Ako vybrať snubný prsteň?

Ako vybrať snubný prsteň?

Vybrať snubný prsteň je významnou životnou udalosťou. Chce to nájsť jeden, ktorý bude jedinečný, špeciálny, výnimočný a originálny. Skoro tak ako partnerka, ktorá ho po zvyšok života bude nosiť.


Dôležitosť správneho výberu snubného prsteňa

Snubný prsteň sa vyberá len raz a na celý život. Dôležité je preto nič nepodceniť a nezanedbať. Vopred je dobré si premyslieť čiastku, ktorú do prsteňa investujete. To sa odzrkadlí na kvalite, materiáli a tiež kameňoch šperku. Dobré je preto si hneď na začiatku stanoviť čiastku, okolo ktorej sa budete pri výbere pohybovať.

 

Veľkosť prsta polovičky

Snubným prsteňom budete chcieť svoju partnerku prekvapiť. Avšak kúpiť na prvý raz ten správny si vyžaduje vedieť veľkosť prsta partnerky. Rozumné je preto, ak polovička nejaký prsteň nosí, požičať si ho a zmerať pravítkom vnútorný priemer. V prípade, že takýto šperk vaša partnerka nemá, zistite najprv svoju veľkosť prsta a potom porovnajte s tým jej. Veľkosti prsteňov u žien sa pohybujú medzi 45 až 65 milimetrami. Ak si však stále nie ste istý, je lepšie kúpiť väčší prsteň, ktorý sa dá jednoduchšie zmenšiť, ako naopak.

Na pamäti by ste tiež mali mať aj jej vkus. Dôležité je uvedomiť si, aké šperky vaša polovička rada nosí. Či dáva prednosť niečomu modernejšiemu, klasike alebo extravagancii a k tomu hľadať snubný prsteň. Ten totiž bude nosiť neustále a tak by ju mal vystihovať a zároveň by sa mal hodiť ku všetkému, čo si oblieka. A nezabúdajte, že na snubnom prsteni, či už bude zo žltého, bieleho alebo červeného zlata, je najdôležitejší kameň, jeho farba, ale predovšetkým tvar.

Prsteň

Druhy snubných prsteňov

V Šperky-eshop.sk máte na výber z množstva variant a druhov prsteňov. Existujú ale štyri základné druhy, s ktorými sa bežne môžete stretnúť.

 

Solitér

Solitér je klasický snubný prsteň s jedným kameňom. Typické preň je jemné osadenie. Najčastejšie sa využíva briliantový výbrus a princess. Obľúbené sú napríklad tvary srdce alebo slza.

Prsteň Solitér

Side stone

Side stone je prsteň tvorený hlavným kameňom, ktorý lemujú ďalšie diamanty či drahokamy. Má jednoduchšie alebo mierne masívnejšie osadenie.

Prsteň Side stone

Three stone

Three stone tvoria ako z názvu vyplývajú tri kamene - jeden predstavuje minulosť, druhý prítomnosť a tretí budúcnosť. Prostredný býva spravidla väčší.

Prsteň Three stone

Pavé

Pavé je atypický snubný prsteň s veľkým množstvom menších kameňov. Centrálny je väčšinou väčší a výraznejší.

Prsteň Pavé

V Šperky-eshop.sk nájdete určite ideálny snubný prsteň, ktorý vaša polovička bude s pýchou a radosťou nosiť po zvyšok života. Vybrať si môžete zo zlatých i strieborných prsteňov. Na mnohé šperky sa vzťahujú aj zľavy, čím môžete nejaké to euro ušetriť, prípadne môžete využiť náš skvelý kupón so zľavou 12% na šperky. 

Bonipo odporúča