Nech vás chrípka ani prechladnutie nepoloží

Nech vás chrípka ani prechladnutie nepoloží

Zima a jej nástrahy ešte nepovedali posledné slovo. Nenechajte sa zmiasť takmer jarne vyzerajúcimi dňami, zima nám ešte nedala svoje zbohom. Prežite posledné chladné dni bez ujmy na zdraví! Podporte obranyschopnosť organizmu pestrou stravou a pomôcť si pomôžte vhodnými vitamínmi či kvalitnými čajmi. Ktoré sú pre vás a vašu rodinu najvhodnejšie?


Nedajte im šancu

Prechladnutie a chrípka striehnu v tomto období na každom rohu. Ako proti nim účinne bojovať? Otužujte, nevyhýbajte sa pobytu na čerstvom vzduchu a myslite tiež na to, čo si nakladáte na tanier. Pomocnú ruku vášmu zdraviu ponúkajú aj vitamíny a posilňovače imunity.

 

Vitamíny pre celú rodinu

V prvom rade nezabúdajte na dostatočne pestrú stravu bohatú na ovocie a zeleninu. V zimnom období to ale často krát nestačí a vtedy je dobré siahnuť aj po kvalitných vitamínoch a výživových doplnkoch. 

Celaskon Long Effect - liek s obsahom vitamínu C v kapsuliach s postupným uvoľňovaním . Vitamín C pomáha posilňovať organizmus pri chrípke a prechladnutí, znižuje únavu a vyčerpanie. Celaskon Long Effect nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, rovnako pre deti do 3 rokov.

Hliva ústricovitá s rakytníkovým olejom -  podporte svoju imunitu výživovým doplnkom, ktorý má navyše antioxidačný účinok a zlepšuje celkovú  vitalitu. Hliva ústricovitá nie je určená pre deti do 3 rokov.

Vibovit  – žuvacie vitamíny s hroznovou príchuťou budú vaše deti milovať. Prírodná dávka  z ovocia a zeleniny doplní  nedostatok vitamínov a minerálov vo výžive a pomáha posilňovať zdravie. Vďaka železu zároveň podporíte detskú imunitu.

 

Myslite na pitný režim

Dostatok tekutín je nevyhnutý nielen v čase, keď sa necítite práve najlepšie. Najdôležitejšou tekutinou v našom živote je samozrejme čistá voda. Zadovážte si ale aj kvalitné bylinkové čaje. Okrem toho, že dokážu popracovať na vašej imunite, v mnohých prípadoch sú schopné prvotné príznaky choroby zmierniť alebo potlačiť.  Nevyhnutnou súčasťou pitného režimu v chrípkovom období by mali byť aj ovocné a zeleninové šťavy. Arónia je vitamínovou bombou, brusnicová šťava sa označuje za prírodné antibiotikum a rakytníková zvyšuje obranyschopnosť organizmu.

 

Bojujte s prvotnými príznakmi

Robili ste pre svoje zdravie najviac, ako sa dalo a napriek tomu vás neobišla nádcha, nepríjemné bolesti hrdla, cítite sa slabí a unavení? Konajte skôr, ako bude neskoro. Inak sa návšteve lekára a liekom asi nevyhnete. Prvotné príznaky prechladnutia a chrípky pomôžu zažehnať bylinné pastilky, prírodné sirupy na kašeľ či lieky s obsahom paracetamolu a vitamínom C v podobe prášku. Pomáhajú znižovať teplotu, tlmia bolesť hlavy, uvoľňujú upchatý nos a zároveň  posilnia imunitu. Na liečbu zápalu a bolesť hrdla môžete bez obáv vyskúšať aj niektoré z lokálnych antibiotík. Za svojou dávkou zdravia nemusíte pritom vôbec utekať do lekárne, všetko potrebné si zabezpečíte jednoduchým online nákupom.

 

Dôležitá súčasť liečby

V prípade akéhokoľvek vírusového ochorenia a rovnako vtedy, ak ste sa predsa len nevyhli antibiotikám užívajte súčasne probiotiká. Napomáhajú obnove prirodzeného osídlenia organizmu a hoci probiotické organizmy obsahujú aj kyslomliečne výrobky alebo jogurty, užívať ich môžete aj formou doplnkov stravy, ktoré  sú dostupné v každej lekárni.

 

Bonipo odporúča