Nepodceňujte výber vašej novej sedačky

Nepodceňujte výber vašej novej sedačky

Sedacia súprava je špeciálnym druhom nábytku, ktorý sa odlišuje najmä tým, že s ním každodenne prichádzame do priameho fyzického kontaktu. Sedacia súprava nie je len estetickým a praktickým doplnkom každej jednej domácnosti. Taktiež priamo súvisí s našim zdravím, preto je dôležité, aby sme dbali na každý detail pri výbere nového kusu.


Zdravie na prvom mieste

Aj keď si to množstvo ľudí neuvedomuje, sedačka priamo ovplyvňuje naše zdravie. Trávime na nej množstvo hodín v rôznych polohách. Výber správnej sedačky z hľadiska nášho zdravia, najmä chrbtice je rovnako dôležitý ako výber matraca na posteľ. V prvom rade by ste si mali určiť, na aký účel novú sedačku potrebujete a približne koľko času na nej budete tráviť. Podľa týchto kritérií si zvolíte správnu veľkosť sedacej časti a operadiel. Ak na nej plánujete najmä sedieť, odporúčame zvoliť kratšie sedáky, aby ste sa vedeli oprieť v rovnej polohe a nemuseli neprirodzene ohýbať chrbticu. V prípade, že budete na sedačky najmä ležať, zvoľte si dostatočne veľký priestor, ktorý vás nebude obmedzovať.

Dôležitá je aj tvrdosť sedačky. Príliš mäkká sedačka môže na prvý pohľad pôsobiť pohodlne, no pri dlhodobom používaní spôsobuje deformovanie chrbtice. Ideálnou voľbou je stredne tvrdá výplň sedacej súpravy. Je to však individuálne, každému vyhovuje niečo iné, podobne ako pri matraci.

 

Kvalitný povrch vám zaručí trvácnosť

Najväčšiu záťaž počas rokov užívania musí sedačka znášať na jej povrchu v sedacej oblasti a oblasti opierok rúk. V týchto miestach sú otery najčastejšie, a tým je aj povrchový materiál najviac namáhaný. Aby ste nemuseli sedačku po pár mesiacoch opäť meniť, vyberte si odolný a kvalitný materiál, najmä v prípadoch, kedy je sedačka využívaná každodenne. Materiál by mal byť príjemný aj na dotyk, predsa ide o vaše pohodlie. Niekto preferuje chladivú kožu alebo kvalitnú umelú kožu, iní radšej uprednostnia rôzne druhy textilných povrchov. 

 

Sedačka

 

Dva krát meraj, raz strihaj

Toto pravidlo platí aj v procese výberu novej sedacej súpravy. Dobre si premerajte rozmery miestnosti, do ktorej chcete sedačku umiestniť. Malou pomôckou môže byť maketa, ktorú si viete vyrobiť z papiera so zmenšenými rozmermi. Veľká sedacia súprava je lákavá, no ak vám zaberie polovicu miestnosti, pripravíte sa o životný priestor a pohodlie, po ktorom ste tak túžili sa zrazu vytratí. Pri menších miestnostiach odporúčame rohové sedacie súpravy, vďaka ktorým využijete roh izby naplno.

Sedacia súpravaSedačka nemusí byť len na sedenie

Z tohto hľadiska rozlišujeme sedačky na klasické a rozťahovacie. V prípade, že uprednostňujete rozťahovaciu, buďte zvlášť opatrný pri výbere tvrdosti a tvaru v roztiahnutom stave. Tempo Kondela vám ponúka kvalitné sedacie súpravy na príležitostné sedenie, ale aj na každodenné spanie.

 

Dbajte na kvalitu materiálu

Kvalitné sedacie súpravy viete identifikovať aj materiálom, ktorý bol pri výrobe použitý. Pokiaľ túžite po sedačke, ktorá vám vydrží roky, mali by ste siahnuť po kvalitnom tvrdom dreve ako je dub alebo buk. Ideálnou kombináciou pre vystuženie niektorých častí je použitie kovových častí. S takto zostavenou sedačkou od Tempo Kondela si budete užívať relax a pohodlie dlhé roky bez ohľadu na to ako intenzívne sa sedačka bude využívať.

Výber novej sedacej súpravy je rozhodnutie, ktoré vás ovplyvní na množstvo rokov. Myslite pri tom najmä na zdravé sedenie a ležanie, aby ste sa v staršom veku vyhli problémom s chrbticou. Tempo nábytok vám ponúka len kvalitné sedacie súpravy z tých najlepších materiálov. Vyberte si podľa vašich potrieb a vkusu, užívajte si chvíle pohody a relaxu pri dobrej knihe alebo filme.

Bonipo odporúča