Ako stiahnuť video z Youtube - (RÝCHLO a KVALITNE)

Ako stiahnuť video z Youtube - (RÝCHLO a KVALITNE)

Stiahnuť si video z Youtube môže byť praktické riešenie vo chvíli, keď dopredu viete, že v momente prehrávania nebudete mať k dispozícii stabilné internetové pripojenie. Rôzne prezentácie v práci alebo škole teda ponúkajú priestor pre offline prezeranie videí a ďalšie situácie predstavujú cestovanie alebo taktiež snaha ušetriť mobilné dáta. Sťahovať videá sa určite oplatí. 

Moderné a kvalitné videá sú veľké a stiahnutie cez rýchle wi-fi pripojenie dokáže používateľa oslobodiť od poplatkov za používanie mobilných dát nielen doma, ale predovšetkým v zahraničí. 


Existuje množstvo nástrojov, pomocou ktorých sa dajú videá z Youtube efektívne sťahovať a ukladať do pamäte mobilných zariadení alebo na harddisky počítačov. 

Ponuka je pestrá a platí tiež aj to, že sa neustále obmieňa kvôli problémom s autorskými právami. 

Tie vyplývajú z toho, že vlastník najväčšej platformy pre sledovanie videí, spoločnosť Google, sa snaží o čo najčastejšie prezeranie online formou, z ktorej potom plynú zisky pozeraním povinných reklám, ktorým je každý používateľ Youtube vystavený. 

Netreba mať obavy, v prípade, že niektorá služba zanikne, ihneď je nahradená ďalšími. Možností, ako stiahnuť video z Youtube je dostatok. 

Je sťahovanie videí z Youtube legálne?

Odpoveď na túto otázku je áno aj nie. 

V podmienkach používania služby Youtube sa jasne píše, že sťahovať, editovať, šíriť alebo akokoľvek inak zasahovať do obsahu, ktorý je zverejnený na Youtube sa považuje za porušenie pravidiel používania služby. V tomto momente teda sťahovanie videa legálne nie je. 

V praxi však Youtube žiadnym spôsobom nepostihuje ani nijako nevymáha náhradu škody, pokial sa videá používajú na čisto súkromné účely - prezeranie počas cesty autobusom, taxíkom, alebo niekde v škole. 

Takýto spôsob narábania s obsahom je v poriadku a je legálny.

Ideálne bude ak svojho obľúbeného interpreta podporíte nie len počuvaním jeho tvorby ale napríklad aj kúpou jeho merchu z obchodu Shop rukahore

Aké spôsoby sťahovania videí existujú

Pri sťahovaní cez PC sa nám ponúkajú tri možnosti - cez webový prehliadač, prostredníctvom programu alebo doplnku. 

V prípade, že sa chystáme video z Youtube stiahnuť na počítač s operačným systémom Windows alebo macOS k dispozícii máme dve základné možnosti. 

Buď si do počítača nainštalujeme program alebo video stiahneme cez prehliadač. 

Môžeme teda povedať, že sťahovanie sa dá realizovať tromi spôsobmi. Pri každej technike si predstavíme v súčasnosti najpoužívanejšie riešenia, vďaka ktorým video stiahnete rýchlo a efektívne. Výpočtovú techniku, notebooky aj herné zostavy výhodne kúpite na Alza.sk.


  1. Sťahovanie videa prostredníctvom programu

Tento spôsob je najrýchlejší a zároveň najspoľahlivejší. 

Je výhodný najmä vtedy, ak sťahujeme videá často z jedného zariadenia a následne s nimi nejakým spôsobom pracujeme. Programy totiž ponúkajú aj dodatočnú funckie na optimalizáciu stiahnutých videí a tiež aj bohatšie možnosti samotného procesu sťahovania. 

Výkonné PC na úpravu videí spolu s komponentami sa dajú kúpiť na Gigastore.sk.

Pre využívanie programov je potrebná ich inštalácia. 

Existujú programy, ktoré sú zadarmo a tiež aj také, ktoré je potrebné zakúpiť. 

Po krátkej inštalácii je ich možné ihneď využívať a niektoré tiež ponúkajú možnosť vyskúšať si ich na istú dobu zadarmo, samozrejme s obmedzením pokročilejších funkcií. 

Aj takáto trial verzia môže niekedy jednorázovo poslúžiť a na vyskúšanie a overenie funkčnosti sa ju oplatí použiť. Software do vášho počítača je možné výhodne nakúpiť na Okay.sk.

