Dá sa zarábať cestovaním?

Dá sa zarábať cestovaním?
Chceli by ste vidieť celý svet ale 20 dní dovolenky z klasickej práce vám na to nestačí? Sú aj iné možnosti, ako cestovať. Nemusíte čakať, kým vám šéf povolí opustiť maličkú kanceláriu bez okien. Zarábajte peniaze cestovaním alebo popri cestovaní.  Môžete sedieť na pláži na Bali a pri tom zarábať peniaze. Ako? Tu je pár tipov, ako zarábať a cestovať zároveň.

Steward

Ste dieťa šťasteny a máte dostatočnú výšku? Nič vás potom nedelí od toho, aby ste sa stali letuškou alebo stewardom. Ak sa dostanete cez výberové kolá medzinárodnej aerolinky, uvidíte celý svet. A čo je na tom najlepšie? Vždy budete mať deň alebo aspoň pár hodín len pre seba v danej destinácii. Plus hotel a všetko, čo k tomu patrí, zadarmo. 

Digitálny nomád

Byť digitálnym nomádom zahŕňa viacero povolaní. Aktuálne je veľmi populárne pracovať online z ktoréhokoľvek kúta sveta. Pokiaľ ste aspoň trochu kreatívny, dokážete mnoho povolaní premeniť na online prácu. Ako sa dá uživiť digitálnym nomádstvom?

Fotograf

Predstavte si, že cestujete, fotíte, ale nie ste na dovolenke. Teda svojím spôsobom aj ste. Akurát, že vás za to niekto platí. Pokiaľ máte kvalitné portfólio, môžete zarábať spoluprácami, pre ktoré budete cestovať. Prípadne môžete byť travel blogerom s krásnymi fotografiami. Cestovať môžete aj za svadbami. Je plno neviest, ktoré chcú mať svoju svadbu alebo aspoň svadobné fotenie v zahraničí.

Sprievodca

V každom meste na vás číhajú mladí ľudia, ktorí vám ponúkajú služby sprievodcu. Staňte sa sprievodcom vo vašom obľúbenom meste. Alebo rovno delegátom pre hotelovú sieť. Možno nebudete cestovať tak často, ale môžete si vybrať, pre ktoré mesto budete pracovať. Byť sprievodcom napríklad v takom Ríme, nemôže byť predsa na zahodenie.

globus

Opatrovanie

Opatrovateľstvo je veľmi populárne napríklad vo Francúzsku, Spojenom Kráľovstve či v Amerike. Žijete u host rodiny, dostávate vreckové a popri tom máte kopec času aj pre seba. Spravidla potrebujú rodičia pomoc s deťmi v čase, keď sú v práci, a nie vždy pracujete celý týždeň. Pracovať ako au-pair v takej Kalifornii, mať popri tom rodinné zázemie a čas na výlety, je snom snáď každého mladého človeka.

Učiteľ angličtiny

Ste dobrý v angličtine? Vyučujte ju napríklad na školách v Indonézii alebo v Afrike. Podmienky na život možno nebudú najlepšie, asi ani vaša výplata. Avšak, dostanete peniaze na to, aby ste v krajine prežili a nadobudnete toľko zážitkov, o akých sa vám ani nesnívalo. A navyše budete robiť dobrú vec.

Práca na výletnej lodi

Za predpokladu, že netrpíte morskou chorobou, môže byť práca na veľkej výletnej lodi pre vás tá pravá. Pracovať môžete na recepcii, ako čašník, kuchá alebo delegát. Nepracujete nonstop a máte čas na užívanie si každej destinácie, v ktorej sa zastavíte. Napríklad také Bahamy. Tie sa nedajú odmietnuť.

lod


Ak vás láka práca zo zahraničia alebo zarábanie peňazí cestovaním, nerozhodujte sa príliš dlho. Nie je lepší čas ako prítomnosť. Nikdy nebude viac peňazí, lepšie podmienky a nebudete už nikdy mladší. Priznajme si, pracovať cestovaním môže byť zábava. No s tromi deťmi na krku už nie taká veľká. Nečakajte preto na lepšiu príležitosť. Chopte sa vášho sna teraz.

Bonipo odporúča