Aké doplnky môžete využiť k svojmu MacBooku?

Aké doplnky môžete využiť k svojmu MacBooku?

MacBook je názov prenosného počítača od spoločnosti Apple. Z hľadiska konštrukcie je to, ako už názov napovedá, prenosný počítač. Je to zariadenie, ktoré integruje všetko podstatné do jedného tela – procesor, displej, reproduktory, konektory, klávesnicu a ďalšie. To však neznamená, že zariadenie je dokonalé. Aké príslušenstvo môžete použiť, aby váš MacBook fungoval lepšie?


Plnohodnotná externá klávesnica a myš

Hoci MacBook Apple má veľmi pohodlnú klávesnicu a touchpad, ktorým sa konkurencia nemôže rovnať, stále je to trochu kompromis. V notebooku nie je miesto na plnohodnotnú klávesnicu, ktorá by ponúkla pohodlnejší zdvih klávesov, a numerický blok úplne chýba. Najmä, ak často pracujete s číslami a tabuľkovými editormi, numerický blok bude určite viac než užitočný.
Ovládanie kurzora myši pomocou trackpadu nie je zdravé. Zápästie je zvyčajne vo veľmi neprirodzenej polohe, a preto je lepšie zaobstarať si externý trackpad alebo dokonca kvalitnú ergonomickú myš.

Ste zhrbení nad notebookom? Pomôže vám externý monitor

Prenosné počítače sa vyznačujú kompaktnými rozmermi, nízkou hmotnosťou a výdržou batérie. Vďaka tomu môžete MacBook vziať kamkoľvek so sebou. Je však dobré si uvedomiť, že najväčším kompromisom notebookov je ergonómia. Okrem spomínaného trackpadu je veľkým problémom nízko položený displej. Ak máte notebook položený na stole tesne pred sebou, je veľmi pravdepodobné, že vaša chrbtica je zhrbená a pred počítačom sedíte v nezdravej polohe.

Tento problém vyrieši externý monitor, ktorý umiestnite vo výške očí. Monitor je tak skvelým doplnkom k akémukoľvek notebooku vrátane MacBooku. Okrem zdravšej polohy získate aj väčšiu pracovnú plochu.

Potrebujete špecifické konektory?

Hoci sa situácia v posledných rokoch trochu zmenila, najmä v prípade modelov Pro, MacBooky vo všeobecnosti ponúkajú obmedzený počet konektorov. Často chýba napríklad veľmi používaný konektor HDMI, čítačka pamäťových kariet alebo dokonca klasické USB typu A. A tak je dobré zaobstarať si rozbočovač pre univerzálny konektor USB-C, s ktorým môžete používať všetky tieto staršie a špecifickejšie konektory.


Rozšírte svoje úložisko

MacBooky sú skvelé výkonné počítače, ale sú známe aj svojou vyššou cenou. Platí to najmä vtedy, keď chcete model s výkonnejšími parametrami – zvyčajne s úložiskom s vyššou kapacitou. Ak nepotrebujete mať vyššiu kapacitu stále so sebou na cestách, lepšou voľbou môže byť kúpa externého pevného disku, na ktorom môžete archivovať napríklad fotografie a videá alebo iné dôležité údaje, ktoré potrebujete mať niekde uložené, ale nemusíte ich mať stále v počítači. Externý disk môžete pripojiť podľa potreby a vaše údaje budú okamžite k dispozícii. Okrem typického príslušenstva a doplnkov má Macbook aj rozdielne klávesové skratky.


Zdroj foto: Sotnikow / Adobestock.com

Bonipo odporúča