Glamour štýl aj vo vašej obývačke za pár drobných

Glamour štýl aj vo vašej obývačke za pár drobných

Dojem prepychu a elegancie vzbudzuje istý typ materiálového prevedenia a len v určitých odtieňoch. Najviac ho precítite v takých interiéroch, kde dominuje starožitný nábytok spolu s doplnkami vo vysokom lesku. Pri textilných prvkoch je nutné, aby boli príjemné na dotyk, husto riasené a udržiavané do žiarivej krásy. Dominantný prvok, či už v obývačke, alebo v spálni by mal byť nadrozmerný (gauč v tvare U, obraz na stene a pod.). Najvhodnejšími farbami sú zlatá, strieborná, medená, sýtočervená, kráľovská modrá a fialová. Ak v miestnosti podnietite priam kráľovskú alebo neoromantickú atmosféru, vedzte, že vás obklopuje ozajstný glamour štýl. Áno, dá sa „vyskladať“ aj za pár eur! Ako na to?


Čo by v glamour obývačke nemalo chýbať?

Jadrom každej obývačky je komfortná a vkusná sedacia súprava. Veľmi lukratívne modely, ktoré v sebe spájajú eleganciu a výnimočnosť, sú kožené sety v anglickom dizajne značky Chasterfield. Ak po nej veľmi túžite a nemôžete si dovoliť kompletnú zostavu 3 plus 2 plus 1 za bežnú cenu od 1500 až 2000 eur, obzrite sa po lacnejších alternatívach.


Pohovka je základ

Aj tieto prestížne značky ponúkajú pohodlné rohové pohovky za výpredajovú cenu do 500 eur. Musíte rátať hoc s luxusným akcentom na vysokokvalitnom čalúnenom modeli ale v prevedení z umelej kože. Ako kráľom sa vám na nej bude sedieť vďaka hrubo polstrovaným sedadlám a rôzne zakriveným opierkam, ktoré sú zväčša vyvýšené.

Ak sa vám podarí zakúpiť si takýto prestížny model, tým ste glamour štýl podčiarkli jedným ťahom. Preto si všetko ostatné môžete do miestnosti zakomponovať v jednoduchých, minimalistických líniách.

Potrebujete šetriť?

Možno potrebujete ušetriť nielen peniazmi, ale aj miestom a v takomto prípade sa vhodným modelom javí príručná sklenená konzola alebo set stolíkov približne za 100 eur. Dajte si záležať, aby spĺňali požiadavku lesklého chrómu a matného povrchu skla. Vďaka príručným modelom si jednotlivé „kocky“ môžete rôzne usporiadať.

Tým vyskladáte zaujímavé tvary a snáď dosiahnete aj viac úložného priestoru. V priestore umožnite zaskvieť do krásy aj komode v provance prevedení za 230 až 260 eur. Spája prvky retro a vidieckeho štýlu, ktoré majú taktiež blízko k glamour efektu.


Teplo kozuba

Vraj by žiadnej obývačke v glamour štýle nemalo chýbať hrejivé teplo a svetlo kozuba. Takisto sú odporúčaným doplnkom krištáľové lustre, no pri už dominantnej sedacej súprave siahnite radšej po krištáľových stropných svietidlách do 60 eur. Príjemné a lacnejšie svetlo vytvára aj set vonných sviec na komode alebo doplnkové svietidlo s bledoružovým tkaninovým tienidlom. Večer si tak vykúzlite úžasnú romantiku, a to do 70 eur.


Bonipo odporúča