Parndorf obchody a otváracie hodiny – všetko, čo potrebujete vedieť

Parndorf obchody a otváracie hodiny – všetko, čo potrebujete vedieť
Mesto Parndorf sa nachádza neďaleko hraníc Slovenska s Rakúskom a je známe tým, že v ňom nachádza jeden z najväčších rakúskych obchodných domov. Centrum s plným názvom Designer Outlet Parndorf sa zameriava hlavne na predaj outletového tovaru a predstavuje výbornú príležitosť, ako výhodne nakúpiť nové značkové oblečenie za vynikajúce ceny. Pre svoju dostupnosť sa stal cieľom pre nakupujúcich zo Slovenska. Predstavíme si preto, čo všetko sa v nákupnom centre nachádza, aké sú otváracie hodiny a tiež si vysvetlíme, aké spôsoby dopravy do Parndorfu sú momentálne k dispozícii.

Aké sú možnosti nákupu

Designer Outlet Parndorf vo všetkých obchodoch ponúka možnosť zakúpiť si outletový tovar. Jedná sa o tovar, ktorý už nemôže byť umiestnený v klasickom obchode, kvôli nedostatku miesta a najmä skutočnosti, že sa jedná o sezónny tovar. S príchodom jesene alebo zimy už teda nie je možné predávať aj letné oblečenie a obuv. Prebytočný tovar sa preto presúva do outletu a je ponúkaný na predaj vo veľkých zľavách.

Outlet teda predstavuje perfektnú príležitosť, ako získať kvalitné oblečenie od svetových značiek za zlomkovú cenu. Pokles ceny sa oproti tej štandardnej pohybuje v rozmedzí 30%
70%. Obchodné centrum pravidelne organizuje špeciálne zľavové dni, v ktorých je možné získať na zľavnený tovar ešte ďalšiu dodatočnú zľavu. 

Ponuka predajní je obrovská a obchody je možné rozdeliť na dve skupiny podľa veľkosti a tiež podľa exkluzivity konkrétnej svetovej značky.

Najluxusnejšie značky sa nachádzajú vedľa seba v samostatnej časti areálu.

Tu je možné nájsť výrobky značky Gucci, Prada, Dolce Gabbana, Michael Kors, Armani, Boss, Valentino, Versace, Karl Lagerfeld, Joop! alebo Breitling.

Celkovo sa v obchodnom dome nachádza viac ako 180 obchodov spolu s viacerými reštauráciami. Možnosti stravovania sú tiež pomerne bohaté a kvalitné jedlo a nápoje je možné zakúpiť v Starbucks a Burger King. Kvalitnú kávu vám naservírujú v kaviarni Segafredo Espresso. 

Pre slovenských zákazníkov je popri výhodnej polohe dobrou správou aj skutočnosť, že v komplexe Designer Outlet Parndorf pracuje množstvo personálu zo Slovenska. Rečová bariéra je teda minimálna a nákupom za výhodné ceny nebráni naozaj nič. 

Luxus v Parndorfe

V západnej časti obchodného komplexu sa nachádzajú obchody, ktoré sa po celom svete spájajú s luxusom.

Za štandardných okolností sa tieto luxusné značky predávajú za vysoké ceny. Parndorf obchody ale každému zákazníkovi otvárajú výnimočné možnosti, ako si kúpiť luxusný tovar za prijateľnú cenu. 

Versace

Od roku 1978 je Versace symbolom talianskeho luxusu, ktorý dobyl celý svet.

Obchod ponúka kompletný sortiment oblečenia, doplnkov aj obuvi pre mužov aj ženy. Ikonické logo s medúzou môže mať na sebe každý, kto vstúpi do predajne a využije obrovské zľavy na tovar, ktorý sa hodí na každú príležitosť.

BOSS

Nemecký výrobca luxusnej módy Hugo Boss má svoju predajňu hneď pri vstupe do luxusnej časti obchodného komplexu. V obchode je možné zakúpiť odevy, doplnky, plavky, obuv aj slnečné okuliare.

Atraktívny, moderný a štýlový dizajn každého kúsku je v Parndorfe dostupný naozaj pre každého. 

Prada

Značka Prada existuje už od roku 1913 a v Parndorfe sa nachádza jedna z najväčších luxusných predajní.

Ponuka tovaru zahŕňa kabelky, spodnú bielizeň, kožené výrobky, voňavky a parfémy. Výber je naozaj obrovský a diabolsky dobrý kúsok majú v predajni odložený pre úplne každú ženu. 

Burberry

Ikona módneho priemyslu Burberry prináša svoje výrobky zákazníkom už celých 150 rokov. Firmu preslávila vysoká kvalita výrobkov a ikonický je najmä burberry kabát, ktorý sa dodnes vyrába a jeho strih sa zásadne nemení už celé desaťročia.

V Parndorfe má značka jeden z najväčších obchodov, kde si svoj vysnívaný kúsok nájde každý priaznivec kvalitnej, svetovej a luxusnej módy. Obchod sa nachádza vo východnej časti a v susedstve sú obchody Armani a Gucci. 

Polo Ralph Lauren

Suverénne najväčšia predajne v celom obchodnom dome je Polo Ralph Lauren.

Móda tejto legendárnej odevnej značky oslovuje celé generácie.

