7 spôsobov, ako zarobiť bez roboty

7 spôsobov, ako zarobiť bez roboty

Práca? Existujú tisícky slov, ktoré znejú menej depresívne. Načo práca, keď nás o chvíľu nahradia roboty? Presne tak. Zabudnite na klasické osemhodinovky. Naučte sa zarábať bez roboty. Klasické príslovie: “bez práce nie sú koláče”, v tomto prípade neplatí. Za zarobené peniaze si ich nakúpite, koľko budete chcieť. 


1. Predávajte

Chcete si užívať voľný čas s rodinou alebo kamarátmi, no namiesto toho musíte trčať v kancelárii? Použite tieto dve slová. Dávam výpoveď. Nie ste predsa odkázaný na to, aby ste otročili na Ferrari niekoho iného. Radšej si zarobte na svoje vlastné. Môžete to docieliť aj tým, že budete šikovne predávať vaše staré veci. 

Na internete je hromada stránok, ktoré sprostredkúvajú predaj. Môžete tiež navštíviť jeden z bazárov. Niekoľko z nich je aj na Facebooku. Predávať môžete čokoľvek, o čo je záujem. Napríklad knihy, elektroniku, oblečenie. 

2. Požičiavajte

Ak máte niečo, po čom všetci túžia, ale zároveň to nechcete predať, požičajte to. Portál Prenajmi.to ti umožňuje požičiavať veci bezpečne a so ziskom. Pre predstavu môžete požičať počítačovú hru, film na kazete, hernú konzolu, lyže alebo kajak. Je to len na vás. 

3. Prenajímajte

Zarobiť môžete aj z prenájmu nehnuteľnosti. Znie to luxusne, no nejakú tú nehnuteľnosť vlastní každý, dokonca aj študent. Ak bývate na internáte alebo ste sa odsťahovali z vášho starého bytu, pokojne ho prenajmite. Ak nemáte k dispozícii celý byt, prenajať môžete iba jednu izbu. Najprv si však overte, že s tým ostatní členovia domácnosti súhlasia. Vďaka internetovým portálom dokážete do vášho bytu prilákať nielen Slovákov, ale ľudí z celého sveta. 

4.Obchodujte na burze

Riskantný spôsob, ako si zarobiť, je obchodovanie na burze. Na to, aby ste vo svete dlhopisov a cenných papierov uspeli, potrebujete podnikavého ducha, prehľad a spoľahlivú intuíciu. Ani to vám však nemusí dopomôcť k úspechu. Do obchodovania s cennými papiermi by sa mal púšťať len ten, čo svojim schopnostiam plne dôveruje a je pripravený prijať neúspech. 

burza


Obchodovanie na burze má však aj svoje výhody, pre ktoré sme ho uviedli do tohto zoznamu. Prakticky pri ňom nemusíte vynakladať žiadne úsilie. Trh sa sám postará o to, koľko zarobíte. 

5.Šoférujte

Pre ľudí, ktorí vidia jazdu v aute ako svoje hobby, je práca taxikára splneným snom. Dnes je situácia mierne odlišná, než aká bola pred pár rokmi, no základný princíp zostáva nezmenený. Jazdíte v aute, vozíte ľudí, pizzu alebo zásielky a dostávate peniažky na účet. Pekné, nie? Ak vás baví jazda nočným mestom, potom sa môžete zamestnať ako letiskový taxikár. Dovážať ľudí môžete až z Viedne. Ceny za nočnú jazdu sú značne vyššie ako počas dňa, takže si pekne namastíte vrecká.

6.Predávajte fotografie

Obrázkové fotobanky, z ktorých reklamné agentúry čerpajú grafický materiál, ponúkajú za exkluzívne kúsky zaujímavé sumy. Ak je fotografia vašou vášňou a foťák máte vždy po ruke, možno ste práve narazili na cestu, ako si zarobiť. Ponúknite vaše zábery fotobanke a tešte sa na pasívny príjem. Vždy, keď si niekto vašu fotografiu kúpi, vám na účet cinkne pár eur. 

peniaze

Fotky môžete ponúknuť fotobankám:


7. Obchodujte s jedlom

Baví vás variť a piecť, či snáď chodíte na ryby alebo chováte hydinu? Vaše lahôdky môžete ponúknuť obchodným reťazcom. Najlepšie urobíte, keď oslovíte menšie lokálne predajne, stúpne tak vaša šanca na úspech. Pokiaľ ponúkate kvalitu, nemáte sa čoho báť. Skôr či neskôr sa na vás niekto obráti. Zdravé potraviny z domácej produkcie sú momentálne veľmi žiadané. Aj toto je jeden zo spôsobov, ako zarobiť bez práce. 

Zhrnutie

Trh ponúka nekonečné more možností ako zarobiť, a zároveň sa pri tom neprerobiť. Veríme, že si zo siedmych tipov jeden vyberiete alebo že vás aspoň jeden inšpiruje. Česť práci!

Bonipo odporúča