Ako vybaviť domácnosti, ktorú chcete prenajať?

Ako vybaviť domácnosti, ktorú chcete prenajať?

Ak ste sa rozhodli investovať do nehnuteľností za účelom získania pasívneho príjmu z prenájmu bytu, poradíme vám, ako ho zariadiť. Chcete, aby vám byt dlho zarábal a aby jeho vybavenie nebolo drahé, ale zároveň vkusné? Potom ste tu správne.

Budete nehnuteľnosť kupovať na hypotéku? Ako na nej ušetriť, sa dočítate tu.

Základom sú kvalitné materiály

Keď zariaďujete nehnuteľnosť, ktorú chcete prenajať, určite voľte kvalitné povrchové materiály. Dôležité je, aby boli odolné s povrchom, ktorý sa bude dobre a efektívne udržiavať. V žiadnom prípade nemusí ísť o luxusné výrobky a ani materiály najvyššej kategórie. Z hľadiska účelu aj úspory skúste zlatý stred.

Ak ste sa rozhodli pre nábytok na mieru, pomôže vám šikovný stolár. Každému interiéru svedčia prírodné materiály a drevo. V prípade bytu na prenájom bude však praktickejší kvalitný laminát v neutrálnych zemitých farieb, ktoré vždy zostanú nadčasové. 

Kto má stôl a stoličku, ten býva

O materiáloch už viete. Zvyšok, najmä menšie kusy nábytku, ktoré sú ale nevyhnutné, potom môžete nájsť na rôznych webových portáloch ako napríklad Biano.sk

Čo nechýba v obývacej izbe prenajímaného bytu?

  • stoličky kupujte vždy nečalúnené, aby sa dali ľahko umývať 
  • nezabudnite ani na jednoduchú pohovku
  • TV stolík v obývačke sa zíde vždy

Čo sa týka kuchyne, mali by ste jej venovať zvýšenú pozornosť, pretože býva kľúčovým miestom, podľa ktorého sa budúci nájomca rozhodne, či sa do bytu nasťahuje alebo nie. Ak nechcete rekonštruovať od piky, potom sa zamerajte na výmenu dvierok kuchynskej linky a pracovnej dosky

Ďalším kľúčovým nábytkom sú úložné priestory. Ak nechcete investovať do vstavaných skríň, kúpte minimálne dostatok klasických šatníkových skríň. Tiež napríklad na Biano. Počiatočná investícia síce bude drahšia, ale vo finále ušetríte. Správny výber nábytku z kvalitných materiálov zaručí to, že ho nebudete musieť často meniť.

byt

Ako z podnájmu urobiť domov?

Pokiaľ chcete byt doplniť aj dizajnovými dekoráciami, potom sa zamerajte na závesy. Okrem toho, že budú interiér pekne dopĺňať, majú aj praktickú funkciu pre zatemnenie okien.

Vylepšiť celkový dojem môžete aj dizajnovým osvetlením: zápustné stropné osvetlenie vyzerá minimalisticky, do interiéru nebude nijako zasahovať. Ak by ste chceli niečo výraznejšie, skvele vyzerajú stropné svietidlá s nápaditým okrajom, ideálne veľkoplošné.

Ak ale má byt slúžiť na dlhodobý prenájom, nechajte voľbu doplnkov na potenciálnych nájomníkoch, ktorí si zrejme budú chcieť domov doladiť podľa svojho vkusu a predstáv. V prípade krátkodobých prenájmov sa s finálnym doladením pohrajte do detailu, pretože ľudia často dajú na prvý dojem a už na fotografiách musí daný priestor pôsobiť útulne. Nebojte sa hlavne textílií závesov, kobercov, vankúšov či plédov, ktoré z poloprázdného bytu naozaj dokážu urobia domov.

Poistenie vybavenia prenajímaného bytu

Ako majiteľ bytu či domu si zvoľte v prvom rade poistenie nehnuteľnosti. Na ochranu hodnoty vnútorného vybavenia bytu a osobných vecí slúži poistenie domácnosti. Toto poistenie uzatvára nájomník. Nútiť ho k tomu nemôžete, ale môžete si túto povinnosť dohodnúť v nájomnej zmluve. To je pre vás vhodné zvlášť v prípade, že prenajímate práve zariadený byt.

Bonipo odporúča