Šikovné tipy na vianočné darceky

Šikovné tipy na vianočné darceky
Blíži sa najkúzelnejšie obdobie roka, plné svetielok, radosti a očakávania. Vianočná atmosféra je vždy spojená s láskou, rodinnou pohodou a, samozrejme, s tradíciou darčekovania. Vybrať ten správny darček však môže byť výzvou. Preto sme pre vás pripravili zoznam nápadov na vianočné darčeky pre ženy a mužov, ktoré nielen potešia, ale tiež prinesú úsporu peňazí.

Tipy na vianočné darčeky pre ženy

Personalizovaný šperk

Personalizované šperky sú vždy hitom. Vyberte náhrdelník s príveskom obsahujúcim iniciály, alebo prsteň s gravírovaným menom. Tento darček nielenže odráža osobný štýl, ale aj prejavuje vašu starostlivosť.

Relaxačný wellness zážitok

Počas rušného obdobia Vianoc si ženy zaslúžia oddych. Darujte im wellness pobyt alebo masáž, ktorá im umožní úplne sa uvoľniť a načerpať novú energiu.

Kuchynský robot 

Pre vášnivé kuchárky je ideálny darček v podobe moderného kuchynského robota. Výhodou je, že ušetrí čas pri príprave jedál a poskytne viac priestoru pre kreativitu v kuchyni.

Rozkošné saténové pyžamo alebo župan

Urobte z Vianoc chvíľu pohody darovaním rozkošného saténového pyžama alebo županu. Kvalitné a pohodlné oblečenie na oddych je vždy vítaným darčekom.

Kreatívne kurzy a workshop

Vianoce môžu byť aj o objavovaní nových zručností. Darujte kurz na fotografovanie, výrobu šperkov alebo iný kreatívny workshop, ktorý rozvíja záľuby a zároveň ponúka zábavný zážitok.

Štýlová taška s nabíjačkou

Štýlová taška, ktorá zároveň obsahuje praktickú nabíjačku pre mobilné zariadenie, je nielen moderným doplnkom, ale aj výborným spoločníkom pre každodenné cesty.

Fitness tracker alebo smart hodinky

Pre športovkyňu vyberajte fitness tracker alebo smart hodinky, ktoré jej pomôžu sledovať jej fyzickú aktivitu a zároveň budú trendy doplnok.

Kvalitný parfém

Vyberte vôňu, ktorá spája eleganciu a ženskosť. S investíciou do kvalitného parfému spravíte nezabudnuteľný dojem.

Knihy od obľúbených autorov

Ak má rada čítanie, darujte jej knihy od jej obľúbených autorov alebo najnovšie bestsellery. Autogramovaná kniha môže byť osobitým dotykom.

Sada na aromaterapiu

Sada s esenciálnymi olejmi a difuzérom pre aromaterapiu môže pridať do jej domova relaxačnú a príjemnú atmosféru.Tipy na vianočné darčeky pre mužov

Elegantný kožený doplnok

Pre muža s vkusom zvoľte elegantný kožený opasok, peňaženku alebo dokonca štýlovú aktovku. Takýto doplnok je nielen praktický, ale aj štýlový.

Elektronické gadgets

Pre technológiou nadšeného muža sú ideálne darčeky ako bezdrôtové slúchadlá, smart hodinky, alebo gadgety pre domácnosť, ako napríklad smart osvetlenie alebo inteligentné zámky.

Výlet alebo adrenalínový zážitok

Darujte mu nezabudnuteľný zážitok, ako napríklad výlet na miesto, ktoré si vždy prial navštíviť, alebo adrenalínovú aktivitu, ako napríklad skydiving alebo jazdu na motorkách.

Kvalitné whisky alebo víno

Pre milovníkov dobrého pitia vyberte kvalitnú fľašu whisky alebo vína. Mnohé obchody ponúkajú špeciálne balíčky, ktoré môžu byť cenovo výhodnejšie.

Outdoor športové vybavenie

Ak je váš muž nadšeným športovcom alebo outdoorovým dobrodruhom, zvoľte darčeky ako nové turistické vybavenie, športové oblečenie alebo kvalitné outdoorové nože.

Kvalitný kávovar alebo príslušenstvo

Pre milovníkov kávy je vhodným darčekom kvalitný kávovar alebo príslušenstvo, ako napríklad štýlové šálky alebo originálne držiaky na kávové kapsule.Štýlové oblečenie alebo topánky

Doprajte mu osvieženie šatníka s novým kúskom, či už ide o štýlové oblečenie alebo kvalitné topánky.

Kvalitné grilovacie nástroje

Pre nadšeného grilovacieho majstra vyberte kvalitné grilovacie nástroje alebo doplnky, ktoré obohatia jeho zážitok z grilovania.

Predplatné služieb

Ak váš muž sleduje filmy a seriály, nadchýnite ho predplatným na obľúbenú streamingovú službu alebo darujte špeciálny balíček filmových alebo seriálových hitov.

Tipy na úsporu peňazí počas Vianoc

Využite Black Friday zľavy

Využite zľavy a výpredaje počas Black Friday. Mnohé obchody ponúkajú atraktívne zľavy, ktoré môžu výrazne znížiť náklady na vaše nákupy.


DIY darčeky

Rozmýšľajte nad vytvorením vlastných darčekov. Handmade darčeky majú osobný charakter a môžu byť cenovo efektívnejšie.

Pozrite si ponuku zľavových platforiem

Prehľadajte online zľavové platformy a kupónové stránky. Často nájdete výhodné ponuky na rôzne darčeky, od wellness pobytov po elektrospotrebiče.

Budget na darčeky

Stanovte si presný rozpočet na darčeky a snažte sa ho dodržiavať. To vám pomôže vyhnúť sa neplánovaným výdavkom a udržať finančnú stabilitu počas Vianoc.


Vianoce sú obdobím radosti, lásky a spoločného potešenia. Dúfame, že naše nápady na vianočné darčeky vám pomohli nájsť tú správnu inšpiráciu pre obdarovanie vašich blízkych. Bez ohľadu na to, či preferujete osobné dotyky, zážitky alebo praktické veci, existuje nekonečné množstvo možností, ako potešiť vašich najbližších.

Bonipo odporúča