Slávnostný make-up má svoje pravidlá. Dodržte ich a budete neodolateľná

Slávnostný make-up má svoje pravidlá. Dodržte ich a budete neodolateľná
Slávnostná štedrovečerná večera si žiada nielen krásny outfit, ale aj make-up. Že nie ste žiadna vizážistka a aj tie chcú mať predsa na Vianoce voľno? Nevadí. Poradíme, ako jednoducho ho zvládnuť doma aj s minimálnymi skúsenosťami.

Slávnostný make-up má svoje pravidlá. Dodržte ich a budete neodolateľná

Slávnostná štedrovečerná večera si žiada nielen krásny outfit, ale aj make-up. Že nie ste žiadna vizážistka a aj tie chcú mať predsa na Vianoce voľno? Nevadí. Poradíme, ako jednoducho ho zvládnuť doma aj s minimálnymi skúsenosťami.

Dokonale čistá pleť

Predpokladom pekného make-upu je čistá pleť. Samozrejme, nemyslíme tým, že na to, aby ste boli očarujúca dáma nesmiete mať na nej žiadne akné, začervenané žilky či dáku tú čiernu bodku. Nikto z nás nie je dokonalý a niečo z vyššie uvedeného občas robí vrásky každej z nás.

No, aby ste mohli svoje prípadné drobné chybičky dokonale zamaskovať, pleť by mala byť pred nanášaním make-upu dôkladne vyčistená.

Ideálne bude, ak si večer pred Štedrým dňom nájdete chvíľku pre seba. Doprajte si dôsledné čistenie, pleťovú masku a na noc si naneste to najlepšie sérum, aké doma máte. Že vy sérum nepoužívate? Najvyšší čas to napraviť. Avon katalóg ponúka široký výber pre všetky typy pleti a ak sa s objednávkou poponáhľate, môžete ich mať doma ešte do Štedrého dňa.

Takto pripravená pleť si do rána krásna oddýchne. Pozor. Dostatočný spánok je základ pre krásnu pleť, takže už žiadne predvianočné stresy a ponocovanie.

Omietka patrí na dom, nie na tvár

Najmä ženy, ktoré používajú make-up len príležitostne, majú problém s jeho správnym nanášaním. A tak občas vyzerajú akoby si na seba naniesli poriadnu vrstvu omietky.

Základom tajomstva prirodzene vyzerajúcej pleti je výber vhodného odtieňa. Pri prvej kúpe je preto vždy najlepšie odskúšať jednotlivé odtiene a vybrať ten, ktorý najviac ladí s vašou pleťou. Vyhnite sa odtieňom, ktoré majú príliš oranžový nádych a make-pom, ktoré zvyknú po chvíli na tvári oxidovať do oranžova.

Pri výbere make-upu jednoznačne platí, že šetrenie sa nevypláca. To, že make-up na vás vyzerá pekne bezprostredne po nanesení nemusí znamenať, že tak bude vyzerať celý večer.

Nemenej dôležité je správne nanášanie make-up a jeho zafixovanie púdrom. Na nanášanie vám odporúčame zaobstarať si štetec alebo jemné hubky na nanášanie make-upu.

Ak patríte medzi ženy, ktoré majú s make-upom minimum skúsenosti a vaša pleť je prirodzene pekná, aj na slávnostný večerný make-up môžete uprednostniť použitie BB prípadne CC krému. Aj ten však na záver zafixujte púdrom.

Buď výrazné oči alebo pery, nikdy nie oboje

Ďalším dôležitým pravidlom, na ktoré by ste nemali zabúdať, je – menej je viac. Výrazné maľby prenechajte radšej vianočným guliam a iným dekoráciám. Vy choďte skôr za dámu. Vyberte si, či chcete zvýrazniť skôr oči alebo pery. Nikdy nekombinujte dohromady výrazné líčenie očí s výrazným rúžom. To je možno pekné na fotkách modeliek alebo prehliadkových mólach. Vy budete skôr pôsobiť ako nepodarená vianočná guľa.

Pozrite sa do zrkadla a úprimne zhodnoťte čo je podľa vás na vašej tvári krajšie – oči alebo pery? Tejto časti následne venujte väčšiu pozornosť a zvýraznite ju.

Trblietky, trblietky ach tie trblietky

Trblietky prirodzene patria k Vianociam. No ak ich budete mať na oblečení, nechtoch, očiach aj perách, bude ich už príliš. Aj pri výzdobe domu ich nedávate všade. Aj tu sa riaďte pravidlom striedmosti. Ak ste si vybrali trblietavé oblečenie, snažte sa trblietkam v líčení vyhnúť, prípadne ich použiť už len vo veľmi decentnej miere.

Naopak, ak je vaše oblečenie skôr jemnejšie, nemusíte sa obávať doplniť ho výrazným slávnostným líčením s trblietkami.

Štedrá večera by mala byť momentom, kedy sa v pokoji stretne celá rodina a venuje si spoločne strávený čas. Základom by preto malo byť, aby ste sa cítili pohodlne. Odporúčame vám vyhnúť sa prílišnému experimentovaniu a vo vianočnom make-upe siahnuť po pre vás overenej klasike. Poznáte to. Ak sa my ženy necítime vo vlastnej koži, máme problém užiť si čaro prítomného okamihu. A to by pri Štedrej večery bola veľká škoda.

Bonipo odporúča