Ako vybrať správny kočík

Ako vybrať správny kočík

Termín pôrodu sa blíži a vy ešte nemáte jasno v akom kočíku sa bude vaše dieťa voziť? Čím viac sa jeho výberu venujete, tým náročnejšie je sa rozhodnúť. Množstvo značiek, množstvo modelov, množstvo farieb. A vy potrebujete len jeden. Aspoň zatiaľ. Hlboký, športový, trojkombinácia. Kto sa v tom má vyznať? Pozrite sa s nami, s akými detskými kočíkmi sa stretnete a ujasnite si, ktorý kočík je najlepší pre novorodenca a ktorý pre staršie dieťa, ktoré už chce vidieť, čo sa okolo neho deje.


Naozaj detský kočík potrebujete?

Niektoré deti trávia v kočíku viac času, iné menej. Je to individuálne a dopredu vás na to asi nikto nepripraví. Športový detský kočík využijete dlhšie ako ten s vaničkou. Keď dieťa začne chodiť, kočík nechce ani vidieť, ale keď je unavené, určite si v ňom rado oddýchne. Do športového kočíka sa investovať oplatí, najmä keď patríte medzi aktívnych rodičov, ktorí so svojimi deťmi neplánujú chodiť len po overených cestách. Minimálne do troch rokov dieťaťa ho pri svojich potulkách využijete. Použite Market24 kupón a znížte cenu za kočík najviac, ako sa dá.

 

S vaničkou, bez vaničky, či trojkombínacia?

Možnosti je neúrekom a niekedy je ťažké sa z nich "vysomáriť". 

 

Detský kočík pre novorodenca

Novorodenec potrebuje byť chránený z každej strany. Prvý detský kočík, do ktorého svoje dieťa uložíte by mal byť hlboký a s vaničkou. Dieťa bude v kočíku len ležať a spať. Nepotrebuje žiadny výhľad. Ticho a teplo mu zatiaľ úplne postačí. Vaničku vyberajte tak, aby sa vám do nej zmestilo aj polročné dieťa. Do malej a úzkej vaničky v zime dieťa už tak ľahko neuložíte.

Výber farby je vecou vkusu. Svetlejšie farby vyžadujú viac vašej pozornosti, lebo sa rýchlejšie ušpinia. V súčasnosti sú na trhu odolné materiály, ktoré bez problémov a rýchlo vyčistite.

 

Kočík

 

Väčšie dieťa už vo vaničke neobsedí

S pribúdajúcimi týždňami narastajú aj potreby dieťaťa. Ležanie mu už nevyhovuje. Chce sedieť a pozorovať svoje okolie. Je to možné aj v hlbokom kočíku, ale nie je to ono. Športový kočík je to pravé. Dieťa sa v ňom lepšie usadí, vám sa s ním bude ľahšie manipulovať a na prechádzky si vyberiete aj náročnejšie trasy. Do činnosti ho zapojte, keď bude vaše dieťa samostatne a pevne sedieť. Chrbtica dieťaťa sa vyvíja a žiadny rodič predsa nechce, aby sa vyvíjala zle.

 

Kočík

 

Trojkombinácia. Áno, či nie?

Aj trojkombinácia je riešením. Hlbokú vaničku nahradí športová verzia a vy behom chvíľky kočík prispôsobíte potrebám svojho dieťaťa. Treba len dúfať, že trojkombinácia splní všetky vaše očakávania a jej jednotlivé časti budete mať kam uložiť. Veľa mamičiek sa pri výbere trojkombinácie popálilo a zhodli sa v tom, že je lepšie kočík po čase vymeniť. Na nákup kočíka využite Market24 zľavový kód a aj pre športový kočík sa tu radi vrátite.

 

Kočík

 

Kde sa najčastejšie pohybujete?

Pri výbere kočíka zvážte aj to, kde bývate. Budete ho používať denne. Energiu, ktorú vynaložíte pri tlačení kočíka do kopca alebo nosení po schodoch využijete aj lepšie. S odľahčenou konštrukciou vám to pôjde ľahšie a nepôjde to na úkor vaničky či športovej časti. Dieťa, perinka, či fusak a taška s vecami, ktoré musíte mať pri dieťati stále po ruke tiež niečo váži.

 

Skladanie a manipulácia. Ide vám to?

Detský kočík ste si už vyhliadli, vzťahuje sa naň aj Market24 zľava, takže ušetrite, spĺňa všetko, čo od kočíka očakávate a páči sa vám aj farba. Ste prekvapená, ako ľahko vám to išlo, ale chcete ho vidieť na vlastné oči. Správne. Predtým, ako do kočíka investujete, skúste si ho zložiť. Ako vám to ide? Ide vám to ľahko? Podarí sa vám ho uložiť do auta bez toho, aby ste pri ňom strávili pol dňa? To je dobre. Ak sa tak nestalo a pri skladaní a ukladaní kočíka ste stratili nervy, kočík neberte. Vyberte si iný. Taký, s ktorým vám to pôjde ľahšie. Určite to oceníte.

 

A nezabudnite aj na doplny

Ku detskému kočíku neodmysliteľne patrí taška, pršiplášť na kočík, či sieťka proti hmyzu. Opýtajte sa, či sú tieto doplnky aj súčasťou toho vášho. Aby vás a vaše dieťa pri jeho používaní nič neprekvapilo. Na Market24.sk nájdete všetko čo môžete potrebovať. 

Bonipo odporúča