Dodajte úsmev vášmu bazénu

Dodajte úsmev vášmu bazénu
Bazén. Viete si predstaviť leto bez neho? O každý domáci bazén sa však treba dôkladne postarať. Voda vám tak vydrží dlhšie čerstvá, bazén bude ako nový a vaša radosť nebude mať konca! Ako sa postarať o dokonalý zážitok z bazénu v lete? 

Najprv bazénu musíte nájsť správne miesto. Aby bolo v bazéne dobre vám a aby sa aj jemu dobre sedelo na zemi, je potrebné bazénu dať kvalitnú výstelku, respektíve, ak bazén nie je v zemi, ale má byť na zemi, treba myslieť na to, aby spodok bazéna nič neprepichlo a zaistiť, aby spodok bazéna bol na hrubšom, avšak mäkkom povrchu. 

marimex

Bazén Florida 3,66x0,99 m bez príslušenstva

Bazén Florida nie je určený k celkovému ani čiastočnému zapusteniu do zeme. Ide o nadzemný bazén.

Bazén Tampa 3,05x0,76 m bez filtrácie - motív RATAN

K bazénu môžete pripojiť ľubovoľnú kartušovú alebo pieskovú filtráciu

Bazén Tampa 1,83 x 0,51 m bez filtrácie - motív Plameniak

Bazén Tampa nie je určený na celoročnú prevádzku a preto by mal byť na konci kúpacej sezóny zazimovaný.

Keď je bazén správne uložený, napustíme vodu a do vody pred začiatkom a prvým kúpaním treba pridať špeciálnu chémiu do bazénov, aby voda nezelenela a netvorili sa riasy. Dôležité je tiež pridať chlór, ktorý vodu prečisťuje. Samozrejme, netreba zabúdať na to, že správna filtrácia tiež zaistí čistotu bazéna a kvalitu vody. Vysávač do bazéna nie je na škodu, keďže dokáže vyzbierať hrubú špinu zo spodu bazéna

marimex

Sada bazénovej chémie pre ošetrenie vody

Cenovo výhodná sada bazénovej chémie a príslušenstva na údržbu bazénovej vody.

Vysávač Star Vac

Vysávač Star Vac obsahuje sadu nástavcov pre efektívnejšiu údržbu ako napríklad nástavec pre vysávanie rohov bazéna

Podložka a solárna plachta pre bazény Tampa 3,05 m

Výhodná sada geotextilnej bazénovej podložky a modrej solárnej plachty pre bazén Tampa 3,05 . Táto sada je vhodná aj pre bazény Intex easy set 3,05 m.

Čo však v prípade, že bazén nevyužívame, ale chceme vodu v ňom udržať čistú na nasledujúce dni, prípadne ako bazén ochrániť pred dažďom a podobnými neplechami vonkajšieho prostredia?

Marimex.sk
Marimex.skNová akcia

Marimex.sk doprava zdarma už od 100€!

  • Neobmedzená platnosť
  • Využilo 140 ľudí

Bazénové plachty zabraňujú padaniu nečistôt do bazéna, slúžia tiež k zakrytiu bazéna cez zimu. Majú aj bezpečnostný efekt, zabraňujú prípadnému utopeniu malých domácich zvierat či vtáctva. Solárna plachta bráni tepelným stratám, ku ktorým dochádza v priebehu noci a v okamihu, keď sa voda aktívne neohrieva. Zvyšuje rýchlosť ohrevu vody v bazéne. 

marimes

Solárna plachta modrá pre bazény s Ø hladiny 1,55 m

Solárna plachta je vhodná pre všetky bazény s priemerom hladiny 1,55 m.

Krycia plachta pre bazény Tampa 3,96 m

Krycia plachta pre bazény Tampa a Intex Easy set s priemerom 3,96 m. Krycia plachta zabraňuje znečisteniu hladiny listami a inými nečistotami.

Filtrácia ProStar Balls + filtračná náplň AquaMar balls ZADARMO

Vo filtrácii Prostar Balls voda prechádza cez špeciálnu náplň Aquamar balls (menšie guličky s veľkou absorbčnou plochou), kde sa zachytávajú aj jemné nečistoty a do bazéna sa vracia len čistá, filtrovaná voda.

Bonipo odporúča