Ako vybrať smoothie mixér? Recenzie chvália

Ako vybrať smoothie mixér? Recenzie chvália

Smoothie nie je iba trend ale životný štýl. Ak vám záleží na tom, čím kŕmite svoje telo, chcete mu dopriať len to najlepšie a najzdravšie, ovocné či zeleninové smoothie nápoje sú naozaj skvelou voľbou.

Správne namixované smoothie naštartuje váš metabolizmu, pomôže prečistiť črevá, nadopuje telo potrebnými vitamínmi a navyše zaženie hlad. Pri jeho príprave sa nezaobídete bez kvalitného smoothie mixéra. Čo si pri jeho kúpe všímať a na čo netreba zabudnúť? Dôležitý totiž nie je len dizajn, výkon či veľkosť nádoby. Ako si vybrať smoothie mixér, ktorý oceníte pri každodennej príprave dávky zdravia? Poradíme vám!


Jednoduchý pomocník

Smoothie mixér je určený na prípravu ovocných a zeleninových nápojov, ktoré môžete vždy ozvláštniť surovinami navyše. Nenechajte sa zlákať iba nízkou a výhodnou cenou. Ponuka smoothie mixérov je skutočne široká, zorientujte sa v ich základných rozdieloch, ktoré vám výber rozhodne uľahčia. Pri výbere myslite tiež na:

 

  1. Konštrukciu mixéra - v prvom kroku si odpovedzte na otázku, ako často budete smoothie mixér používať. Na občasné mixovanie poslúžia aj plastové typy, ak smoothie plánujete pripravovať vo väčšom množstve a denne, zadovážte si kvalitnejší a pevnejší – kovový variant.
  2. Výkon – vo všeobecnosti platí, že čím je výkon vyšší, tým je mixér kvalitnejší. Väčšina z tých, ktoré trh ponúka má výkon od 300 W do 800W, nájdete však aj profesionálne smoothie mixéry s výkonom až 1800 W. Ten s vyšším výkon si poradí aj so zmrznutým ovocím či ľadom, na bežné a pravidelné používanie si vystačíte s výkonom 750 W.
  3. Veľkosť nádoby – jednotlivé druhy smoothie mixérov môžu disponovať rôznymi veľkosťami ale aj počtom nádob. V širších a väčších nádobách sa obsah lepšie premieša, jednoduchšie sa čistí a pripravíte smoothie pre viac členov rodiny. Ich objem môže byť od 0,3 l až po 1 l. Výhodou rovnako je, ak je súčasťou balenia viac nádob, ktoré zároveň slúžia ako fľaša.
  4. Počet rýchlostí – smoothie mixéry sa od seba líšia aj počtom rýchlostných režimov. Čím väčší počet, tým rýchlejšie a nápoj pripravíte. Zároveň si môžete vybrať preferovanú konzistenciu.
  5. Ľahká údržba – pri kúpte mixéra sa zvážte aj to, ktoré časti a ako sa daj čistiť. V ideálnom prípade by nádoba mala byť vhodná na umývanie v umývačke riadu.

 

Okrem iného myslite tiež na to či sa mixér ovláda elektronicky, mechanicky alebo ide o kombináciu oboch spôsobov. Pri výbere nádoby preferujte skôr sklenené, plastové sa skôr od používaných surovín zafarbia. Mnohé smoothie mixéry majú aj funkcie navyše, ktoré umožňujú šľahanie, drvenie ľadu, odšťavovanie či dokonca hnetenie. Nenechajte sa zlákať nízkou cenou, i keď nie vždy platí, že najdrahšie spotrebiče sú tie najkvalitnejšie. Ktoré sa medzi spotrebiteľmi tešia obľube?

 

TOP 3 smoothie mixéry

Na základe našich osobných skúsenosti a stoviek prečítaných hodnotení, recenzií a diskusií online, sme sa rozhodli, že práve kúpou jedného z týchto troch smoothie mixérou určite chybu nespravíte.

 

CONCEPT Active SM 3385

Stolný mixér sa stane neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti, ktorá si potrpí na zdravý životný štýl. Príprava obľúbených smoothie nápojov bude vďaka vysokým otáčkam jednoduchšia ako kedykoľvek predtým. Výkon motora je 500 W, výhodou sú 3 praktické fľaše, ktoré sú súčasťou balenia. Disponujú uzáverom a otvorom na pitie. Smoothie maker má integrovanú bezpečnostnú poistku čo znamená, že sa nespustí v prípade, že je fľaša zle nasadená. Nádoba s obsahom 570 ml je vyrobená z titánu, plastu, ktorý je označený symbolom BPA free.

CONCEPT Active SM 3385 Praktická fľaša

 

 

DELIMANO Nutribullet 600

Nutribullet je oveľa viac ako obyčajný mixér a odšťavovač zároveň. Inovatívny kuchynský pomocník je vybavený výkonným 600 W motorom s 20 000 otáčkami za minútu. Okrem rýchlej prípravy smoothie nápojov ho využijete aj pri príprave polievok, nátierok, zmrzlín či kokteilov. Disponuje nádobou s objemom 0,7 litra, extrakčnou čepeľou, jednoduchým návodom a knižkou receptov ako bonus. Výkonnosť motora podporuje zúžená nádoba vytvárajúca cyklónový efekt. Príprava nápojov a jedál v Nutribullete netrvá viac ako 30 sekúnd, čo z neho robí skutočne obľúbeného kuchynského pomocníka.

DELIMANO Nutribullet 600 DELIMANO Nutribullet 600

 

KLARSTEIN Herakles Steel 1200

Stolný mixér Herakles Steel spája vysoký výkon s nadčasovo pekným dizajnom z ušľachtilej ocele a skla. S výkonom do 1200 W výkonne rozseká a zmieša ovocie, zeleninu, orechy aj ľad do smoothie, mliečnych a ovocných nápojov. Výkon možno regulovať pomocou otočného prepínača. Sklenený džbán s objemom až 1,8 l umožňuje prípravu aj veľkých porcií. Čepeľový nástavec možno ľahko odskrutkovať a čistiť s ostatnými časťami v umývačke riadu.  

KLARSTEIN Herakles Steel 1200 KLARSTEIN Herakles Steel 1200

Bonipo odporúča