Zažite nezabudnuteľnú silvestrovskú párty. Ako na to?

Zažite nezabudnuteľnú silvestrovskú párty. Ako na to?

Silvester nezadržateľne klope na dvere. Pre väšinu to znamená párty roka. Lyžovačka a chata v horách, párty doma či u priateľov alebo niekde v meste? Rozlúčte sa so starým rokom a privítajte ten nový vo veľkom štýle. Bez ohľadu na to, či hostí privítate u vás doma alebo oslávite Silvester na horách, na stole nesmie chýbať vychladený sekt a chutné jedlo. A to je len začiatok!


Buďte krok vpred

Pokiaľ plánujete robiť silvestrovskú párty u vás doma tak pamätajte, že správny hostiteľ myslí na všetko a vždy je krok vpred. Ak chcete v očiach svojej rodiny či priateľov vzbudiť zvedavosť a dojem, že tohtoročný Silvester bude nezabudnuteľný, pošlite im v dostatočnom predstihu pozvánku. A pokojne môže byť aj zábavná alebo tematická. Z jej obsahu by však malo byť zrejmé, kedy a kde sa silvestrovská párty bude konať, v akom štýle sa bude niesť a či je potrebné niečo priniesť. 

 

Nepodceňte atmosféru

Prvý dojem neurobíte na druhý krát. Ohúrte svojich hostí dokonalou atmosférou a výzdobou, ktorá umocní lúčenie so všetkým, čo bolo a otvorí dvere novým zážitkom a výzvam. Silvestrovská noc si zaslúži svetielka, ligotavé girlandy, štýlové prestieranie a kopec zábavy. Girlandy od výmyslu sveta si môžete nielen kúpiť ale i vyrobiť doma, nezabudnite na svetelné reťaze a pokojne aj sviečky, ktoré položte na bezpečné miesta. Prestrite stôl a nasypte naň trblietky či iné malé ozdôbky. V dostatočnom predstihu si pripravte poháre, tanieriky aj príbor. Hoci ste hostiteľom, v kuchyni predsa nemusíte stráviť celú noc.

 

Poháre s vínom

  Široký výber originálneho osvetlenia nájdete napríklad v Kokiskashop.sk :)

 

Chuťovky na celú noc

Každá dobrá párty sa nezaobíde bez dobré jedla a nápojov. Ich prípravu nenechávajte na poslednú chvíľu, premyslite si, čo a kedy budete svojim hosťom podávať. Nebojte sa plastového či papierového riadu, ktorý môže byť rovnako štýlový a navyše mimoriadne účelný a praktický. Aby ste sa vyhli problémom so zamenenými pohármi, označiť ich môžete menom hosťa alebo ozdobou. Ideálnym a zároveň vkusným riešením sú poháre rôznych farieb. Občerstvenie  servírujte na veľkých táckach a nechajte hostí aby sa sami ponúkli. Chutné jednohubky, chlebíčky, rôzne druhy nátierok a samozrejme sladkosti, to všetko by na stole nemalo chýbať. Silvestrovské menu môžete tesne pred polnocou osviežiť niečim malým a teplým. Tradičnou kapustnicou určite nič nepokazíte. Aby vám neuletelo šťastie, hydine sa oblúkom vyhnite. Všetko je na vašej fantázii a chuti hostí.

A čo na pitie? Samozrejmosťou by malo byť dostatočné množstvo nealkoholických nápojov, minerálok, džúsov a podobne. Keďže je to silvestrovská párty, tak nemôže chýbať ani nejaký ten alkohol. Samozrejme s mierou a od 18 rokov. :) Pokiaľ nepoznáte presne chute svojich hostí, tak je dobré mať viacero druhov alkoholu. Nič určite nepokazíte proseccom či šampanským. V zásobe sa tiež vyplatí mať kvalitnú fľašku whisky alebo burbonu pre fajnšmekerov. Pokiaľ sa chcete pred priateľmi trošku vytiahnuť, naplánujte si vlastný "mix bar" , kde budú k dispozícií ingrediencie a pomôcky na pár základných miešaných drinkov.  V tom prípade vám určite nesmie chýbať ani vodka, gin a rum. Alebo sa nechajte sa inšpirovať našimi receptami na sviatočné drinky.

 

Drinky

  Ušetrite si čas aj peniaze a nechajte si zásoby na párty doviesť až domov z e-shopu BevMarket.sk

 

Zabavte sa!

Pripravte pre svojich hostí prekvapenie v podobe programu. Ak sa vaša párty nesie v istom štýle alebo tematike, prispôsobte tomu aj hry, ktoré si so svojimi priateľmi zahráte. Hádaj na čo myslím už dávno nie je len pre deti, perfektnou voľbou sú aj obľúbené activity, twister, poker a úsmev na tvári vyčaria aj vtipné fotky z polaroidu. Dajte si záležať na tom, aby sa žiadny z vašich hostí nenudil a aby počas večera neviazla zábava. V miestnosti, v ktorej sa budete zdržiavať umiestnite hodiny, aby ste pri bujarej zábave nezmeškali Novoročný prípitok!

 

Milá a praktická pozornosť

Pre svojich hostí môžete pripraviť malý darček, ktorý im pripomenie čas vo vašej spoločnosti a uľahčí prebúdzanie po prehýrenej noci. Pri odchode darujte každému z hostí fotku, drobnú pozornosť v podobe sviečky či malého sektu s rokom, ktorý ste spoločne odštartovali. Niektorí z hostí ráno určite ocenia balíček prvej pomoci, tak prečo párty neukončiť rovnako zábavne, ako pred niekoľkými hodinami začala?

Úspešný a nezabudnuteľný Nový rok!

Bonipo odporúča