Dajte zbohom nespavosti: Spite dobre a zdravo!

Dajte zbohom nespavosti: Spite dobre a zdravo!

21. marec nie je len začiatkom jari. V roku 2001 bol Medzinárodnou nadáciou pre duševné zdravie a neurológiu vyhlásený za Svetový deň zdravého spánku. Máte s ním občas problém aj vy? Dajte raz a navždy zbohom prebdeným nociam. Riešenia sú často jednoduchšie, ako by ste možno čakali. 


Kvalitný spánok

Kvalitný spánok je zárukou energie na celý deň. Chcete vedieť, koľko by mal trvať, aký vplyv má na nočný odpočinok matrac, či ktoré vitamíny sú na podporu zdravého spánku efektívne? Poradíme vám!

Názory na to, koľko hodinový spánok sa považuje za ideálny sa rôznia. Počúvajte svoje telo, vypýta si presne to, čo potrebuje. V zásade však platí, že dospelý človek by mal spať denne 6 až 8 hodín. Nezabúdajte, že na kvalitu nočného odpočinku vplýva nielen stres, nesprávna životospráva, práca na zmeny ale aj televízia či internet. Spite v tmavej miestnosti a snažte sa zaspávať vždy v rovnaký čas. Vedeli ste, že najviac regeneračných procesov prebieha v tele medzi 23:00 a 01:00? Pred spánkom nesiahajte po káve, alkohole, ťažkých jedlách, nesledujte televíziu, ktorá stimuluje mozog a radšej si prečítajte knihu.

 

Vyberte si matrac

Kvalita vášho spánku úzko súvisí nielen s tým ako spíte, ale aj s tým, na čom spíte. Nový matrac si nekupujete každý rok, preto sa investícia do neho rozhodne vyplatí. Zapamätajte si, že kvalitný matrac nie je len pena. Poskytnúť vám musí  ideálnu oporu, pohodlie a správne podopierať  chrbticu. Pri výbere matraca môže zavážiť aj to, aká je vaša obľúbená spánková poloha. Orientujte sa nielen podľa vyhovujúcej ceny, vhodnej veľkosti, použitého materiálu ale aj tvrdosti. V bohatej ponuke matracov DORMEO si vyberie aj ten najnáročnejší zákazník. 

 

Posteľ s matracom Matrac

 

Prírodné vitamíny

Spánok osviežuje myseľ aj telo, naopak jeho nedostatok môže spôsobiť podráždenosť a celodennú únavu. Zaspávanie a kvalitný spánok podporia prírodné vitamíny, ktoré nie sú návykové. Komplexný výživový doplnok CALMIN obsahuje unikátnu kombináciu látok, akými sú chmeľ, valerián či vitamíny B5 a B6. Telo zrelaxujú, upokoja, podporia zaspávania a navodia dobrý spánok. Ak ste zároveň vystavený nadmernému stresu a napätiu, MODIN podporí vašu duševnú rovnováhu a prispieva k normálnej psychickej činnosti.

 

Šálka čaju

Zázračný recept na spánok poznali už naše staré mamy. Ak vám nie je po chuti kombinácia teplého mlieka a medu, siahnite po kvalitnom čaji. Pokiaľ neviete zaspať, dobrú službu vám spraví aj obyčajný kamilkový čas, alebo špeciálna bylinná zmes KOV, ktorá navodzuje pocit pokoja, upokojí vaše trávenie a pripraví organizmus na dôležitú fázu oddychu. Obsahuje aníz, pamajorán, fenikel,  harmanček pravý, bazalku a materinu dúška. Kombinácia týchto zázračných bylín dokáže s vašim spánkom zázraky.

 

Šálka čaju

 

Balzam na "Dobrú noc"

Opantajte svoje zmysly pred spánkom upokojujúcou vôňou s dokonalým účinkom. Bachov balzam je kombináciou kvetových esencií, esenciálnych olejov a „kadidla“. Prírodnou a telu lahodiacou formulou vás pripravý na ničím nerušený spánok. Malé množstvo balzamu sa aplikuje krátko pred spaním na miesto pulzu a čelo. Sladké sny!

 

Bonipo odporúča