Ako šetriť? Vyhnite sa oblúkom reštauráciám

Ako šetriť? Vyhnite sa oblúkom reštauráciám
Obed s kolegami, večera s rodinou či priateľmi. Ako často sa v reštaurácii stravujete vy? Vzdajte sa na čas pohodlnosti a budete sa čudovať, aký obnos peňazí budete môcť na konci mesiaca minúť na niečo zmysluplnejšie.

Bez námahy

Obmedzili ste na minimum varenia doma a stravujete sa v reštaurácii? Komu by nechutilo bez námahy. Nie je nič zlé na tom, keď si raz za čas vyjdete s priateľmi, rodinou či partnerom na večeru do reštaurácie. Naozaj, ak je to raz za čas. V opačnom prípade to veľmi pocíti vaša peňaženka.

Vytvorte si rituál

Pripraviť si jedlo doma a vziať si ho v nádobe do práce nie je žiadna hanba. Práve naopak. Okrem toho, že presne viete, z akých surovín sa vaše jedlo skladá a uvaríte si vždy to, na čo máte chuť, ešte aj ušetríte. Urobte si z varenia deň vopred rituál. Nabaľte sebe, partnerovi a pokojne aj deťom. Za cenu priemernej poricie v reštaurácii často navaríte pre celú rodinu. Zdravo a chutne!

Plánované varenie

Predpokladom je, že napriek tomu, že sta sa pravidelne stravovali v reštauračných zariadeniach, vaša komora či chladnička nikdy neboli prázdne. Plytvanie potraviny je ďalším, nielen ekologickým ale aj ekonomickým problémom. Naučte sa v priebehu týždňa variť zo surovín, ktoré máte reálne doma, aby nič neskončili zbytočne v odpadkovom koši. Šetrenie začína rozmýšľaním, plánovaním a dodržiavaním zásad, ktoré vyhovujú vám a celej rodine. Návšteva reštaurácie z času na čas ihneď získa úplne iné čaro!

Bonipo odporúča