Zbavte sa nadbytočných kíl po sviatkoch bez námahy

Zbavte sa nadbytočných kíl po sviatkoch bez námahy

Zhrozene pozeráte na ručičku na váhe? Ak ste cez sviatky hodovali bez obmedzenia a dnes neviete zapnúť gombík na obľúbených nohaviciach či sukni, je najvyšší čas na chudnutie. Cesta za pôvodnou váhou nemusí byť drastická. Pokiaľ chcete schudnúť, stačí, ak sa budete držať našich rád!


Zázračné diéty na chudnutie

Nízkosacharidová diéta, delená strava či nebodaj úplna hladovka? Na tie okamžite zabudnite, inak vášmu telu spôsobíte oveľa väčší šok, ako si možno myslíte. Diéty a hladovanie síce prinesú rýchle výsledky, neubránite sa však jojo efektu. A hladovať predsa netúžite do konca života. Vsaďte na vyváženú stravu, dostatok tekutín a pravidelný pohyb. Jedine tak dosiahnete skutočne trvalé výsledky. 

 

S týmto sa rozlúčte!

Aj u vás sa počas sviatkov prehýbali stoly pod kalorickými nástrahami od výmyslu sveta? Funguje to takto vo väčšine slovenských domácností. Aj cez sviatky sa síce dá udržať váha na uzde, no buďme úprimný, kto chce žiť na šalátových listoch cez sviatky? Dajme tomu, že už sa teda stalo a pribrali ste cez sviatky nejaké to kilečko. Žiadna katastrofa sa nedeje a malými úpravami sa viete veľmi rýchlo vrátiť na pôvodnú váhu, alebo dokonca schudnúť ešte viac. Ak ste sa dali na cestu chudnutia, z vašej chladničky aj komory by mali zmiznúť všetky pokušenia. Vyhnite sa príliš spracovaným potravinám, údeninám, sladkostiam, vyprážanému jedlu, sladeným nápojom ale i poháru vínka. Vaše telo potrebuje v prvom kroku detox, doprajte mu ho.

 

Obvod pása

 

Ráno robí deň

Raňajky patria medzi najdôležitejšie jedlo dňa, nevyhýbajte sa nim ani v čase, keď bojujete s kilami navyše. Dôležité však je, čo si na tanier naložíte. Určite sa vyhnite sladkým cereáliám s mliekom, takisto biely rožok so slaninou nebude najlepšia voľba. Začnite deň potravinami, ktoré naštartujú metabolizmus, zasýtia a dodajú vám energiu. Rozdeľte si tanier na pomyselné polovice. Jednu celú polovicu zaplňte zeleninou od výmyslu sveta. Druhú polovicu ešte rozdeľte. Jednu štvrtinu by mali zaberať bielkoviny a kvalitný tuk. Napríklad vajíčko a avokádo, prípadne šunka a trocha kvalitného masla. A na druhú štvrtinu dajte napríklad kúsok poctivého celozrnného chleba. Alebo ak máte chuť na sladké raňajky, tak si naservírujte dostatok vlákniny v podobe ovsených vločiek, kvalitný biely grécky jogurt a ovocie. 

 

Zdravé raňajky

 

Jedzte pravidelne

Pravidlo, ktoré ste počuli azda sto krát? A ono naozaj funguje. Ak sa chcete zbaviť kíl navyše, dbajte na pravidelnosť nielen v cvičení ale aj v stravovaní. Vyvážená strava, v primeraných porciách a minimálne 3x za deň. Telo, ktoré prijíma potravy málo a nepravidelne, si začne robiť zásoby. A to je presne to, čo nechcete!

Zvaľujete svoje kilá naviac na to, že nemáte čas si zdravo vyvárať? Samé výhovorky! Napríklad na Bistro.sk si môžete objednať aj z desiatok zdravých ponúk pre vegetariánov aj mäsožrútov. Voľba je len na vás. 

 

Pitný režim

Počas chudnutia nezabudnite piť dostatočné množstvo tekutín. Oblúkom sa vyhnite všetkým sladeným nápojom, alkoholu ale i sladkému kapučínu. Pokiaľ si neviete bez koly predstaviť život, siahnite radšej po verzii bez cukru. Ani so sladidlami by sa to ale nemalo preháňať, takže to berte len ako odmenu raz za čas. Namiesto toho si radšej uvarte kvalitný zelený alebo bylinkový čaj, vodu s citrónom a pomôcť telu prečistiť sa môžete napríklad aj pitím zeleného jačmeňa. 

 

Zelený jačmeň

Zelený jačmeň v bio kvalite kúpite v e-shope Nutraceutics.sk. A nezabudnite, že v Inspinariu pre vás máme aj výhodný zľavový zľavový kupón 30% na všetky produkty. A dokonca, pri kúpe 2 a viac produktov máte dopravu zdarma! :)

 

Nakupujte s rozvahou

Do potravín nikdy nechoďte hladná.  Ľahko sa totiž môže stať, že nakúpite aj to, čo nepotrebujete. Oveľa efektívnejšie je ísť do obchody sýta, napísať si zoznam potravín, ktoré vám doma chýbajú, nakúpiť a odísť. Kupujte základné, nutrične hodnotné potraviny. Vyhýbajte sa príliš spracovaným potravinám. Pri chudnutí sa zamerajte na dostatočný príjem bielkovín a snažte sa obmedziť sacharidy. Na vašom tanieri by nemala chýbať zelenina, ovocie  či vláknina. Ak si potrebujete dopomôcť, alebo niektorú zo zložiek nahradiť, siahnite po výživových doplnkoch, ktoré pomôžu detoxikovať, naštartujú metabolizmus alebo potlačia chuť na najväčšie pokušenie -  sladkosti.

V inspinariu nájdete mnoho overených e-shopov, ktoré sa zameriavajú zdravou výživou, chudnutím a celkovou životosprávou, s ktorými bude chudnutie hračka. Sledujte teda sekciu Zdravie a výživové doplnky v Inspinariu a neujdú vám žiadne zľavy, výpredaje ani výhodné zľavové kupóny.

Bonipo odporúča