Zapojte svoju kreativitu: Jesenné dekorácie do pochmúrnych dní

Zapojte svoju kreativitu: Jesenné dekorácie do pochmúrnych dní

S príchodom jesene sa dni skracujú, teploty klesajú a príroda sa vyfarbuje azda najkrajšie, ako vie. Pozbierajte všetky zázraky prírody a pozvite jeseň aj k vám domov.


Farby prírody

Desí vás predstava dlhých a pochmúrnych dní? Užite si babie leto na maximum a vybehnite do prírody načerpať energiu a nazbierať aj čosi navyše. Dozrievajúce plody či krásne sfarbené lístie sú ideálnym materiálom na dekorácie, ktoré si s troškou kreativity môžete vyrobiť aj vy. Zahaľte svoju domácnosť do farieb prírody a pozvite jeseň aj do vašich príbytkov.

Veniec nielen na dvere

Jesenná prechádzka má svoje neopakovateľné čaro. Ak počas nej budete chodiť s otvorenými očami, domov si môžete priniesť množstvo prírodného materiálu, ktorý je ako stvorený na jesennú výzdobu. Nazbierajte lístie, šišky či šípky a vyrobte si jedinečný veniec na dvere, ktorý upúta každú návštevu už pri vstupe. A vám vyčaruje každý deň úsmev na tvári. Skelet venca si môžete vyrobiť alebo kúpiť v záhradníckom centre. Pomocou tenkého drôtu upevnite listy či halúzky, tavnou pištoľou prilepte nazbierané jesenné plody a hotový veniec ozdobte jutovinou stuhou, ktorá zároveň bude slúžiť na zavesenie.  

Kytica akú nekúpite

Zapojte do výroby jesennej výzdoby aj deti. V lese alebo parku nazbierajte listy rôznych veľkostí a farieb. Väčšie listy skladajte a tvarujte tak, aby vznikli ružičky, zvyšnými listami kyticu jesenných kvetov zahustite. Pestrofarebná kytica z lístia je perfektnou dekoráciu na stôl. A vaše deti budú nadšené, že ste ich do dospeláckej tvorby zapojili tiež!

Symbol jesene

Jedným zo symbolov tohto ročného obdobia je bez pochýb tekvica. Ak ste ju doteraz vyrezávali a robili svetlonosov, tento krát môže tekvica poslúžiť aj ako štýlová váza. Zaobstarajte si primeranú veľkosť, z vrchnej časti zrežte a tekvicu vydlabte. Vložte do nej malý pohár, do ktorého naaranžujete kvety. Krásna „váza“ plná sezónnych kvetov je vhodná do interiéru aj exteriéru.

Prírodné svietniky

Aj vy čoraz častejšie siahate po zapálených sviečkach, ktoré v domácnosti navodia príjemnú atmosféru? Premeňte obyčajný svietnik na štýlový jesenný doplnok. Stačí pár gaštanov, lístia, halúzok či plodov, ktoré sú pre jeseň typické. Na sklenený svietnik alebo pohár po vonkajšom obvode nalepte taviacou pištoľou vami vybraný materiál, previažte prírodným špagátom a dekorácia z prírodnín je na svete. Ak máte nádoby dve, vložte ich do seba a do priestoru, ktorý medzi  nimi vznikol môžete opäť nadekorovať jesenné zázraky, ktoré ste si pri potulkách prírodou nazbierali.

Ukážte svoj štýl aj susedom

Pri tvorbe jesenných dekorácií sa kreativite medze skutočne nekladú. Okrem svojej domácnosti nezabudnite vyzdobiť aj balkón či terasu. Prírodný materiál vydrží vonku o čosi dlhšie, nebojte sa teda použiť všetko, čo jeseň ponúka. Do črepníkov či veľkých nádob poukladajte tekvice, pridajte vres či sirôtky, ktoré odolajú aj mrazom a dozdobte šípkami či šiškami rôznych veľkostí. Nielen vy, ale aj susedia budú nadšení!

Bonipo odporúča