrievače – fungujú na úplne inom princípe, ako predošlé dva typy a vďaka tomu, že navodzujú pocit, ako pri pobyte na slnku, patria v súčasnosti medzi najobľúbenejšie. Využívajú sa na prikúrenie v miestnosti, nevíria vzduch a hoci ich cena je o čosi vyššia, odvďačia sa aj vkusným dizajnom.
  • Naftové ohrievače - sú určené skôr do väčších priemyselných miestností, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na ich cene. Na trhu nájdete aj halogénové ohrievače, ktoré vydávajú sálavé teplo či keramické, ktoré nevysušujú vzduch a majú pomerne rýchlu výhrevnosť.
  • Quartzové ohrievače - za zmienku stoja aj ohrievače quartzové, ktoré síce nevykúria veľké priestory, zameriavajú sa skôr na ľudí a objekty v priestore.

 

TOP 3 ohrievače

 

3. ROWENTA SO 6510

Potrebujete si prikúriť v kúpeľni alebo miestnosti, kde spíte? Vďaka jednoduchému ovládaniu, praktickej veľkosti, vysokému výkonu a tichému chodu je ohrievač Rowenta SO 6510 skvelou voľbou. V našom teste obsadil tento ohrievač značky Rowenta čestné tretie miesto. Ventilátor aj špirála sú chránené bezpečnostnou mriežkou, takže nie je možné popáliť sa. Má menšie rozmery. Vysoký je len 220 mm a váži len 1,7 kg. Vykurovací výkon je 2400 wattov. Má nastaviteľný termostat a využiť sa dá aj ako ventilátor v lete. Pomer ceny a kvality robí z tohto ohrievača pomocníka, ktorého ocení každá domácnosť. Jeho hlavnou nevýhodou môže byť krátky napájací kábel.

Ohrievač ROWENTA SO 6510

Kúpiť v AndreaShop.sk za 42,90€

Pri nákupe nad 40€ máte dopravu ZDARMA!

 

 

2. HEATPALMICA 15

Druhé miesto obsadil elektrický ohrievač Heatpalmica 15, ktorý dodá teplo presne tam, kde je potrebné. Medzi spotrebiteľmi sa teší veľkej obľube aj preto, že pri aj tichej prevádzke podáva skutočne rýchly výkon. Ohrievač Heatpalmica je ľahko ovládateľný a okrem toho, že ho môžete postaviť takmer kdekoľvek, určený je aj na nástennú inštaláciu. Výhodou je ľahká manipulácia vďaka kolieskam, ktoré môžete namontovať namiesto stojanových nôh. Nevýhodou môže byť väčší rozmer a v porovnaní s menšími typmi ohrievačov aj o trochu vyššia cena.

Ohrievač HEATPALMICA 15

Kúpiť v Klarstein.sk za 99,90€

 

1. ARDES 4B01

Sálavé vykurovanie infražiaričmi patrí k najefektívnejších spôsobov vykurovania. Niet sa čomu čudovať, že práve ohrievač Ardes 4B01 obstál v recenziách a medzi spotrebiteľmi najlepšie. Karbónový ohrievač s prvkami uhlíkových vlákien ponúka 2 úrovne vykurovania a 2 trubice. Oceníte aj fakt, že ohrievač disponuje rukoväťou, moderným dizajnom, praktickou veľkosťou a aj tým, že osciluje. Okrem toho výrobca garantuje úsporu energie, bezhlučnú prevádzku a o čo oceníte azda najviac je jeho dlhá životnosť. Cena ohrievača sa pohybuje na hranici 40€.  Jedinou nevýhodou môže byť kratší napájací kábel. Jeho výhody však tento malý detail značne prevažujú a to z ohrievača ARDES 4B01 robí jeden z najobľúbenejších ohrievačov na našom trhu. 

Ohrievač ARDES 4B01

Kúpiť v RealShop.sk za 40,92€

 

Čo ešte stojí za zmienku?

Prvé tri priečky v našom prieskume obsadili ohrievače ARDES 4B01, HEATPALMICA 15 a ROWENTA SO 6510. Potreby každého jednotlivca či rodiny sa však odlišujú a to čo je top ohrievač pre jedného, nemusí byť aj pre iných. Táto naša víťazná trojica ohrievačov sa hodí najmä do bežných obytných priestorov. Teda do bytov, domov, či chát. 

Pokiaľ potrebujete vykúriť veľký priestor, v ktorom z nejakého dôvodu nesmiete použiť plynový ohrievač či vykurovací olej, odporúčame výkonný elektrický ohrievač GUDE GH 9 E. Ak je pre vás dizajn rovnako dôležitý ako úžitkové vlastnosti tak Heatbox infračervený ohrievač od Klarsteinu je jednoznačne pre vás. Miestnosť vyhreje rýchlo a efektívne a okrem toho skvele vyzerá. K dispozícií je vo viacerých farbách dreva. A pokiaľ hľadáte niečo malé a šikovné, čo veľmi rýchlo vyhreje napríklad kúpeľňu, tak v tom prípade sú tu pre vás malé izbové teplovzdušné ventilátory. Sú ľahké, malé, prenosné a úsporné. Odporúčame napríklad ROVUS HANDY HEATER

 

Ohrievajte sa bezpečne

Ohrievač, ktorý zabezpečí teplo aj mimo vykurovacej sezóny je naozaj skvelým pomocníkom. A hoci modely, ktoré trh ponúka disponujú doplnkovými funkciami akými sú napríklad vodeolnosť, ochrana pred prevrhnutím či zamrznutím či diaľkový ovládač pri ich používaní dbajte predovšetkým na bezpečnosť. Inak sa z pomocníka môže ľahko stať hrozba.

 

Bonipo odporúča