Svojím elegantným, ale aj športovým, štýlom vie zaujať mužov a svoje kúsky si určite vyberú aj ženy. Nekonečné množstvo odevov aj doplnkov rôznych farieb budete vyberať celé hodiny. Obchod ponúka aj oblečenie pre deti. 

Športová móda v Parndorfe

Nákupné centrum ponúka množstvo obchodov so športovými potrebami, obuvou a doplnkami.

Dá sa povedať, že tu zákazník nájde úplne všetky svetové športové značky akými sú NIKE, Adidas, Puma, Under Armour, Salomon, Mammut, Columbia, Mountain Warehouse a ďalšie.

NIKE

Americký výrobca športového oblečenia a najmä obuvi má v Parndorfe jednu z najväčších predajní.

Nachádza sa v južnej časti a susedí s malými predajňami Mustang a Ecco. Značka vznikla v roku 1972.

Predajňa NIKE poskytuje vybavenie pre všetky športy a tiež vekové kategórie. Prémiové vyhotovenie spolu s dokonalým dizajnom urobí radosť každému fanúšikovi aktívneho životného štýlu aj profesionálnym športovcom.  

Under Armour

Firma založená v USA roku 1996 je dnes mimoriadne populárna po celom svete. Under Armour produkuje oblečenie, obuv aj vybavenie takmer pre každý šport. Výrobky sú kvalitné a obľubujú ich profesionálni aj amatérski športovci po celom svete.

Tvárou značky je aj herec Dwayne Johnson. Nové technológie, krásne a funkčné dizajny a obrovské množstvo tovaru v predajni vás zamestná na dlhé hodiny a svoj kúsok si určite odnesie každý člen rodiny.

Adidas

Legendárna športová značka z Nemecka, ktorá sa stala symbolom kvalitnej športovej obuvi, neskôr aj odevov a športového náradia a iných pomôcok. Adi Dassler spolu so svojím bratom založili firmu v prvej polovici 20. storočia.

Dnes sa firma nachádza v pozícii celosvetového lídra a ponúka obuv aj doplnky pre všetky športy. Samozrejmosťou je aj tovar pre deti. Adidas má v Parndorfe obrovskú predajňu, kde nebude problém vybaviť seba aj celú rodinu dokonalými a modernými športovými doplnkami. 

Desigual

Španielska značka, ktorá začína s výrobou odevov a doplnkov v roku 1984.

Postupne sa vypracovala na popredného svetového výrobcu módy a každý rok prináša nové kolekcie plné atraktívnych kúskov.

Súčasťou ponuky sú odevy, doplnky aj obuv. Predajňa sa nachádza na východnej strane obchodného komplexu. Veľmi rýchlo sa z nej dostanete do reštaurácie Burger King alebo Starbucks. 

Ako sa dostať do Parndorfu

Mesto Parndorf sa nachádza neďaleko Neziderského jazera a od Bratislavy je vzdialené iba 35 km.

Dopravu do nákupného centra je možné realizovať viacerými spôsobmi. Asi najpohodlnejšie je cestovať autom a vlakom.

Časovo sa jedná o veľmi podobné možnosti, akurát vyhodou vlastnej dopravy autom je, že nemusíte strácať čas na stanici a presunmi zo stanice do centra, ktoré je vo vzdialenosti cca 2 km.

Cesta autom

Presun autom je najpoužívanejší spôsob, ako sa rýchlo a pohodlne dostať do nákupného centra. Výhoda vlastnej dopravy spočíva aj v tom, že nakúpený tovar si naložíte do auta a odveziete ho priamo domov.

Pri cestovaní autom je na výber diaľnica alebo okresné cesty. Výborný stav rakúskych ciest znamená, že nie je nutné využiť platenú diaľnicu, lepšou možnosťou sú okresné cesty. Cesta po obidvoch trasách trvá rovnako dlho. Okresnými cestami sa dostanete do Parndorfu za 45 minút.

Parkovanie

Pred obchodným centrom je dostatok parkovacích miest.

Parkovanie je pre všetkých návštevníkov zadarmo. Obchodné centrum ponúka aj možnosť nabíjacích staníc pre elektromobily. Nabíjacia stanica SMATRICS sa nachádza pri príjazde do Designer Outlet Parndorf vpravo na parkovisku P1, stanicu TESLA nájdete priamo pri parkovisku oproti predajni Adidas.

Cesta vlakom

Vlakové spojenie medzi Bratislavou a Parndorfom premáva niekoľkokrát denne.

Vlak predstavuje pohodlnú a rýchlu prepravu, ktorá trvá maximálne 30 minút.

Lístok je možné zakúpiť aj elektronicky. Po príchode do Parndorfu je ešte potrebné vyriešiť presun priamo do obchodného centra. Najvýhodnejší spôsob je objednanie taxíka, ktorý stojí 2,5 € na osobu.

Otváracie hodiny

Nákupné centrum je otvorené celý týždeň s výnimkou nedele.

Otváracie hodiny počas pracovných dní sú v dňoch
pondelok streda 9:00 hod 20:00 hod.

Vo
štvrtok a piatok sú otváracie hodiny  9:00 hod 21:00 hod. V sobotu sú otváracie hodiny 9:00 hod 18:00 hod.

Bonipo odporúča