4K Video Downloader

Plnohodnotný platený nástroj, ktorý v súčasnosti patrí k tomu najlepšiemu. Ponúka aj možnosť 14 - dňovej skúšobnej verzie. Inštalovať je ho možné na zariadenia s operačným systémom Windows, macOS aj Linux. 

Používanie je mimoriadne jednoduché. Stačí do programu vložiť link na konkrétne video po pár klikoch je video vaše. Výhodou programu je, že si užívateľ môže zvoliť kvalitu stiahnutého video od 720p, cez 1080p až po 4K.

Taktiež je možné stiahnuť spolu s videom aj titulky - toto je funkcia, ktorú vám iné programy neponúknu. Sťahovať je možné nielen jednotlivé videá, ale aj celé playlisty. 

V programe je možné stiahnuté videá ďalej triediť a vytvoriť si playlisty podľa svojej potreby. Vynikajúcou možnosťou je stiahnutie všetkých videí z obľúbeného kanála. 

O zábavu a zaujímavú výplň času máte teda postarané na celé hodiny alebo dni v offline svete. Prémiové výrobky od Apple je možné zakúpiť v predajni iStores.sk.

Youtube Downloader HD

Výhodou programu je, že stiahnutie aj používanie je úplne zadarmo. 

Program pracuje na operačných systémoch Windows, macOS aj Linux. Po jeho spustení stačí vložiť link na konkrétne video a vybrať si formát. V ponuke sú dva základné formáty mp4 a avi. 


Zvolením kvality a miesta pre uloženie na disku sa vaša práca končí a video je za pár sekúnd vaše. Tvorcovia sa prezentujú tým, že program neobsahuje žiadne reklamy, malware ani vírusy. Program je navyše pravidelne vylepšovaný prostredníctvom vydávaní nových verzií. 

youtube-dl

Veľmi malý a šikovný program, ktorý funguje na všetkých platformách pomocou zadania príkazu do príkazového riadku. 

Program je absolútne minimalistický, ale funguje dokonale. Je možné vďaka nemu obísť rôzne regionálne obmedzenia a používateľ sa tak dostane k stiahnutiu obsahu, ktorý je pôvodne pre jeho región nedostupný. 

  1. Sťahovanie s použitím prehliadača

Tento spôsob sťahovania videí sa realizuje otvorením prehliadača na akomkoľvek zariadení s operačným systémom a zadaním webovej adresy, ktorá následne stiahnutie sprostredkuje. 

Pri takomto sťahovaní nie je potrebné nič inštalovať, no používateľ sa častokrát oberá o pokročilejšie funkcie a nastavenia. 

Problémom je, že niekedy tieto služby nefungujú úplne spoľahlivo a tiež aj to, že častokrát rýchlo zanikajú. Herné notebooky a výkonné PC nakúpite výhodne na NAY.sk.

Y2mate.com

Stálica medzi webovými službami a jedna z najkvalitnejších. 

Ponúka široké možnosti sťahovanie videí, zvukových formátov aj ďalšiu prácu s nimi. Stačí otvoriť webovú stránku a do boxu skopírovať link na video z Youtube. 

Samozrejmosťou je možnosť výberu kvality aj videa, služba ponúka aj stiahnutie zvukovej stopy v rôznych formátoch. Je úplne zadarmo, nevyžaduje žiadnu registráciu a umožňuje neobmedzené sťahovanie akéhokoľvek audio/ video obsahu. 

Skvelou vychytávkou je aj skrátený spôsob používania tým, že do riadku s adresou na konkrétne video pridaním písmena pp medzi youtube a .com spustíme celý prosces sťahovania automaticky po presmerovaní na web Y2mate.com.

Clipconverter.cc

Rovnakým spôsobom funguje aj ďalšia služba, cez ktorú stiahnete akýkoľvek video a audio obsah bez nutnosti inštalácie programu. 

Po otvorení stránky stačí zadať adresu videa a nastaviť parametre. Služba ponúka aj možnosť stiahnuť video v 4K kvalite a neobmedzuje sa len na obsah z Youtube, ale poskytuje možnosť sťahovania aj z Vimeo alebo Facebook video.

  1. Sťahovanie na Androide 

Popri stolných počítačoch a notebookoch je možné videá sťahovať aj do mobilných zariadení s oprečným systémom Android. 

