Čo potrebuje každý maliar?

Čo potrebuje každý maliar?

Chystáte sa začať maľovať obrazy? Výborne! Maľovanie je fantastická relaxačná činnosť. Otvorte si k tomu víno a pokojne sa ponorte do sveta svojej fantázie. Každý maliar potrebuje pomôcky vhodné pre jeho realizovanie sa či pre rozvíjanie jeho kreativity. Toto sú základné veci, ktoré potrebujete.

Je úplne jedno, akému štýlu maľovania sa venujete, ponúkame vám zopár jednoduchých rád vhodných pre každého maliara alebo maliara, začiatočníka, ktoré by nemali chýbať žiadnemu maliarovi v maliarskom šuflíku. Okrem základu, ktorý tvoria jednoznačne štetce, potrebujete aj správne vybraný povrch pre zrealizovanie vášho nápadu.


Kreativite sa medze nikdy nekládli a každý umelec predvedie všetko tak, ako to cíti. Preto sa aj vy uvoľnite a nechajte tvoriť vaše podvedomie

Maliar je výnimočný v tom, že svoje nálady, pocity a emócie dokáže dať na papier či na plátno a svoje myšlienky tak aj znázorniť. Je dokonalé, čo maliar dokáže iba za pomoci štetca. Avšak, niečím tie kreácie musí vytvoriť. 

Dnes máme rôzne maliarske techniky a štýly a je na maliarovi ako na jedincov, pre aký štýl maľby sa rozhodne. Nemali by mu však vo výbave chýbať farby, ktorých nikdy nie je dosť – maliari nám potvrdia, že je tomu naozaj tak. Či už zvolíte vodové farby, temperové či akrylové, či dokonca v dnešnej dobe aj farby na textil, ktorými nielen na plátno dokážete vykúzliť napríklad svoju vlastnú kolekciu, ktorú si môžete ako maliarska duša hrdo nosiť.

maliarskeplatno

Štetec da Vinci 418 pre akvarelové farby / rôzne veľkosti

veľmi jemné prírodné štetiny, vysoko kvalitné, vyrobené z najjemnejšieho a najkvalitnejšieho vlasu veverice z Ruska

Štetec da Vinci NOVA 122 univerzálny / rôzne veľkosti

czlaté štetiny zo syntetického vlákna (jemné vlákno)

Maliarske PLÁTNO

Rôzne druhy


V ponuke nájdete široký sortiment rôznych produktov od maliarskych plátien cez štetce rôzneho druhu, široký výber farieb či iných produktov a pomôcok, ktoré by nemali chýbať žiadnemu maliarovi. 

Je na vás, aké produkty si vyberiete pre svoje maliarske pokroky alebo začiatky, a aká technika maľby vám bude najbližšou srdcom aj dušou. Umenie nepozná hranice a maľba už vôbec nie, preto sa nebojte a tvorte, čo vám vaša ruka dovolí a čo sa vám v mysli naskytne. Nie nadarmo sa hovorí, ak niečo nevieš povedať slovami, daj to na papier. Toto je heslo, podľa ktorého by sa mal jednoznačne riadiť každý jeden maliar so správnou maliarskou dušou umelca.

maliarskeplatno

Obojstranné popisovače Sonnet Portrait 12 ks

v sade: 12 ks fixiek

Sada akvarelových farieb White Nights 21 ks Elena Bazanova

v sade 21 ks akvarelových farieb

Sada popisovačov Winsor & Newton Promarker – čierne a šedé odtiene

vhodné na vytváranie vizuálnych odtieňov v sivej škále farieb

 

Bonipo odporúča