Hrajte sa na počítači a zarábajte pri tom

Hrajte sa na počítači a zarábajte pri tom
Kto by si nechcel zarábať hraním hier na počítači? Bezpochyby ide o sen mnohých z nás. Zábavné na tom je, že vôbec nemusí ísť len o zbožné prianie. Dnes sa už dajú zarobiť slušné peniaze nielen programovaním hier, ale aj ich hraním. Najčastejšie spôsoby si rozoberieme v našom článku.

Videoplatforma Twitch a streamovanie

Pokiaľ máte dostatok času, nadšenia do hrania a trpezlivosti, streamovanie na twitchi alebo youtube kanáli je tou najlepšou možnosťou, ako zarobiť naozaj obrovské peniaze.

Stačí vám k tomu iba:

  • Registrácia na platforme Twitch alebo Youtube – veľmi jednoduché a rýchle.
  • Počiatočná investícia – pochopiteľne, hráč sa bez hernej konzoly a herného počítača nezaobíde. Avšak na to, aby ste mohli začať streamovať, budete potrebovať aj webkameru a aspoň základný mikrofón.
  • Streamovací softvér (OBS) – je dostupný aj zadarmo.

Po splnení uvedených podmienok vám už nič nebráni, aby ste svoju hernú záľubu premenili na reálny zárobok. Princíp zarábania je pritom veľmi jednoduchý. Všetko závisí od počtu vašich fanúšikov (odberateľov). Čím viac, tým lepšie. Peniaze následne zarábate na základe:

  • Predplatného – predplatné umožňuje vašim fanúšikom podporiť váš kanál, a získať tak prístup k niektorým benefitom, ktoré si môžete sami stanoviť (napr. vaše emotikony....).
  • Bitov – virtuálna mena, ktorú môžu tvoji fanúšikovia použiť na fandenie, napríklad v chate. Zobrazuje sa ako animovaný emotikon bitových drahokamov.
  • Púšťanie reklám - možnosť púšťať na svojom streame reklamy. Samozrejme, treba mať už vybudovanú istú fanúšikovskú základňu.

Nezabudnite, že dobrý herný streamer by nemal mať len herné schopnosti a zručnosť, ale mal by byť aj zabávačom. Okrem iného by mal byť obdarený aj trpezlivosťou. Na to, aby ste svoju hernú lásku premenili aj na peniaze treba totiž čas.

Čo je vlastne hlavnou náplňou tejto práce? Okrem samotného hrania môžete prostredníctvom videa radiť iným hráčom ako hrať – tzv. game coaching. Ináč povedané, ľudí učíte zvládať nejaký level alebo ukazujete rôzne tipy, triky či návody, na ktoré ste pri hraní prišli, prípadne vám ich v komentároch poslali iní hráči.

Z herných titulov, ktoré priťahujú pozornosť hráčov z celého sveta sú najznámejšie napríklad Minecraft, séria GTA a najnovšie tiež nenápadná, ale o to zábavnejšia hra Hello Neighbour a všelijaké jej novšie klony. Ako príklad jedného z najznámejších a najúspešnejších slovenských herných streamerov možno uviesť Asimistera, ktorého fanúšikovská základňa sa počíta na státisíce a stále rastie.

PC

Hranie hier v online kasíne

Nemáte talent na zabávačstvo alebo vám chýba trpezlivosť? Potom je pre vás lepšie skôr hranie hier v online kasíne. Tu už nemusíte streamovať videá, podcastovať či zbierať predplatné a naháňať reklamy. Stačí mať chuť, trochu peňazí a nebáť sa riskovať. Úspech sa pri troche šťastia môže dostaviť. Výhry sa pritom pohybujú rádovo aj v miliónoch. Existujú však aj takí hráči, ktorí v kasíne nehrajú pre peniaze, ale čisto pre oddych a zábavu. Pochopiteľne, aj medzi online kasínovými hráčmi sa nájde veľa streamerov, ktorí ponúkajú návody, ako čo najlepšie hrať, aby ste boli úspešní a mali väčšie šance na výhru.

Predaj svojho herného know-how 

Poznáte to. Hráte sa a hráte, až si po dlhom období driny vyšperkujete svoju hernú postavu do závideniahodných rozmerov. Alebo nadobudnete také skúsenosti z hrania konkrétnej hry, ktoré ocenia aj ostatní hráči. V takom prípade máte na herných fórach šancu nájsť človeka, ktorý vašu postavu odkúpi, alebo zaplatí za nejaký skill či návod na hru. Príkladom sú napríklad hry World of Warcraft alebo Battleknight. Avšak chce to čas.

Hranie tutoriálov

Odpoveď na otázku – ako zarobiť peniaze hrou? – dáva aj hranie tutoriálov. Tento spôsob zarábania si hraním však vyžaduje nainštalovanie aplikácie - Make Money. V nej si potom stiahnete hru z ponuky a môžete začať hrať. Ak napríklad v hre Rise of Kingdoms (budovateľská stratégia) prejdete celým tutoriálom, tak dostanete odmenu. A ak si vybudujete mesto úrovne 10, dostanete ešte väčšiu odmenu. Hier v ponuke aplikácie je samozrejme viac. Stačí si len vybrať a mať chuť na hranie.

E-športy

V poslednej dobe sa medzi hráčmi stáva čoraz viac populárnejší E-šport. Najlepšie na tom je, že tu nie ste limitovaní svojimi fyzickými danosťami či prednosťami. Profesionálnym e-športovcom sa tak môže stať úplne každý. Stačí iba záujem o hranie a trpezlivosť. Pochopiteľne, treba aspoň kúsok vynikať v niečom nad ostatnými hráčmi. Existuje množstvo rôznych turnajov v hraní počítačových hier (napríklad FIFA, Counter Strike, League of Legends...), kde sa točia naozaj veľmi veľké peniaze. Niektorí borci dokonca zarábajú viac ako reálni športovci, vrátane tých najslávnejších.

Pc 2

Záver

V dnešnej internetovej dobe je už možné skĺbiť radosť z bezstarostného hrania pri počítači s reálnym podnikaním. Pri troche trpezlivosti a snahe tak môžete prísť k celkom slušnej sumičke. Stačí si len vybrať to čo vás baví a pustiť sa do toho.

Bonipo odporúča