V istých situáciách je výhodnejšie sťahovanie priamo do smartfónu - najmä vzhľadom k tomu, že videá a hudbu najčastejšie skrze slúchadlá konzumujeme práve z mobilov a tabletov. Zlou správou pre majiteľov výrobkov od spoločnosti Apple je, že v súčasnosti neexistuje plne funkčný a bezpečný spôsob ako stiahnuť video pomocou aplikácie do telefónu. 

Smartfóny a štýlové tablety nájdete v obchode Mp3.sk.

SnapTube

Aplikácia SnapTube je určená iba pre zariadenia s operačným systémom Android. Je ju teda možné používať na smartfónoch, tabletoch alebo tv boxoch. 

Nedá sa stiahnuť z oficiálneho Google Play obchodu, ale je potrebné ju vyhľadať na webe a stiahnuť si inštalačný balík z tejto adresy

Podporovaných je veľké množstvo rozlíšení od základného 140p až po 4K. Video súbory sa dajú stiahnuť z Youtube, Facebooku, Instagramu, Vevo, TikToku, Twitteru, Vimea a ďalších. Aplikácia je schopná sťahovať aj zvukovú stopu videa a tú nasledne uložiť vo formáte mp3 a M4A. 

InsTube

Aplikácia InsTube je zadarmo a má pomerne veľa funkcií, vďaka ktorým je možné obsah sťahovať priamo do mobilného zariadenia. 

Momentálne sú podporované zariadenia len s operačným systémom Android. Soundcloud, Facebook, Twitter a YouTube sú lokality s najväčším množstvom sťahovateľného obsahu. 

Ďalšie podporované lokality sú Vevo, Tiktok, Instagram, 9Gag a iné. 

Aplikácia obsahuje aj kvalitný manažér stiahnutého obsahu a možnosť uzamknutia stiahnutého obsahu. Na výber je kompletná ponuka kvality sťahovateľných videí, ktoré je možné uložiť od základnej kvality až po najvyššiu 4K. Možné je aj stiahnutie audio stopy vo formáte mp3.


  1. Sťahovanie pomocou doplnkov v prehliadači

Doplnky prehliadačov predstavujú ideálnu cestu, ako si uložiť video obsah prostredníctvom jedného - dvoch klikov. 

Súčasné, najviac používané, prehliadače Firefox a Chrome poskytujú každému majiteľovi úžasné možnosti prispôsobenia. 

Užívateľ si tak môže svoj prehliadač výrazne modifikovať a prispôsobiť si ho svojim potrebám práve skrze inštaláciu doplnkov. 

Tieto sú schopné meniť alebo aj dodávať nové funkcionality a tiež zmeniť aj vzhľad aplikovaním farebných tém. Veľké množstvo softvéru, doplnkov k PC a notebookom je v ponuke v obchode Shark.sk.

Youtube Video and Audio Downloader

Bezplatný doplnok pre prehliadač Firefox  po inštalácii zobrazí vedľa okna pre písanie adresy ikonu, cez ktorú je možné na jeden klik spustiť sťahovanie videa alebo aj audio súboru z akejkoľvek lokality. 

Doplnok vo svojich nastaveniach ponúka aj možnosť dopredu si prednastaviť parametre pre každé jedno budúce sťahovanie. Vo výsledku tak doplnok začne zakaždým sťahovať video v najvyššej kvalite bez toho, aby bol užívateľ zdržiavaný dialógovými oknami a ďalšími nastaveniami. 

Doplnok dokáže sťahovať aj titulky z videí a k dispozícii sú všetky dostupné formáty aj kvality sťahovaného obsahu. Program je open-source, čo znamená, že je zadarmo a na jeho vývoji sa podieľa komunita vývojárov, ktorí ho neustále vylepšujú a aktualizujú.

SaveFrom.net

Podobne ako predošlý doplnok, aj Savefrom.net je možné nainštalovať v podobe doplnku do prehliadača. Videá sa dajú stiahnuť do mobilu, PC aj iných zariadení. 

Podporovaných je veľké množstvo služieb vrátane Facebooku, Youtube, Instagramu a ďalších. Po inštalácii sa priamo pod videom objaví tlačidlo, prostredníctvom ktorého je možné vybrať kvalitu aj umiestnenie sťahovaného obsahu. 

Jedná sa o veľmi kvalitnú a spoľahlivú službu, ktorú je tiež možné využívať bez inštalácie cez webový prehliadač.

Bonipo odporúča