Ako si uľahčiť upratovanie

Ako si uľahčiť upratovanie

Snom každej gazdinky je mať doma pekne čisto, ale tak, aby upratovaním nestratila polovicu svojho života. Patríte medzi ne aj vy? Viete, že existuje množstvo domácich potrieb, s ktorými upracete rýchlejšie? Prezradíme vám, ako si upratovanie uľahčiť, aby vám ostalo viac času na príjemnejšie aktivity.


5 tipov na upratovanie, ktoré sa vám budú páčiť

Upratovanie väčšinou nepatrí medzi činnosti, na ktoré sa tešíme, ale aj to sa dá zmeniť. Máme pre vás niekoľko tipov, vďaka ktorým bude upratovanie zábavou.

 

1  Upratovanie si naplánujte

Chystáte sa na veľké upratovanie? Dobre si ho naplánujte. Skontrolujte, či doma máte všetky pomôcky a čistiace potreby, ktoré potrebujete, aby ste počas upratovania zbytočne neodbiehali a nestrácali čas. Online domáce potreby a drogérie vám pomôžu sa v pomôckach na uľahčenie upratovania lepšie zorientovať. Nájdete medzi nimi aj pomôcky, o ktorých ste doteraz nevedeli, ale už pohľad na ne vás presvedčí, že to upratovanie nakoniec nemusí byť až také zlé.

 

2  Investujte do pomôcok, ktoré vám upratovanie uľahčia

Umývať okná s akumulátorovým čističom s teleskopickou rúčkou sa vám rýchlo zapáči. Bez handry, bez vedra a bez kábla sa dostanete aj na menej prístupné miesta a k oknám bez šmúh sa dostanete aj bez leštenia. Umývanie okien nikdy nebolo jednoduchšie.

Potrebujete poutierať prach pod skrinkou, ale je taká ťažká, že ju sama neodtiahnete? Aj na to máme riešenie. Extra plochá čistiaca tyč s poťahom z mikrovlákna vás dostane aj na tie najmenej dostupné miesta. Šetrite čas, peniaze, ale najmä seba. 

Na špáry medzi kachličkami ste použili už všetky dostupné čistiace prostriedky, ale s nimi to ani nepohlo? Skúste bielidlo na špáry so špongiovým aplikátorom a kúpeľňa bude ako nová.

Ponuka online domácich potrieb je oveľa pestrejšia. Viac využijete čistič žalúzií, či kefu na radiátory? Žiadny problém. Magnet-3pagen zľava vás k pomôckam na upratovanie dostane ešte výhodnejšie.

 

Umývanie okien

 

3  Začnite s miestnosťou, ktorej sa najviac bojíte

Všetko pre domácnosť, čo k upratovaniu potrebujete máte nachystané, môžete začať. Najhoršie na tom je, že neviete kde a už teraz sa toho bojíte. Byt, či dom sa vám zrazu zdá veľmi veľký. Nenechajte sa odradiť. Začnite izbou, ktorej sa najviac bojíte. Možno v nej strávite najviac času, ale ten pocit, keď si poviete, že to najhoršie už máte za sebou stojí za to. Upratovanie ďalších izieb už bude jednoduchšie a prestanete myslieť na to, čo vás ešte čaká.

 

4  Nič neodkladajte na neskôr

Našli ste potrhané nohavice, dieru na tričku a deravé ponožky, tak ste sa rozhodli vytvoriť kopu vecí, ktorú opravíte, keď si na ňu nájdete čas. Ste si istí, že ju nebudete pol roka prekladať z miesta na miesto, aby ste ju nevideli? Nerobte to! Nikdy sa tej kopy nezbavíte. Opravte to hneď. Potrhané oblečenie zalepí lepidlo na textil a ručný šijací stroj si behom chvíľky poradí s každým uvoľneným stehom. V kategórii všetko pre domácnosť nájdete v e-shope magnet-3pagen aj tieto zlepšováky. Vyskúšate ich raz a upratovanie si bez nich už nebudete vedieť predstaviť. Využite Magnet-3pagen zľavový kód a pomôcky, ktoré vám upratovanie uľahčia získate ešte výhodnejšie.

 

Ručný šijací stroj

 

5  Pustite si hudbu a z upratovania sa stane relax

Nechajte hudbu, aby vás príjemne naladila. Pustite si svoje obľúbené pesničky a prestaňte riešiť čas, ktorý pri upratovaní strávite. Okrem toho, že upracete, dobre si zaspievate a prečistíte si hlavu. Upratovanie nemusí vždy predstavovať len námahu. Môžete pri ňom aj príjemne zrelaxovať. Stačí sa dobre naladiť a na upratovanie sa dobre pripraviť, aby sa nakoniec stalo činnosťou, na ktorú sa budete tešiť. K dobrému pocitu prispeje aj skutočnosť, že Magnet-3pagen kupón vám pri nákupe čistiacich prostriedkov a pomôcok pomohol ušetriť tak, že ostalo aj na ničo, čím si urobíte radosť. Len tak!

Všetko pripravené? Tak poďme na to!

Bonipo odporúča